ZMENA: Aktualizované cestovné poriadky a plánovač cesty pre regionálne autobusy

Vyhľadávač spojení IDS BK aktualizujeme o vypadnuté spoje na 17. novembra.

Aktualizácia: Napriek ubezpečeniu Arrivy, že v stredu 17. novembra 2021 budú obslúžené všetky spoje, na poslednú chvíľu boli vyškrtané mnohé spoje. Momentálne zapracovávame tieto spoje do cestovných poriadkov na imhd.sk a následne aj do plánovača cesty. Predpoklad je najneskôr do 7:00.

Zastávkové cestovné poriadky regionálnych autobusových liniek IDS BK na stránkach imhd.sk boli aktualizované o dočasne zrušené spoje aj pre utorok 16. novembra 2021 (na základe stavu zrušených spojov známeho k 15.11.2021 11:00). Pri zastávkach, kde prišlo k redukcii spojov, platia v cestovných poriadkoch stĺpce s príslušným dátumom.

Rovnako bol aktualizovaný aj Plánovač cesty slúžiaci na vyhľadanie spojení. Pre dni 15. až 16. novembra plánovač automaticky vyhľadá spoje, ktoré by mali byť vypravené. Pre pracovné dni od 18. novembra ešte nie je známe, či bude výpadok spojov väčší než pôvodne ohlásený 5-percentný výpadok, plánovač zatiaľ počíta s pôvodnými redukovanými cestovnými poriadkami.

Zobrazenie cestovných poriadkov v niektorých prípadoch vyzerá komplikovane, je to však spôsobené tým, že existuje viacero verzií nových cestovných poriadkov, ktoré sú do zastávkových cestovných poriadkov zapracované:

  • riadne cestovné poriadky so všetkými spojmi
  • dočasne redukované cestovné poriadky, ktoré mali platiť od 15.11. (5-percentná redukcia spojov)
  • dočasne redukované cestovné poriadky so zrušenými spojmi pre pondelok 15.11. (nevypravených cca 36 % spojov)
  • dočasne redukované cestovné poriadky so zrušenými spojmi pre utorok 16.11. (nevypravených cca 36 % spojov)

V cestovných poriadkoch sa automaticky zvýrazňujú najbližšie odchody v aktuálne platnom stĺpci. Príklad zobrazenia upraveného cestovného poriadku je uvedený nižšie (kombinovaný CP pre linky 610 620 630).

Cestujúci môžu aktuálne informácie o premávke regionálnych autobusov získať na infolinkách IDS BK +421 948 102 102 a Arriva +421 915 733 733.

V prípade, ak pri nefunkčnosti predplatného cestovného lístka (električenky) v regionálnych autobusoch, si musel cestujúci zakúpiť jednorazový lístok, môže požiadať o vrátenie finančnej čiastky prostredníctvom reklamácie na stránke dopravcu: https://arriva.sk/kontakty/#reklamacia. Ak si cestujúci zakúpil elektronický cestovný lístok v aplikácii IDS BK a regionálny spoj neprišiel, môže podať reklamáciu na stránke IDS BK: https://www.idsbk.sk/reklamacia/.

 

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Viko #10:
dá sa to aj spätne? Mám starý typ mobilu, takže na mieste som si to kontrolovať nevedel.
Reakcia na: samkoh #9:
Cez mapu na Ubiane si si to nekontroloval?
Tá 565-ka, čo má ísť 14:31 z Vinohradov do cífera, naozaj dnes išla a pôjde aj zajtra? Lebo som tam dnes od 14:29 na ňu čakal, 14:30 prišla 550 do Dolian, čo mala ísť 14:21, tak som si spočítal, že asi bude aj 565-ka meškať cca. 10 minút. Do 15:00 som sa jej nedočkal(medzitým cca. 14:45 odišla 520 smer PK, Nemocnica I, predtým aj potom štvrťhoinu nič) a následne som o štvrtej na obratisku pri cíferskej stanici(kam som sa doviezol vlakom) videl len trnavskú Arrivu...
Reakcia na: M@trixX #2:
Enjoy Bratislava.
It's good you came in Summer. In winter it can get veeeeeery depresive
Reakcia na: TomJ #6:
Ono u nás napríklad záležalo kto tvrdil, že mu mešká bus/vlak.

Pokiaľ som to bol ja, šotouš, tak mi to bolo ospravedlnené bez problémov. Pokiaľ spolužiaci (ešte k tomu taký, čo bežne chodili autom) tak museli priniesť dôkaz. 😂
Reakcia na: Viko #4:
Keď donesú meškanku alebo rodič ospravedlní, tak OK. Ale iba povedať nestačí. Hlavne takí zo smeru Šamorín, kde bývajú zápchy pravidelne, musia chodiť načas.
Reakcia na: Viko #4:
U nás bolo žiakom na tieto výhovorky vždy odpovedané že ak sú zápchy pravidelne, majú ísť skorším spojom. Ale tak to boli ľudia z PK a tak, kde toho jazdí veľa.
Reakcia na: TomJ #3:
Neviem, ako fungujú školy teraz, ale pred dákymi cca desiatimi rokmi mali cezpoľní žiaci prakticky neobmedzené výhody. Stačilo povedať "boli zápchy" kľudne aj 3x týždenne a vymeškané rána sa ospravedlňovali jedna radosť.
V každom prípade, osobne by som sa ani nenamáhal poslať deti do školy spojmi v tejto situácii.
Inak dosť fail tá zajtrajšia diera v najsilnejšiu rannú hodinu. Ak ešte odrieknu aj nejaké vlaky, tak na prvých hodinách vyučovania asi s cezpoľnými žiakmi netreba počítať.
Reakcia na: johnnyjanko #1:
"Coskoro, uz mu stavaju trat"
Pripomína mi to vtip z dôb hlbokej totality. Tetuška príde na stanicu a pýta sa výpravcu: "Dobrý deň, prosím vás, kedy ide vlak do Žiliny o 9:00?" 😅