Posilová doprava počas Račianskeho vinobrania (11. - 12.9.2021)

Na Račianske vinobranie vás odvezú posilnené električky z centra aj historický vlak zo stanice Vajnory.

Počas víkendu 11. a 12. septembra 2021 zabezpečí dopravný podnik posilnenie premávky električiek na račianskej radiále z dôvodu konania tradičného Račianskeho vinobrania (Dni burčáku 2021).

Po oba víkendové dni bude od 14. hodiny do ukončenia dennej premávky premávať mimoriadna električková linka X po trase bývalej linky 11, ktorá posilní linku 3. Trasa linky X bude nasledovná:

  • Rača - Račianske mýto - Americké nám. - Centrum - Jesenského - Nám. Ľ. Štúra - Šafárikovo nám. - Centrum - Americké nám. - Račianske mýto - Rača.

V noci zo soboty na nedeľu bude taktiež kapacitne posilnená nočná linka N55 z Rače na Hlavnú stanicu. Spoje s odchodmi o 23:59 a 0:59 z konečnej zastávky Na pántoch budú zdvojené (pôjdu dve vozidlá). Autobusy pôjdu cez zastávku Trávna v Rači o 00:05 a 1:05.

Medzi Vajnorami a Račou bude tiež po oba dni premávať mimoriadna vlaková kyvadlová doprava zabezpečovaná Klubom železničnej nostalgie Bratislava Východ. Preprava cestujúcich historickým vlakom bude bezplatná. Historický vlak Vinobranie expres (Hektor s Krásavcom) s kapacitou 68 cestujúcich bude odchádzať:

  • zo ŽST Bratislava-Vajnory: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00
  • zo ŽST Bratislava-Rača: 9:00, 11:00, 13:00, 15:00, 17:00

Pripravili sme aj zastávkový cestovný poriadok.

Vlak bude zastavovať na svojej trase aj na ŽST Bratislava-Východné (pri zastávke MHD Východné) a tiež v Železničnom múzeu SR na Rendezi (okrem prvého a posledného odchodu v každom smere). Jazda bude trvať cca 29 minút. Cestujúci sa môžu zastaviť na prehliadku Železničného múzea so sprievodcom, ktoré budú začínať každú hodinu od 11:25 do 16:25 (vrátane).

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Hurvinek #12:
Ja som videl aj celkom plné X-ká. Ono to dosť závisí od toho, či dôjde prvá 3, alebo X, obzvlášť, keď nemá CP a nezobrazuje sa na tabuliach...
Reakcia na: Trammat #13:
Veď to, sú to vložené spoje, mefzi linkou 3, doplnková
Reakcia na: Hurvinek #12:
A čo čakať, keď to nemá cestovný poriadok. Včera tesne pred ukončením premávky som to chcel využiť, ale keďže spoj linky 3 zrovna odišiel a interval toho Xka je neznámy, tak som využil inú formu dopravy.
Ako sú využívané posily linky X? Odpoveď: niesú od 14 do 18h, z Rače sú prázdne na pár výnimiek a do Rače pár ľudí, 3 je plnšia keďže tam je wifi, nízkopodlažné a do Petržky, pritom v Rači plno ľudí
Reakcia na: Andrej #10:
Žehličky
Aké vozidlá budú na linke X?
Reakcia na: si #8:
To áno, je to dedina 😆😆😆
Reakcia na: Hurvinek #5:
takych sa nas tu urcite najde viacero, ono zas to mesto nie je az tak velke....
Reakcia na: DrCOBE #6:
😝
...už si videl posilnenú električku?... čo si švacla toho burčáku? a či len dostala prídavný motor? ps: vždy sa teším na nejakú novú info a vždy sa poteším, ehhh
Reakcia na: si #4:
Sme susedia, že som tiež z Rače
Reakcia na: Hurvinek #3:
ano
Reakcia na: si #2:
Tiež som zvedavý. Veľa Informácii nieje a ty si z Rače?
Reakcia na: Hurvinek #1:
v raci sa uz druhy den povaluju znacky informujuce o (1-2 mesacnej ?) uzavierke kubacovej, tak som zvedavy co sa aj z toho vykluje....
Busy 52, 56, 65 nebudú mať zmenené trasy? Víkend bude slnečný a očakáva sa plno ľudí, je nabitý program