Úprava premávky MHD počas jesenných prázdnin a dušičiek (28.10. - 1.11.2021)

Premávka liniek k vybraným cintorínom bude posilnená.

Počas jesenných školských prázdnin 28. a 29. októbra 2021 (štvrtok - piatok) bude väčšina liniek MHD premávať podľa cestovných poriadkov platných pre pracovný deň školských prázdnin. Linky 31 39 201 a 202 budú premávať bez obmedzenia ako počas školského vyučovania.

Pre očakávané zvýšené prepravné nároky v súvislosti so sviatkom Všetkých svätých bude posilnená premávka liniek MHD k cintorínom nasledovne:

  • Linka 39 premávajúca k Cintorínu Slávičie údolie a k Martinskému cintorínu bude v dňoch 30. októbra až 1. novembra (sobota - pondelok) premávať podľa špeciálneho posilneného cestovného poriadku. V čase cca 10:00 - 20:00 budú spoje na tejto linke premávať v intervale 7 - 8 minút.
    • Linka 31 nebude v uvedených dňoch premávať, náhradou je posilnená linka 39.
  • Linka 80 premávajúca k Cintorínu Petržalka bude mať v dňoch 30. októbra až 1. novembra (sobota - pondelok) všetky spoje v čase cca 6:30 - 20:00 premávajúce na Kapitulský dvor predĺžené až po Cintorín Petržalka (interval 24 minút) podľa špeciálneho cestovného poriadku.
  • Linka 37 premávajúca okolo Krematória bude v dňoch 28. októbra až 1. novembra (štvrtok - pondelok) kapacitne posilnená nasadením kĺbových autobusov.
  • Linka 130 premávajúca ku Krematóriu bude v dňoch 28. a 29. októbra (štvrtok - piatok) kapacitne posilnená väčším vozidlom.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: david1 #34:
Veď preto tam mala jazdiť x38. Ale DPB sa k jej premávke nevyjadril.
Reakcia na: hroch #33:
Tam treba násobne väčšiu kapacitu a nie , že to nechajú v bežnom režime ako cez rok. Ľudia tam vo veľkom vláčia kytice , kochlíky...
Toto je krásny príklad ako nevieme zareagovať na krátky nárazový dopyt..
Podobne to býva napr. pri koncertoch či festivaloch..

Inak už dnes tam bolo plné parkovisko a trávnatá plocha áut hlavne mimo mesto špz.
Asi 10 dôchodcov s paličkou čakalo na 130 s úžasným hod. intervalom..

Reakcia na: david1 #31:
Ten vlak v tom celom bol len doplnok. Pointa je, ze do Krematoria nechodia len 37 a 130, ale aj regiobusy.
Reakcia na: TomJ #26:
No u mňa bežná prax keď chcem ísť po robote z centra do Lamača a skutočne asi 70% prípadov mi vodič zabudne otvoriť, hoci mu poviem presnú výstupnú zastávku - už dvakrát, aj keď som stlačil zvonček (stop), už sa rozbehol a zastavil mi celý otrávený asi o 20 metrov za zastávkou.
Reakcia na: hroch #14:
No a ešte povedz aký je krásny interval vlakov do Lamača cez víkend a sviatok a ako sa nadpájajú na ostatné S linky z východu.
Reakcia na: hroch #29:
Na Záhorí je väčšia tradícia využívania SL v rámci mesta, keďže tam BID príplatok funguje od začiatku storočia (tuším 2001?). Čiže aj tamojší vodiči na to môžu byť viac zvyknutí.
Reakcia na: TomJ #26:
Ja som s tym zas nemal uz naozaj dlho problem. A to som istu dobu celkom pravidelne jazdil z Novej doby alebo z Gagarinovej na Prievozsku a posledne pred par tyzdnami z Race od cintorina na Bajkalsku. Vodic vzdy zastavil, vydal mi registracny listok, ked som ukazal listok v mobile, a nikto sa nicomu necudoval... Je zaujimave, ako maju rozni ludia rozne zazitky - a to nie je sarkazmus, bola by z toho podla mna realne zaujimava sociologicka studia.

Podla mna je inac specialne Racianske myto ukazkou toho, ako to byt nema. Preco ma ta zastavka byt na uplne inom mieste ako ta, kde stoja spoje, na ktore chce clovek prestupit?
Reakcia na: TomJ #26:
Ja regiobusy v tejto trase (niekedy aj z Patrónky) pravidelne využívam a musím povedať, že nie som jediný a takisto aj vodiči sú už na to v tomto smere celkom zvyknutí. Naopak, keď som chcel ísť z Prievozskej na dočasnú AS, tak jeden vodič ani nezastavil a druhý na mňa pozeral, že chcem si ním ísť na AS. Situácia s tými regiobusmi sa teda zlepšuje, ale dosť to závisí od smeru, z ktorého človek ide.
Reakcia na: TomJ #26:
Na na trase Nivy - Račko a späť chodím len so SL. Za týždeň tak 6-8 jázd a doposiaľ som nemal problém. Rovnako ani predtým pri občasných jazdách. Ale je pravda, že zväčša vystupujem prednými dverami. Ale divné pohľady, či frflanie som už dobre dlho nezažil.
Reakcia na: Sor23 #25:
Hej, ja som minule išiel regiobusom z Nív na Račko (chcel som vyskúšať novú stanicu) a šofér bol teda riadne prekvapený, keď som si pýtal lístok a na Račku mi aj tak zabudol otvoriť a musel som zazvoniť, aby si spomenul.
Reakcia na: hroch #14:
Pouzivanie regionalnych liniek v ramci mesta bude fungovat vtedy, ked regiobus nebude mat dvojo dveri, vodica za volantom, ktory vam zabudne otvorit dvere, hoci ste mu vystupnu zastavku povedali a nebudete sa musiet pretlacat autobusom s pocitom, ze vas cely region Zahorie sleduje, preco idete v ramci mesta regiobusom. Regiobusy ako MHD vyuzivam, ale je to krajna nudza, ked uz sa mi inak neda, je to este v plienkach.
Reakcia na: hroch #23:
Ja sa nehádam a beriem ohľadom starších cestujúcich
Reakcia na: Hurvinek #15:
Myslim, ze kazdy regiobus, co stoji na stanici v Lamaci, stoji aj pod krematoriom. A naopak. Jedine riziko pre ludi, co by sli z mesta alebo z Racianskeho myta, je, ze sadnu na zrychleny spoj, ktory ide rovno do Stupavy.

Moja pointa ale bola, ze krematorium nebude mat vobec zlu obsluhu, lebo tam nebudu stat len 37 a 130 ale aj vsetky regio busy.
Reakcia na: Urbanway 2423 #21:
Keď by šli viac liniek za sebou alebo zmeškané to nezatarasí? HLST je síce plná, no dalo by sa to vyriešiť, kedysi bola plnšia, taxikári zaberajú tiež veľa miesta, 201 a 210 po jednom voze, 32 jeden voz, 41 jeden voz, 74 jeden voz, 93 dva vozy, 1 voz ZV, 61 1-2 vozy. Podľa toho či nemeškaju alebo meškajú, no kedysi to bolo narvané
Reakcia na: Hurvinek #19:
To by zbytočne pridalo 3-4 minúty jazdy, nehovoriac o tom, že na Hl. st. nie je miesta nazvyš. Zastavovanie Pod stanicou bohato postačuje, aj keď som zvedavý, ako to bude vyzerať, keď nejaká 15-metrová 269 zatarasí na 2 minúty zastávku v smere z centra.
Reakcia na: Jak44 #16:
Lenže teraz sa v tých zastávkových CP nevyzná ani svätý. S nástupom nového dopravcu majú byť CP v takom štýle ako ich poznáme v MHD a to už bude aj pre starších ľudí prehľadnejšie.
Reakcia na: Jak44 #16:
Nebolo by lepšie aby zachádzali k HLST?
Reakcia na: 810zssk #17:
Viem, viem. Verím, že BID a.s., integrátor IDS BK, sa svojej funkcie zhostí od prvého dňa na 110%. 🙂
Reakcia na: Jak44 #16:
No veď integrátora s kompetenciami budeme mať od 15.11., to je celá pointa 😂
Reakcia na: hroch #14:
Pritom by úplne stačilo aby SL zastavoval aj na zastávke Pod stanicou. Je tam 20-30 min. interval (Xko malo 20 minút, ak si dobre pamätám), čiže by to bolo nahraditeľné.

A taktiež, ak som správne započul šuškandy, tak od 15.11 sa aj tak Pod stanicou stane plnohodnotnou zastávkou PAD. Ale aby to išlo, tak to by sme tu museli mať integrátora s kompetenciami...