Bezplatná MHD a regionálna doprava s Bratislava Card

Návštevníci Bratislavy si opäť môžu zakúpiť zľavovú kartu Bratislava Card, ktorá môže slúžiť aj ako lístok na integrovanú dopravu v celom kraji.

Bratislavská organizácia cestovného ruchu (BTB) opäť turistom a návštevníkom Bratislavy kartu zliav nazvanú Bratislava Card s platnosťou 24 až 72 hodín, ktorá im umožňuje získať zľavy od 10 % až do 100 %, napríklad v múzeách, galériách, reštauráciách, športoviskách, obchodoch, doprave a pri prehliadkach mesta a okolia. Zákazník má pri kúpe karty možnosť rozhodnúť sa, či chce kartu využívať aj vo verejnej doprave (BC s dopravou), alebo nie (BC bez dopravy - lacnejšia verzia).

Držiteľ Bratislava Card s dopravou má nárok na neobmedzené bezplatné využívanie mestskej hromadnej dopravy a regionálnej dopravy (prímestské autobusy a vlaky) v rámci všetkých tarifných zón a u všetkých troch dopravcov zapojených do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (DPB, Arriva Mobility Solutions, ZSSK) počas dňa i noci po dobu 24, 48 alebo 72 hodín od dátumu a hodiny jej aktivácie (vystavenia). V rámci karty má jej držiteľ zahrnutú aj bezplatnú prepravu jednej batožiny a jedného dieťaťa do veku 18 rokov v sprievode rodiča - držiteľa karty.

Pri kontrole vo vozidle je okrem Bratislava Card potrebné predložiť aj doklad totožnosti. Vo vozidlách bratislavskej MHD nie je potrebné ukazovať kartu vodičovi, iba revízorovi v prípade kontroly.

Kartu je možné zakúpiť v Turistickom informačnom centre BTB v Starom Meste na Klobučníckej ulici 2, v Zákazníckych centrách Železničnej spoločnosti Slovensko (Hlavná stanica, Hodžovo nám. - podchod, Trnavské mýto - podchod) a Slovak Lines (Autobusová stanica Nivy) a u zmluvných partnerov BTB (hotely). Zakúpiť sa dá aj cez internet na stránke BTB. Kartu je možné vystaviť len pre osoby od veku 16 rokov.

Ceny Bratislava Card s dopravou platné od 1. apríla 2023 sú uvedené v nasledujúcej tabuľke.

Platnosť karty Cena
24 hodín 23 €
48 hodín 28 €
72 hodín 32 €

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Veľa šťastia ľuďom čo sa toto budú snažiť použiť u Arrivy.