Zmeny v regionálnej autobusovej doprave IDS BK (od 1.7.2021)

Vďaka upraveným cestovným poriadkom by mali byť regionálne autobusy atraktívnejšie aj na expresnú prepravu na území Bratislavy.

Od 1. júla 2021 príde k viacerým zmenám na linkách regionálnej autobusovej dopravy Slovak Lines v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.

  • Linka 265 bude v Malých Levároch predĺžená do severnej časti obce na novú konečnú zastávku Malé Leváre, cintorín, čím sa zlepší obsluha novej štvrte Agátová alej.
  • Na linkách 528 539 545 632 budú na základe požiadaviek cestujúcich upravené niektoré spoje.
  • Linky 566 576 a 666 budú mať už celú trasu integrovanú do IDS BK, takže cestujúci budú môcť nimi cestovať za jednotné cestovné podľa tarify IDS BK.
  • Linky 720 730 740 budú zastavovať aj na zastávke linky 79 Podunajská na rovnomennej ulici.
  • V regiónoch Malacky, Senec a Šamorín budú mať všetky linky upravené cestovné poriadky s cieľom zjednotenia jazdných dôb medzi jednotlivými linkami a zabezpečenia pravidelnejších prekladov spojov jednotlivých liniek.
    • Združené cestovné poriadky liniek premávajúcich po spoločných úsekoch by mali mať pravidelnejšie intervaly, čím sa zvýši atraktivita regionálnych autobusov aj pri preprave na území Bratislavy. Vďaka menšiemu počtu zastávok na území mesta ponúkajú rýchlejšie cestovanie oproti bežným linkám MHD za rovnakú tarifu (s výnimkou SMS lístka, eCL Kartuj a električenky na platobnej karte).

 

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Minuly tyzden na zastavke Podunajska cakali 3 ludia, a zial sofer autobusu Slovak Lines (smer Centrum Ml.Nivy) prefrcal okolo ani nezastavil. Bud ignoracia, alebo vodic este nevedel ze uz tam zastavuje aj Slovak Lines (od 1.7.2021).
Reakcia na: Jak44 #15:
Na to mu stačí odpovedať, že aby on časom nemal čo robiť, keď takto ľudia chodiť nebudú 🙂
Ja som chodil ešte pred plnou integráciou(šk.r. 2014/2015) pravidelne regiobusom Zl. Piesky-Odborárska. Dôvody boli pragmatické:
1. býval som vtedy v kaplnej za kostolom smerom na igram, a tak sa mi nechcelo chodiť pri všelijakých (ne)prípojoch na vlak do BA na žz do báhoňa.
2. na rovnaký čas príchodu do školy na račianskej radiále(kto to tam trochu pozná, domyslí si, kam som asi chodil, ale nepotrebujem sa tým chváliť) mi stačilo odchádzať z domu neskôr na bus, než na vlak.
3. Ak som chcel prísť do školy na 7:30 načas, musel som ísť z Kaplnej busom, ktorý stál na Zlatých Pieskoch a potom až na Bajkalskej.
4. V Slovak Lines-ke som mal študentskú kartičku, v DPB som nemal nárok na zľavu a aj keby som mal, v MHD vtedy ešte nebol zľava za elektronickú peňaženku, lebo vtedy u DPB v podstate neexistovala.
5. Zo Zlatých Pieskov na Odborársku išli o siedmej ráno busy každú chvíľu.
Nikdy na mňa žiadny vodič na tom úseku za to krivo nepozrel. Ale možno to bolo tým, že som si vtedy za prestup platil 27 centov navyše oproti spojeniam, pri ktorých som prestupovať nemusel.
Reakcia na: 810zssk #14:
Záleží dosť od vodičov. Do korony som bežne využíval SL na trase Račko - AS a kým 98% ľudí s tým nemalo problém, od 2% som dostal otázku na spôsob "Či naozaj nemám čo robiť, keď idem takto". 😃

Rovnako ako všade, stačí jeden blbec a dobrý dojem je fuč. 🙂
Som trochu prekvapený že tento problém zas existuje, lebo za mojich posledných čias v bratislavskej VHD už v BA (zima 19/20) zastavovali celkom poctivo a ani nemali blbé reči - aj to využívalo už celkom dosť ľudí. Tak uvidíme či si s tým nový dopravca, prípadne BIDka spravia po novembri poriadok.
Reakcia na: samkoh #9:
Väčšina vodičov už zastavuje aj v BA(bolo načase aby sa to po 6 rokoch naučili) ale stále sa nájdu vodiči(najmä na 245 a 269 sa to hemží sedlákmi), ktorí úplne ignorujú, že chce niekto nastúpiť. Najčastejšie som sa stretol s tým, že napr. na Patrónke zastavia na samom konci nástupišťa aby, keby aj niekto chcel, nestihol nastúpiť príp. neotvárajú predné dvere, ignorujú ak chce niekto nastúpiť na zastávke na znamenie, lebo však keď nikto nevystupuje tak načo tam bude zastavovať. A ešte za čias, keď linky zo Záhoria vchádzali na AS cez druhý vjazd počas rekonštrukcie Mlynských Nív tak bez problémov vyhadzovali ľudí pri rampách alebo na nejakom nástupišti, lebo však keby musel ísť na výstupište tak mu to skráti prestávku o 30 sekúnd.
Reakcia na: samkoh #11:
Chápem, čo myslíš, ale tie regiobusy sú častokrát rýchlejšie, ako napr. 21 medzi Patrónkou a Račkom a preto sú, aspoň pre mňa, vždy lepšou voľbou, ako preplnená 21. Na druhej strane sa mi však ešte nestalo, že by mi vyslovene nezastavili, aj keď niekedy, ak už stojí na Račku 21/210, tak iba prefrčia poza ne, takže ani nemajú šancu vidieť potenciálnych cestujúcich.
Reakcia na: Urbanway 2423 #10:
no, ono je rozdiel medzi Stn. Vinohrady smer AS a Patrónkou/Račkom smer AS. V prvom prípade na tej trase nechodí priama linka MHD, v druhom prípade priama linka MHD chodí min. každých 20 minút- väčšinou 10 a v treťom prípade ešte častejšie. Dodatok: ale zastaviť by mali tak, či tak. Nikdy nevedia, či sa v tom húfe na Patrónke nenachádza nejaká kontrola 🙂
Reakcia na: samkoh #9:
Ja som videl, že napr. na Patrónke a Račku nezvyknú vodiči sami od seba zastavovať, aj keď možno by zastavili, ak by na nich človek mával...
Reakcia na: Vlastimil #8:
neviem, z ktorého smeru chodíte, ale mne zvykli na vinohradoch smer mesto zastaviť.
Pozrite si video ako obsluhujú zastávky v Bratislave Slovak Lines ,smerom do centra.
Totálna ignorácia cestujúcich stojacich na zastávkach v Bratislave Smer centrum 🤷.
Deje sa to už roky. Stále sa sťažujem (samozrejme mi vždy odpíšu,že ich to mrzí a ,že moja sťažnosť je oprávnená,a nič sa nezmení. 🤷 Jednoducho ak nikto nevystupuje ,tak nezastavia na zastávke.
Reakcia na: diky #5:
Prečo by som si mal uschovať lístok, keď je na ňom doslovne napísané, že "Lístok neslúži ako cestovný doklad"? Logicky ak by nastúpil revízor, tak sa preukazujem priamo električenkou, teda kartou, kde ju mám nahranú.

Rovnako je veta "Lístok neslúži ako cestovný doklad" napísaná aj na lístku, ktorý som si u vodiča SL kúpil z kreditu na karte. A v tomto prípade sa logicky tiež preukazujem kartou, lebo lístok sa zapíše priamo na ňu.
Reakcia na: diky #5:
Ďakujem pekne.
Reakcia na: Jozin z Bazin #4:
Nastúpiš prednými dverami, povieš vodičovi kam ideš, priložíš kartu a ten "strojček" ti vydá lístok, tam bude uvedená nástupná a výstupná zastávka. Lístok uschovať do vystúpenia z vozidla pre prípad kontroly.
Od 1.7. budú pri našej zastávke Podunajska zastavovať aj busy Slovak Lines (integrovana doprava), mám BCK kartu s PCL oblasť 100+101 zadarmo (100% bonus - ZTP+TP v BA), a kedže Slovak Lines som necestoval snáď už vyše 15 rokov neviem aký je tam postup. Musím si kúpiť cez appku nejaký 0 eur listok alebo stačí v autobuse šoférovi len povedať kam ideš a ukázať ZTP preukaz a BCK kartu? Poradí niekto?
Reakcia na: Max #2:
K tomu nenávistné pohľady vodičov, keď na nich na spoji do BA na území Bratislavy mávaš, že s nimi chceš cestovať.
Posledná veta to zaklincovala - za rovnakú tarifu (s výnimkou SMS lístka, eCL Kartuj a električenky na platobnej karte)... fakt super integrácia 👎
Neviete ako je to so Slovak Lines zastávkami Hroboňova a Sokolská? Budú sa ešte niekedy využívať?