Regionálne autobusy v IDS BK budú v januári voziť cestujúcich bezplatne (1. - 31.1.2022)

Bratislavský kraj prichádza s kompenzáciou pre cestujúcich za kolaps autobusovej dopravy.

Bratislavský samosprávny kraj poskytne cestujúcim v regionálnej autobusovej doprave na linkách v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) počas januára 2022 bezplatnú prepravu. Kraj túto kompenzáciu cestujúcim za nevydarený štart nového regionálneho dopravcu prefinancuje zo sankcií, ktoré dopravcovi udeľuje za každý deň až do zabezpečenia výpravy na úrovni 95 % spojov. Za prvých 31 dní kraj vyčíslil pokutu na 930-tisíc €. V akom rozsahu budú regionálne autobusy premávať v januári, sa zatiaľ odhadnúť nedá, dopravca už avizoval, že stopercentná výprava to zrejme stále nebude.

Cestujúci, ktorí využívajú jednorazové cestovné lístky, si v januári nebudú musieť v regionálnych autobusoch na linkách 205799 kupovať cestovné lístky.

Cestujúci, ktorí majú zakúpený predplatný cestovný lístok (PCL) s minimálne jednou regionálnou zónou v období od 15.11.2021 do 31.1.2022, dostanú neskôr kompenzáciu vo forme bonusového bezplatného predplatného lístka, ale až pri zakúpení ďalšieho PCL a po termíne spustenia tejto akcie (predpoklad spustenia akcie je počas jari 2022). Bonusový bezplatný PCL bude potom vygenerovaný s platnosťou 1 mesiac (v prípade držiteľov 30- a 90-dňových PCL), resp. 2 mesiace (v prípade držiteľov ročných PCL).

Cestujúcich, ktorí majú zakúpený PCL len pre zóny 100 a 101 (mesto Bratislava), sa táto kompenzácia týkať nebude.

Dodajme, že dopravca Arriva Mobility Solutions už od novembra prepravuje cestujúcich na niektorých spojoch bezplatne. Ide o spoje vykonávané väčšími osobnými vozidlami súkromných firiem, ktoré Arriva zazmluvnila na výkon časti autobusových spojov v regiónoch Pezinok a Senec.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: mirec240 #27:
Cakam, kedy sa nejaka partia pedofilov takto s 3 dodavkami s cislami postavi niekde pred skolu. 😆
Zdá sa že ľudia si už zvykli, ešte ani nestihol poriadne zastať a babky sa už hrnuli dovnútra...
Reakcia na: IBBI #25:
Rozpor so zákonom s požehnaním dopravcu a župy.
Reakcia na: TeBeCe #24:
Otras a hanba tieto marsrutky!
Reakcia na: 3pa3ck3 #22:
celá trasa
Bezplatná preprava platí na celej trase liniek AMS alebo iba na úsekoch v BSK?
Reakcia na: gejza #20:
Tak som to dnes vyuzil - paradicka! 😉 BA - MA poloprazdny bus, MA - PK (cez Babu) SAM V ROSERE hodinova sotojazda Karpatami, PK - BA poloprazdny bus! 😉 A to vsetko za 0 € ! 👍
Reakcia na: IBBI #18:
a dokonca to funguje aj opačným smerom 😃
Reakcia na: IBBI #18:
Štafetu vo vydávaní nulových evidenčných lístkov prevzala SAD Humenné (na MHD vo Vranove) 😉
Cize sadnem na bus do MA, PK a vezem sa, hej? 😃 Len tak... zadara. Sila. 🙂
Reakcia na: Cancer #16:
Ja som dnes šiel zo Sv. Jura:, vodičovi som povedal cieľovú zastávku a on mávol dovnútra akože môžem ísť. Do strojčeka nič nezadával.
Inak už ste teda skúšali niekto cestovať ako to vyzerá?

Na stránke IDS BK v komentároch myslím som čítal že aj keď preprava bude zadarmo nástup zadnými dverami nebude povolený tak by ma zaujímalo či otravujú s dožadovaním sa výstupnej zastávky aj keď je to zadarmo kvôli nejakej evidencii alebo ako teda.
Reakcia na: TomJ #13:
Cestujúci čo jazdia len vlakmi si väčšinou nekupujú PCL IDS do regiónu, pretože je výhodnejšie si kúpiť PCL IDS len na 100+101 a k tomu PCL ZSSK do regiónu (aj keď pri ročných je to teraz už možno inak odkedy ich zlacneli - ale zas ročne PCL sa moc nepredávajú kvôli veľkej sume ktorú treba zaplatiť naraz).
Myslim, ze Droba sa uz flek zupana uchadzat ani nemusi. Usetri si debaty v mediach. Je bez sance po tych odrieknutych vlakoch a busoch. 👎
Reakcia na: Urbanway 2423 #11:
Čo sa týka PCL, tak tu vlastne budú zvýhodnení aj tí, čo v rámci regiónu autobusy vôbec nevyužívajú a cestujú výhradne vlakmi. Hoci pri pohľade na ten počet odrieknutých vlakov si to zaslúžia aj oni...
Reakcia na: Urbanway 2423 #11:
Obyvatelia Raztočnej asi nadšení nebudú.
Reakcia na: IBBI #10:
https://www.idsbk.sk/oznamy/lk61001ai41d/

Všetci cestujúci to budú mať v autobusoch Arrivy zadarmo a tí, čo majú PCL dostanú 1-2 mesiace navyše.
Toto plati komplet pre vsetkych ludi, alebo len pre tych, co maju predplatenu nejaku kartu? Na STV v spravach vraveli pre vsetkych, TA3 hovori ze len pre niektorych.
Reakcia na: hroch #4:
Si v tom prilis hlboko zahrabany. Nedavam vsade upozornenie, ze pojde o sarkazmus.