Dočasné uzavretie nadchodu na zastávke Botanická záhrada (14. - 19.6.2021)

Pri využití zastávky Botanická záhrada treba dočasne počítať s dlhými obchádzkovými trasami.

V termíne od 14. do 19. júna 2021 (pondelok - nedeľa) je pre pokračujúcu rekonštrukciu úplne uzatvorený nadchod na zastávke Botanická záhrada, ktorý slúži ako prístup k zastávkam liniek 4 9 29 32 N29 N33 N34 a tiež ako spojnica medzi zastávkami a fakultami univerzít, prípadne internátom Družba.

Prístup k električkovým zastávkam je počas uzavretia nadchodu legálne možný len úrovňovými priechodmi cez cestu na koncoch jednotlivých nástupíšť. Nebezpečné prechádzanie cez električkovú trať a vozovku mimo priechodov neodporúčame.

Pomerne dlhá obchádzková pešia trasa medzi zastávkami a fakultami je vedená po Botanickej, Svrčej a chodníkom poza Prírodovedeckú fakultu. Zo zastávky električiek v smere z centra je možné využiť aj chodník vedúci popri zjazdovej rampe z mosta Lafranconi a následne lesíkom k Ilkovičovej ulici (kratšia trasa). Pri ceste k fakultám môže byť preto výhodnejšie využiť prístup zo zastávky Zoo (s využitím prestupu z liniek 4 9 29 na linky 31 39 na zastávke Lanfranconi).

Pre prípadný prestup medzi autobusmi 29, 32 a električkami 4, 9 odporúčame cestujúcim namiesto zastávky Botanická záhrada využiť prestup na najbližších zastávkach Riviéra alebo Lanfranconi.

Znázornenie pešej trasy medzi zastávkou Botanická záhrada a fakultami VŠ cez Svrčiu ulicu počas uzatvorenia nadchodu:

Prispievatelia OpenStreetMap a imhd.sk

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: TeBeCe #22:
Ďalší vzorkovník dlažby... 🤨
Reakcia na: TeBeCe #22:
Zafuka silnejsi vietor a bude otvorene. 🙂
Dnes komplet zavreli aj nedorobok na zastavke Nad luckami.
Reakcia na: shaggy #20:
Takze je jasne, odkial maju inspiraciu. 🙂
Reakcia na: kecho #19:
Ja si ich pamätám, dokonca pri ceste z Bergu je tú jamu ešte vidieť pri ceste.
Reakcia na: shaggy #18:
Kedysi boli na hraniciach take jamy (tusim pri nejakej prasacej chripke ci co to bolo) naplnene nejakym roztokom a auta cez to prechadzali v ramci cistenia.
Nie je toto sars-cov-2 prevencia pre pesich pred vstupom do vytahu? Len ten dezinfekcny roztok asi este doleju dodatocne. 🙂
Reakcia na: TeBeCe #14:
Nechápem, čo vám všetkým vadí. To je vaňa na umývanie topánok pred nástupom do výťahu (aby ho ten dobytok nezablatil!).
Reakcia na: HORVI #16:
Pre mna zla sprava.
Reakcia na: Max #15:
Zatiaľ dobrá správa: najbližší týždeň v Bratislave nezaprší.
Reakcia na: TeBeCe #14:
Akože nebojme, bude dobre (dokiaľ nezaprší)?
Reakcia na: TeBeCe #10:
Pripomienka: "Pri výťahu na zástavke autobusu smer Dúbravka je prepadnutá dlažba, kde sa hromadí voda vo výške niekoľkých cm a znemožňuje použitie výťahu. Ten síce ešte nie je v prevádzke, avšak ak bude uvedený do prevádzky bez odstránenia prepadnutej dlažby, bude nepoužiteľný po vytvorení mláky. "

Riešenie: "Stavebník na túto pripomienku uvádza, že uvedená voda tam bola z dôvodu poruchy vodovodného potrubia za oporným múrom. V priebehu 05/2021 bola porucha odstránená. "

Stav vyrieseneho problemu k 14.6.2021 na nasledujucich fotkach. Esteze je to pod strechou, tak tam uz nikdy ziadna voda nenaprsi.
Reakcia na: Maxi King #12:
To je fakt...
Mali by ju zbúrať, po obvode zastávky a trate postaviť plot s ostatným drôtom a elektrinou a chodci budú môcť využívať zo zastávky priechod pre chodcov na zastávke Lanfranconi 😉
Ale prosím vás, prestaňte. Tá lávka mala už aj tak hrdzavé zábradlie, nepoužiteľné výťahy. Nikomu nebude chýbať keď ju zavrú. 😂
Reakcia na: TeBeCe #8:
Ten je tiez vyborny. 😁 Projektantovi to na papieri "nevyšlo", chodcom vyšlo. Aj z 33tky iduci ludia na L29 idu predom mimo prechodu.
Reakcia na: Petto #7:
Myslel som skor ten chodnik od zastavky z dubravky k odpadkovemu kosu riviera
Reakcia na: TeBeCe #6:
Zašlapana chodcami. Chodci iduci z DUbravky na DD si to siju cez travu vzdy. Velmi zly napad davat tam travu - mali tam dat aspon Mur Iva Nesrovnala 😁 medzi kolaje.
Reakcia na: Petto #5:
Riviera bola zaslapana, alebo to odborne vykopali?
Reakcia na: TeBeCe #2:
Takze po Riviere ideme odtravnit dalsiu cast trate pesim pobehovanim po "zeleni" 💗