Výťahy už fungujú aj na zastávke Botanická záhrada

Zastávka Botanická záhrada je už prístupnejšia pre širšie skupiny cestujúcich.

Pozitívna správa prišla z Karlovej Vsi. Po nedávno sprevádzkovaných výťahoch na zastávke Kútiky boli krátko po začiatku nového školského roka do prevádzky uvedené už aj výťahy na zastávke Botanická záhrada. Zastávka sa tak stala dostupnejšou pre cestujúcich na invalidných vozíkoch, cestujúcich s obmedzenou schopnosťou pohybu, ale aj pre cestujúcich s kočíkmi či ťažkou batožinou.

Na zastávke boli v rámci modernizácie Karlovesko-dúbravskej radiály v minulom roku vybudované tri nové výťahy medzi nadchodom pre peších a nástupištami električiek, resp. nástupišťom autobusov v smere do Devína/na Dlhé diely. Ku štvrtému nástupišťu (autobusy smer centrum) zostal pôvodný bezbariérový prístup prostredníctvom rampy. Jeden z výťahov má presklenú zadnú stenu, zvyšné dva majú vzhľadom na konštrukciu výťahových šácht umiestnené nepriehľadné dvere na oboch koncoch kabíny. Podobne ako na Kútikoch, aj tieto výťahy majú ešte viaceré vzhľadové vady, ktoré ale nebránia ich prevádzke.

Menej potešiteľnou informáciou je, že jeden z výťahov na zastávke Kútiky (na nástupišti smerom do centra mesta) je od uplynulého víkendu už mimo prevádzky.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: guest #6:
Manažér v čelnej funkcii nejakého spoločenstva má vždy za úlohu riešiť iba jednu jedinú vec, inak pracuje zle? 😂
Dielo stále nie je kompletne dokončené, niektoré svietidlá už prestali svietiť, CSS s Fadruszovou a Kuklovskou sú stále vypnuté... Hlavne že Vallo sa ide venovať diaľniciam.
Aj tak ten na Kutikoch vydrzal celkom dlho. Scenar z Einsteinovej ale asi nie je uplne "nahoda".
Ešte stále fungujú? 😮😮😮😮😮
Ešteže harmónia vesmíru bola vyrovnaná nefunkčným výťahom na inom mieste. 😀
Reakcia na: Max #1:
Žeby vianočný 🎄výťah🎄 ? 😁