Obnovenie pôvodných grafikonov v regionálnej doprave IDS BK (od 9.1.2022)

Dočasné obmedzenia vo vlakovej a autobusovej regionálnej doprave sa rušia.

Od pondelka 10. januára 2022 budú regionálne autobusové linky v IDS BK premávať opäť podľa cestovných poriadkov platných pre pracovný deň školského roka. Zároveň budú všetky linky premávať po pôvodných trasách podľa cestovných poriadkov, ruší sa teda zachádzanie vybraných liniek na zastávky nad rámec cestovného poriadku. Pripomíname, že regionálne autobusy cestujúcich prepravujú až do konca januára 2022 bezplatne.

Dopravca Arriva Mobility Solutions avizuje, že od 10. januára bude vďaka získaniu ďalších nových vodičov vypravovať v celom kraji nad 90 % spojov. „V rámci zabezpečenia čo najvyššej obslužnosti dopravy nasadí ARRIVA cestujúcimi overené minibusy na pezinské linky 525 527 528 550 a 555 a šamorínske linky 720 725 727 730 737 740 a 649. Viac ako 90 % spojov bude od pondelka voziť cestujúcich aj v oblastiach Pezinok a Senec," uviedol dopravca vo svojej tlačovej správe. Obmedzenia spojov na jednotlivé dni dopravca zverejňuje na svojej internetovej stránke.

Plnú výpravu spojov podľa cestovných poriadkov počíta Arriva zabezpečiť do konca marca tohto roku, keďže dopravcovi naďalej chýba asi 50 vodičov. Uchádzačom o prácu vodiča autobusu ponúka Arriva nástupný bonus 3000 €.

Od nedele 9. januára 2022 prechádza na plný grafikon aj železničný dopravca ZSSK. Vlakové spoje tak budú premávať opäť podľa štandardného grafikonu zavedeného od 12. decembra 2021, naďalej však treba počítať s výpadkami niektorých spojov.  „Situácia ohľadom neprítomnosti zamestnancov prevádzkovej profesie rušňovodič z dôvodu pandémie je pre národného dopravcu naďalej nepriaznivá v okolí hlavného mesta, a preto je možné v tomto regióne očakávať príležitostné obmedzenia jazdy vlakov oproti riadnemu GVD 2021/2022, ktoré však bude ZSSK operatívne koordinovať tak, aby bol dopad na ponuku ZSSK minimálny," uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Cestujúcim preto odporúčame overiť si prevádzku jednotlivých spojov na informačných kanáloch ZSSK.

Na linke S8 budú vlaky v úseku Bratislava-Petržalka - Rusovce - Rajka od 9. januára do odvolania nahradené náhradnou autobusovou dopravou. Autobusy náhradnej dopravy budú v Rajke nadväzovať na príchody vlakov zo stanice Hegyeshalom. Autobusy náhradnej dopravy môžu meškať okolo 10 minút. Zastávka Stanica Rusovce bude obsluhovaná spoločne s linkami MHD.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Je nejaká šanca na spojenie dvoch súprav na S20 na vlaku Os 3007?
Reakcia na: Joyki #16:
To je super, akurát kde do nej vyčarovali zamestnancov, že doteraz neboli a zrazu budú?
Reakcia na: david1 #15:
S65 sa budúci týždeň vráti v plnom rozsahu - vznikla zvlášť turnusová skupina na tieto vlaky.
Reakcia na: Joyki #10:
Tú S65 mali nechať aspoň ráno alebo zdvojiť push pully zatiaľ.
Reakcia na: Pajo #13:
Hlavne aj ten historický grafikon je sto rokov za opicami (a okolitými štátmi). Prevádzkovať v okolí hlavného mesta dvojhodinový takt cez víkendy, hodinový cez pracovné dni a posledné vlaky o 20:00 naozaj nie je žiadna zlomová zmena, ktorá pritiahne ľudí do vlakov.
Najlepšie sú tie oslavné PR výplody marketingu ZSSK, akože historický grafikon, takto "husto" tu nebolo 20 rokov a podobne.. HUSTO AKURÁT TAK NA PAPIERI, DEMENTI!

Originál označenie súčasného stavu čo teraz zažívame z decembra:
Rekord dvoch dekád: ZSSK má v roku 2022 najazdiť vo verejnom záujme 35,8 milióna kilometrov, naposledy bola slovenská vnútroštátna vlaková doprava takto hustá pred 20 rokmi.
Reakcia na: Viliam22 #11:
ten hyperasertívny výhovorca železničného náhodného dopravcu nech sa nevyhovára
na Záhorí zrušili ráno polovicu vlakov už v novom grafikone, kovid nekovid
z Malaciek bol roky ráno v špičke polhodinový takt a vždy šli dva vlaky po sebe, REX z Kútov a Os z Malaciek
REXy zrušili, lebo však načo, ostali len osobáky, čiže horné Záhorie má ráno v špičke len ten osobák raz za hodinu, vlak z článku je v princípe jediný, ktorým môžu študenti prísť do BA do školy (ak sa doň dostanú)
o pracujúcich ani nehovorím
samozrejme ostali pôvodné krátke trojvozňové akože poschodové bieločervené súpravy, čiže miesto zrušených vlakov nepridali žiadne vozne navyše
to je ráno 50% redukcia výkonov - fakt neviem, kde chcú tí amatéri nabrať zvýšenie prepravných výkonov, ako sa chvastali pri novom grafikone
Reakcia na: Kubo03 #9:
Os 4602 na S60 nezvládla nápor pre zrušené S65, a tak nechala ľudí v Bernolákove a Ivanke. Za ním však ide REX o 10 min. neskôr.
Skúsenosť na S20: ľudia sa nezmestili do vlaku, ide len jedna poschodová súprava
Reakcia na: hroch #4:
No ak by stali pri kazdej vrbe, tak by zajimavym doplnkom urcite neboli.
Reakcia na: Kubo03 #6:
Obnovenie pôvodného grafikonu v plnom rozsahu pre IDS BK znamená menej vlakov, než v okresanom grafikone (zrušených 78 vlakov).
Pravidelné odriekanie vlakov vo veľkom štýle je späť
https://www.zssk.sk/aktuality/odrieknute-vlaky/
Reakcia na: hroch #4:
ÚNS s linkou na Nivy. Jazdný čas 6 min. Netreba ani rozmýšľať nad úvraťou cez prístav, stačí, ak ÚNS opravia a 66 predĺžia k Novému SND.
Reakcia na: Joyki #3:
Suhlas. A to by sa naslo este zopar zaujimavych miest na tej trati, kde by tie vlaky mohli stat a byt tak relevantnym doplnkom autobusov.
Reakcia na: IBBI #2:
Kým sa nevybudujú veľmi dôležité zastávky Ružinov a Einsteinova, tak to vôbec nie je prekvapujúce.
Reakcia na: Joyki #1:
S S65 to zial nevyzera vseobecne dobre! Je to v useku Petrzalka - Nove mesto cista sotolinka, ale bude jej skoda (zo sotohladiska).
S55 neviem ale s S65 to nevyzerá ružovo - v kuloároch sa hovorí, že budú "pravidelne odrieknuté vlaky", takže pôvodný grafikon sa obnovuje, ale zároveň sa neobnovuje (Schrodingerský). Tie vlaky by mali ísť ale nepôjdu.