Presmerovanie regionálnych liniek na novú autobusovú stanicu (od 30.9.2021)

Nová autobusová stanica Nivy bude v plnej prevádzke od 30. septembra.

Od štvrtka 30. septembra 2021 budú diaľkové a regionálne autobusové linky v Bratislave začínať a končiť na novej autobusovej stanici Nivy. Prvý autobus z novej stanice odíde v tento deň ráno o 3:00, pôjde o pravidelný spoj na viedenské letisko.

Najbližšie zastávky MHD k novej stanici Nivy sú Autobusová stanica a Košická.

Podzemná stanica bude prístupná nepretržite vchodom od vežiaka Nivy Tower (od zastávky MHD Košická) a v čase otváracích hodín nákupného centra (6:00 - 23:00) aj ďalšími dvoma vstupmi (vchody od zastávky Autobusová stanica na ul. Mlynské nivy a od výstupišťa na Páričkovej ulici). Bezbariérový prístup k autobusovej stanici zabezpečujú z nákupného centra, resp. z parkovísk výťahy. Do vestibulu autobusovej stanice sa dá dostať aj eskalátorom a schodiskom z prízemia nákupného centra.

Orientačná schéma autobusovej stanice a parkovísk.

Organizácia nástupíšť na novej stanici bude nasledovná:

  • nástupištia 1 - 11: diaľkové linky
  • nástupištia 12 - 36: regionálne linky

Otváracie hodiny pokladní (zákazníckeho centra) na novej autobusovej stanici od 30.9.2021:

  • pracovné dni: 6:00 - 20:00
  • voľné dni: 8:00 - 18:00

Cestujúci budú mať k dispozícii interiérovú čakáreň s 80 miestami na sedenie, priamo na nástupištiach bude spolu 40 miest na sedenie. Samozrejmosťou bude bezplatné Wi-Fi pripojenie k internetu, zásuvky 230V, resp. USB porty. Čerstvý vzduch v podzemí by mala zabezpečiť výkonná vzduchotechnika. Na novej stanici bude fungovať aj úschovňa batožín s nepretržitou prevádzkou.

Dočasná autobusová stanica na Chalupkovej ulici bude v prevádzke do 29. septembra (pokladne otvorené len do 16:00).

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Urbanway 2423 #51:
Mreže tam nie sú.
Reakcia na: TeBeCe #49:
Najlepšie je, že východy sa zatvárajú už pred 22-ou, čiže ešte skôr, ako je to napísané. Pri niektorých východoch však boli otvorené núdzové východy. Inak, nevie niekto, či je v noci to OC rozdelené nejakými mrežami, alebo sa môžu ľudia voľné prechádzať po centre (v takomto prípade by sa už mohli otvoriť aj ďalšie vchody)?
Reakcia na: TeBeCe #49:
Pozeram, ze na oznacnikoch ju uz nove cislovanie, minimalne zozadu
Reakcia na: Trammat #45:
Možno pochopili otázku tak, že v noci (rozumej počas premávky nočných liniek) človek vystúpi z N61 na Košickej, kedy naozaj nebude nutný žiadny dlhý presun. 😃
Reakcia na: TeBeCe #46:
Vidíš, že to mysleli takto mi vôbec nenapadlo. V tom prípade sa ospravedlňujem za chybnú informáciu.
Reakcia na: Trammat #45:
Ved ked vystupis na Kosickej, tak nemusis chodit pozdlz budovy 😁
Reakcia na: Andy #44:
Písal som mail HB a dostalo sa mi odpovede, že žiadny peší presun pozdĺž budovy nebude nutný ani v noci pre prístup k autobusovej stanici.
Reakcia na: Trammat #36:
Odkiaľ máš túto info? Všade sa píše, že ten vchod bude len 7-23.
Chceli sme podzemnú železničnú stanicu Filiálka, tak máme podzemnú autobusovú stanicu. 😃
Reakcia na: Urbanway 2423 #38:
Na dočasnej AS som raz zažil výpadok elektriny (nešli infotabule a ak si dobre pamätám, tak vnútri stanice prakticky nič nefungovalo - bolo to počas dňa). Ako to bude riešené v tom podzemí bez denného svetla? To "vháňanie čerstvého vzduchu zvonka" bude mať záložný zdroj? A radšej si ani nechcem predstaviť prípadnú evakuáciu ľudí z podzemia a rôzne "nebezpečné individuá" tam napr. večer.
Reakcia na: AndyNO #30:
Mňa na tom pláne prekvapilo to, že dva výťahy (podľa polohy na ďalších poschodiach nevyzerajú na nákladné výťahy) a schodisko budú na -1. poschodí vyúsťovať uprostred odstavnej plochy. Som zvedavý, či budú môcť cestujúci prebiehať cez cestu k týmto výťahom, alebo to bude nejako inak ošetrené (napr. tam výťah zastaví len na kľúč).
Reakcia na: Ike #37:
Ďakujem 🙂
Reakcia na: 810zssk #34:
Eskalátory a výťahy ku stanici budú podľa všetkého aj kúsok od vchodu z Mlynských nív a Páričkovej (aj chodby vyzerajú dostatočne široké), takže minimálne počas otváracích hodín centra nebude veľký problém dostať sa k autobusom. Jediná nevýhoda je, že čakáreň, kde bude predajňa lístkov, WC a pod. bude od zastávky 21, 210 dosť ďaleko.
Reakcia na: 810zssk #34:
Ak som sa správne zorientoval tak žltou farbou sú eskalátory, schody a výťahy. Ale nie je jasné, na ktoré poschodie idú, takže pre kontrolu si musíš preklikávať prízemie a bus-podzemie 🙂
Údajne bude hlavný vchod (ten od MHD zastávky Autobusová stanica) otvorený 24/7.
Reakcia na: kluvo #33:
Menej ergonomické lavičky v ponuke neboli? 🙂
Reakcia na: AndyNO #30:
Snažím sa na tej mape pochopiť kde sú eskalátory / výťahy, viete niekto poradiť? 🙂