Meškanie a odklony liniek v centre mesta (20.7.2021 08:30 – 14:05)

V okolí autobusovej stanice treba počítať s veľkými meškaniami liniek.

Aktualizácia: Od 14:05 je premávka v okolí autobusovej stanice obnovená po stálych trasách.

Z dôvodu nálezu americkej leteckej bomby na Chalupkovej ulici sú uzatvorené ulice Mlynské nivy, Landererova a Košická v okolí Autobusovej stanice. Evakuovaná bola aj autobusová stanica, regionálne autobusové linky preto zo stanice nepremávajú. Cestujúci by mali počítať s väčšími meškaniami, resp. prerušením premávky liniek premávajúcich dotknutou oblasťou, najmä linky 21 50 68 87 88 90 96 98 70 202 205 212. Neuviaznuté spoje sú podľa možností presmerované na obchádzkové trasy cez okolité ulice.

Linky 21 25 premávajú z Karadžičovej cez Dostojevského rad na Pribinovu na konečnú Malá scéna. Namiesto zastávky Autobusová stanica je možné využiť zastávku Malý trh na Karadžičovej.

Linka 50 premáva od Auparku medzi Čulenovou a Dulovým nám. cez Páričkovu, v smere k Auparku ide z Dulovho nám. cez Prievozskú, Bajkalskú a Prístavnú na Most Apollo.

Linka 70 ide v smere do Biskupíc medzi Čulenovou a Prievozskou cez Páričkovu a Svätoplukovu, v opačnom smere ide z Prievozskej cez Košickú, Miletičovu, Záhradnícku a Karadžičovu na Dostojevského rad, kde sa napojí na trasu pod Most SNP.

Linky 68 96 98 premávajú smerom z Petržalky odklonom cez Prístavnú a Plynárenskú. Linka 68 v smere do Petržalky premáva od Trhoviska cez Miletičovu, Prievozskú, Bajkalskú a Prístavnú na Most Apollo, linky 96 98 po bežných trasách.

Linky 88 a 90 premávajú z Mosta Apollo po Prístavnej k Nákladnému prístavu. Neobsluhujú zastávky Panorama city, Nové SND, Čulenova a Autobusová stanica.

Linka 202 je z Prievozskej odklonená na Miletičovu na Jelačičovu a odtiaľ späť na Dolné hony. Neobsluhuje zastávky Novohradská až Rajská.

Linka 205 je zo Záhradníckej odklonená cez Americké nám. na Hodžovo námestie odkiaľ premáva cez Kollárovo nám., Ul. 29. augusta na Rajskú a späť rovnakou trasou. Neobsluhuje zastávky 29. augusta, Autobusová stanica, Košická, Cvernovka a Kulíškova.

Linka 210 nezachádza pred novostavbu autobusovej stanice, odporúčame využiť zastávku Malý trh.

Linka 212 premáva v smere Cintorín Vrakuňa medzi Kollárovým nám. a Košickou cez Americké námestie, Záhradnícku a Svätoplukovu. V smere k Patrónke premáva medzi Prievozskou a Pražskou cez Miletičovu, Trnavské mýto, Račianske mýto a Šancovú.

Regionálne autobusy v smere na Záhorie premávajú z Račianskeho mýta, v smere Šamorín, Rovinka premávajú zo zastávky Pažítková a v smere Senec a Pezinok premávajú zo zastávky Prievozská. Počítať treba s výpadkami niektorých spojov, ktoré uviazli na autobusovej stanici. Medzinárodné a diaľkové linky sú vypravované zo zastávok na Bajkalskej ulici (pod troma vežami).

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Viko #16:
Na linke do Viedne niekto z SL každého cestujúceho s lístkom cez internet/aplikáciu kontaktoval, zatiaľ čo BIDka takmer nič ani nekomunikovala v regio doprave.
Reakcia na: 810zssk #14:
Mňa fascinovalo aj to, že keď už sa dopravca nevie zariadiť inak, než že si na pol dňa rozbije prestupné väzby do štyroch uzlov (Most SNP, Bajkalská, Račko, Prievozská), tak si nikto nedal námahu napísať ľuďom aspoň to, ako sa medzi tými miestami presunúť. Chápem, že lajny bez kancelárií asi boli paralyzované, ale na (ne)rozsah info zo strany BIDky naozaj nemám rozumné vysvetlenie.
Reakcia na: 810zssk #14:
NikdySaToTakNerobilo a CestujuciByToNepochopili. A navyse by to mohli zneuzit este viac ako 15-minutovy listok. 🙂
Argument č. 385 prečo je na prímeste fakt zlý nápad mať "bratislavské" spoje v jednom obehu s pripojmi k vlakom ďalej v regióne. Keby to bolo rozdelené, tak vo vzdialenejších častiach regiónu všetko ďalej jazdí v poriadku, takto nám uviazne časť busov v Bratislave a problém je v celom kraji.
To tú jednu pumu nemôžu odpáliť na stavenisku, aspoň by im to vyhĺbilo základy 😃
Premavka obnovena po povodnych trasach.
Reakcia na: TeBeCe #9:
Už je rozhodnuté o prevoze, takže večer treba počítať s obmedzeniami aj inde (tipujem smer VVP Záhorie)

https://dennikn.sk/minuta/2474586/?ref=mpm
Aj linka 210 chodí inak, videl som ju na Olejkárskej, ale v opačnom smere. 2x.
Tak skoro to asi este nebude, riesit sa ma az vecer
https://dennikn.sk/minuta/2474461/
Reakcia na: Katarin #6:
Ja by som tiez odporucal ist na Bajkalsku a zaroven sledoval FB stranku dopravcu alebo mu zavolal na infolinku.
Reakcia na: Katarin #6:
Medzinarodne a dialkove linky premavaju z Bajkalskej, ale dokedy zatial nikto nevie.

viac informacii na https://www.slovaklines.sk/sk/
Reakcia na: Trammat #1:
Dobrý deň prajem.
Prosím, keď o 14:00 mi má ísť autobus z Nív do Velkeho Krtisa, budem už vtedy môcť ísť na Nivy alebo mám ísť na inú zastávku? Ak na inú, tak kam?
Reakcia na: TeBeCe #4:
Ďakujem, pekný deň prajem
Reakcia na: moulen #3:
Podla mapy chodi na Pribinovu k Malej scene a spat po Karadzicovej (zrejme obsluzi aj Maly trh).
Nemáte niekto info, kade/pokiaľ chodí linka 21? Z konečnej ju nevypravujú, tak kam by sa mal človek presunúť, aby na ňu mohol nastúpiť do DNV. Ďakujem
50, 70, 96 som videl cez Plynárenskú
Diaľkové linky z Bajkalskej, spoje do Viedne od Mostu SNP.
U SL treba počítať s výpadkami, uviaznuté vozy nie sú v obehu nahradené.