Dočasná zmena zastávky Lipského (25.9. – 13.12.2022)

Rozširovanie Harmincovej ulice si vyžiada prvú zmenu v organizácii MHD.

Z dôvodu prác na rozširovaní Harmincovej ulice bude od nedele 25. septembra 2022 od cca 10:00 dočasne premiestnená zastávka Lipského pre linky 20 35 83 a 84. Dočasná zmena potrvá asi jeden rok.

Zastávka bude obojsmerne premiestnená smerom ku križovatke Harmincovej s ulicou M. Sch. Trnavského. Autobusy budú zastavovať približne pri vyústení ulice Ľuda Zúbka na Harmincovu.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: N/A #13:
Vydrž ešte mesiac a sen sa splní.
Reakcia na: alfonzz #11:
Dubravka komplet cela mala byt uz davno na znamenie.. zastavkam ako Zatevna a pod. nerozumiem preco nie su... akoze vsetko uz malo byt na znamenie na celej abus/tbus sieti ale to chceme privela
Ako sa tak pozerám na tento článok a čítam „do 2. 10. 2022“ a zároveň „zmena potrvá približne jeden rok“, ostávam trochu zmätený.

Ja osobne však túto zmenu veľmi vítam. Je mi jasné, že týmto vyhlásením sa trochu deanonymizujem, ale nebudem sa tajiť tým, že od zastávky Lipského v novej náhradnej polohe to mám do vchodu necelých 30 sekúnd.

Cesta do mesta je krkolomnejšia, tam to tých sekúnd zaberie o niečo viac, možno „až“ 36. 😁

Osobne by som sa nebránil tomu, keby zastávka Lipského dostala nový názov Harmincova a zostala by tam, kde je teraz, počas rekonštrukcie. Dovtedajšia poloha zastávky Lipského je od Húščavovej sotva 2 minúty peši, kdežto pred začiatkom rekonštrukcie som to mal aj na Záluhy aj na Lipského takmer 5 minút. Obyvatelia Lipského ulice aj tak na výstup v smere z mesta takmer vždy preferovali Húščavovu a tí desiati návštevníci štadióna za hodinu, aj to len cez víkendy, si tie tri minútky občas zvládnu prejsť.
Reakcia na: tak51 #5:
možno by stačilo spolu s jej posunutím ju zároveň zmeniť na zastávku na znamenie. Moje skúsenosti sú, že po jej presunutí je na nej minimálny dopyt a často tam bus len vyvetrá a ide ďalej
Reakcia na: tak51 #9:
V podstate to sedí, v pondelok je už október.

Včasnosť je neurčitý pojem, predpokladám, že možno piatok bude nejaká info.
Reakcia na: N/A #8:
"V priebehu októbra 2022 bude vjazd z Harmincovej do Lipského ulice dočasne uzavretý, o presnom termíne uzávery budeme informovať. Toľko som sa dozvedel ako radový občan zo stanoviska magistrátu." Je možné že ste priamo viac zainteresovaný ,ja som len napísal svoj názor na základe informácie od magistrátu. Pekný deň.
Reakcia na: tak51 #7:
A vies o tom, ze Lipskeho sa od pondelka zatvara a otvora sa az na jar?

Projekty treba aj poznat a nepisat bludy.
Reakcia na: N/A #6:
Preto som volil spoje 35,alebo 20 ,ktoré sú menšie a išlo by len o občasné zachádzania ,pričom 35 by nemusela odbočiť na križovatke smer KV,ale by zachádzala ešte na zastávku Záluhy. Je mi jasné ,že neexistuje ideálne riešenie a vždy bude niekto obmedzený. Rozšírenie Harmincovej je fajn a ponuka sa tu možnosť rozšíriť trolejbusovú dopravu z Dlhých Dielov cez Harmincovu a možný prepojenie na Rázstochy/ak niekedy budú? , a Patrónku , čo by veľmi odbremenilo Molecku a dopravu z DD.
Reakcia na: tak51 #5:
Áno, Lipského je super riešenie od PC. Stačí sa tam ísť pozrieť:
https://www.google.com/maps/@48.1805824,17.0518255,3a,75y,300.94h,81.86t/data=!3m6!1e1!3m4!1swDkRH0oFD3sAE1zOkcm0Hg!2e0!7i16384!8i8192?hl=sk
Aj školská linka má problém sa tam preštrikovať, tobôž nie linkové spoje.
Myslím ,že spraviť zastávku zhruba 200m od ďalšej zastávky a ešte na mieste ,kde v podstate nik nevystupuje a nenastupuje je čistý nezmysel., nevraviac o tom, že obe zastávky sú dosť veľkou brzdou plynulosti dopravy v špičke. Chápem ,že to je dosť obmedzujúce pre ludi starších a horšie sa pohybujúcich. Ale toto by sa dalo riešiť jedným spojom , ktorí by občas zachádzal na Lipského /napr.20-tka, alebo 35 ,/
Reakcia na: Viliam22 #2:
Ozaj?
Reakcia na: Viliam22 #2:
👍 Určite by starší ľudia poďakovali, že ak chcú ísť na zastávku, tak musia šliapať do dosť strmého kopca.
👍 Prozákaznícka myšlienka
👍 Ideálne riešenie na zimu a zľadovatené chodníky
Ja by som ju dočasne zrušil lebo aj tak všetci vystúpia na Húščavovej, tam sú bližšie paneláky kde ľudia bývajú