Vraky deviatich autobusov poputujú do ČR

V súťaži na odkúpenie nepojazdných autobusov uspela spoločnosť z Českej republiky.

Podpisom kúpnej zmluvy uzavrel Dopravný podnik Bratislava obchodnú verejnú súťaž na odpredaj nepojazdných vyradených autobusov bratislavskej MHD. DPB ponúkal záujemcom 9 už čiastočne rozobratých autobusov:

  • Karosa B 741 CNG: #1638, 1639, 2639 a 2643,
  • Tedom C 12G: #1106, 2114, 2119 a 2126,
  • Irisbus Citelis 12M: #4002.

V súťaži uspela spoločnosť Retrobus, s.r.o., Držovice, ktorá predložila najvýhodnejšiu ponuku na odkúpenie všetkých vozidiel. Uvedená spoločnosť tak získala všetkých 9 vrakov spolu za cenu 6380 € bez DPH (600 až 850 € za jedno vozidlo). Retrobus prevádzkuje v ČR pravidelnú aj nepravidelnú autobusovú dopravu a vo svojom vozidlovom parku má aj niekoľko historických autobusov.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: fanatikmhd #4:
Keď to v DPB nevedia/nechcú, nech si pomôže. Ja si pamätám, ako ma v minulosti šokovalo, ako v Drážďanoch šrotovali T4 aj s elektronickými transparentmi, novými polpantografmi, novými plastovými dverami, relatívne novými a čistými sedačkami. Odpoveď bola, že zisk z demontáže by nezaplatil kvalifikovaných demontérov.
Vozidlá zakúpil Tomáš na rozobratie a likvidáciu. Zistil že keď to rozoberie na ND, a rozpredá, je to vyššia suma ako nákupná 🙂
Sranda je, že Retrobus už raz 2114 odkúpil (spolu s ňou aj 1102), len potom bola súťaž zrušená. Predpokladám, že vtedy bola 2114 ešte v omnoho kompletnejšom stave, teraz z nej zostala v podstate už len ohlodaná kostra (+ nejaké okná a plechy, aby sa nepovedalo 😁). Ktovie či z toho vyskladajú niečo pojazdné (v tom prípade veľa šťastia) alebo to použijú, resp. rozpredajú na náhradné diely (najpravdepodobnejšie).
Reakcia na: Petto #1:
Skôr stála na náhradný diel a kým prišiel tak ju rabovali až sa neoplatilo ju dávať do kopy.
2119 dako rychlo umrela. Mala nejaku poruchu/nehodu ?