Cyklobusy v Bratislavskom kraji (od DNES, 1.7.2022)

Cykloturisti v Bratislavskom kraji budú mať počas tohtoročnej letnej sezóny viacero možností ako sa prepraviť v regióne s bicyklom.

V rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) bude možné od 1. júla 2022 v regionálnych autobusoch prepravovať bicykle počas voľných dní neobmedzene a v pracovných dňoch v čase mimo špičiek (v časoch 9:00 - 13:00 a 18:00 - 6:00), rovnako ako je to vo vozidlách bratislavskej MHD. V jednom vozidle je možné so súhlasom vodiča prepravovať najviac 2 bicykle, ak to situácia vo vozidle dovoľuje.

Navyše budú od 2. júla do 4. septembra na vybraných linkách v regióne Záhorie nasadené autobusy s cyklonosičom na zadnom čele, ktorými bude možné prepraviť naraz 6 bicyklov. Takého cyklobusy budú nasadené na linkách:

  • linka 219 Bratislava – Stupava – Borinka
  • linka 240 Malacky – Záhorská Ves – Vysoká pri Morave
  • linka 250 Bratislava – Stupava – Záhorská Ves – Suchohrad
  • linka 275 Malacky – Moravský Svätý Ján – Borský Svätý Jur
  • linka 277 Malacky – Lakšárska Nová Ves – Bílkove Humence
  • linka 289 Malacky – Rohožník – Plavecký Mikuláš – Plavecký Peter

Spoje uvedených liniek umožňujúce prepravu bicyklov na cyklonosiči sú označené piktogramom bicykla v cestovnom poriadku. Preprava bicyklov na cyklonosičoch sa riadi príslušnými ustanoveniami aktualizovaného Prepravného poriadku IDS BK.

Okrem vyššie uvedených autobusov s cyklonosičmi bude na linke 506 počas voľných dní letných prázdnin premávať cyklobus s prívesom pre bicykle, ktorý pôjde po trase Bratislava, Bajkalská - Pezinok - Modra - Dubová - Častá - Doľany - Dolné Orešany - Horné Orešany a späť trikrát denne.

Krajská organizácia cestovného ruchu Turizmu regiónu Bratislava počas voľných dní od 18. júna do konca septembra 2022 prevádzkuje cyklobus "BajkBus" s prívesom pre 30 bicyklov po trase Bratislava - Stupava - Lozorno - Pernek - Kuchyňa - Rohožník - Plavecké Pohradie - Plavecký Mikuláš v rozsahu dvoch párov spojov podľa cestovného poriadku.

  • Jednosmerný lístok na cestu BajkBusom bude od 9.7.2022 stáť 3 €, do 3.7.2022 premáva bezplatne.
  • Nástupište na Autobusovej stanici Nivy je v priestore výstupných zastávok.
  • BajkBus premáva ako náhrada za vláčik Záhoráčik, ktorý po minulé sezóny zabezpečoval dopravu cyklistov po uvedenej trase a z dôvodu opravy trate tento rok premávať nebude. Kým však Záhoráčik bol integrovaný do IDS BK, BajkBus integrovaný nie je.

V regionálnych vlakoch v Bratislavskom kraji (S-linky) je možná preprava bicykla celotýždenne, pričom bicykel je možné prepravovať podľa tarify Železničnej spoločnosti Slovensko.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Tá 506 sa bude na Bajkálskej kde točiť? Alebo ako to bude?

Tarifa Bajkbusu sa nevie?
Ešte doplním, že od 1.7. sa menia podmienky prepravy bicyklov na linkách PAD tak, že budú totožné s prepravou na linkách MHD (teda denne, mimo špičky).
To je ozaj taká pseudo náhrada. Mohli aspoň zabezpečiť tri páry spojov ako keď chodil vlak.
To by sme chceli veľa aby BSK zas nevymýšlal neintegrované linky, čo?