Regionálne cestovné poriadky a vyhľadávač spojení pre víkendové dni (27. - 28.11.2021)

Cez víkend opäť nepôjde viac ako 40 % spojov na regionálnych autobusových linkách.

Počas víkendu 27. - 28. novembra 2021 bude pre nedostatok vodičov opäť vynechaných množstvo spojov na regionálnych autobusových linkách IDS BK. Zrušené spoje budú citeľné vo všetkých regiónoch. Linka 249 premávajúca cez Pezinskú Babu nebude vôbec premávať. Na viacerých ďalších linkách bude premávať len symbolický počet spojov. V oboch dňoch dopravca oznámil predpokladané nevypravenie spojov na úrovni 41, resp. 43 % (čo je nárast oproti poslednému víkendu).

Dopravcom zverejnené zrušené spoje sme zapracovali do cestovných poriadkov na imhd.sk (platí stĺpec 27.11.2021, resp. 28.11.2021 tam, kde prišlo k redukcii), rovnako bol aktualizovaný aj vyhľadávač spojení pre dni 27. a 28. novembra. Po skúsenostiach z uplynulých dní však nie je vylúčené, že na poslednú chvíľu príde k zrušeniu aj ďalších spojov zo strany dopravcu.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) dal ešte 15. novembra dopravcovi čas do piatka 26. novembra na citeľné zlepšenie situácie s nevypravovaním spojov. Po uplynutí tohto termínu BSK oznámil, že dopravcom pripravené zlepšenie bude počas najbližších dní analyzovať a o ďalšom postupe bude verejnosť informovať niekedy začiatkom budúceho týždňa. BSK tiež informoval, že od 25. novembra dopravca namiesto nevypravených autobusov nasadil do premávky najaté súkromné mikrobusy v okolí Senca a Pezinka. Žiadne ďalšie podrobnosti o fungovaní tohto spôsobu prepravy ale dopravca nezverejnil.

Cestujúci môžu aktuálne informácie o premávke regionálnych autobusov získať v pracovnej dobe na infolinkách IDS BK +421 948 102 102 a Arriva +421 915 733 733.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: spejsikx #4:
Ja zas musím podotknúť, že obdivujem náš tím na imhd, ktorý dokáže napriek náladovosti a nepredvídateľnosti Arrivy pohotovo reagovať na ich cestovné poriadky a zmeny, pričom by to vôbec nemuseli robiť, ale robia to. Každému sa môže stať chybička, obzvlášť keď to musí nahadzovať ručne v čase, keď už niektorí aj spia.
Reakcia na: spejsikx #4:
No tak na obranu imhd treba podotknut, ze ludia z imhd fakt nemozu za to, ze Arriva vyda CP na nasledujuci den a potom to este v ten isty den trikrat zmenia... Nemozme od imhd chciet, aby kazdu hodinu kontrolovali, ci Arriva nieco upravila. Predpokladam, ze Arriva vydala CP v piatok, podla ktoreho ten spoj mal ist a v noci Arriva ten spoj zrusila.
Ja musím podotknúť že imhd malo tento víkend linku 610 nahodenú zle. IMHD písalo že 20:37 ide z Nív v sobotu. Nakráčal som na Nivy, samozrejme nič nešlo a už som bol klasicky vytočený na Arrivu a potom som im dal benefit of doubt a pozrel si ich CP a podľa nich 20:37 ani ísť nemal, až 21:37

A zdá sa mi, že toto sa mi stalo už minule

Pozerajte asi pre istotu radšej aj Arriva CP, potom aspoň viete na koho byť naštvaný
Samozrejme ani dnes neboli vypravené tie spoje, ktoré mali byť (630, 640). Žiadne súkromné mikrobusy nechodia.
ešteže sme tú Babu minulý víkend stihli
takže tento víkend ešte horšie výpadky ako minulý, čo ďalej sa nedozvieme, lebo sa ide (d)robiť analýza
potom zoficiálnia tie štrbavé CP, však je lockdown
Citeľné zlepšenie situácie jak víno. 💀