Obnovenie premávky liniek 191 192196 (od 10.5.2021)

Linky MHD naďalej premávajú v prázdninovom režime.

Od pondelka 10. mája 2021 bude obnovená premávka autobusových liniek 191 192 a 196, ktoré premávajú počas špičiek, resp. sedla pracovných dní.

Linka 208 naďalej premávať nebude.

Linky, ktoré majú aj prázdninový cestovný poriadok premávajú naďalej v pracovných dňoch podľa cestovných poriadkov platných pre pracovný deň školských prázdnin. Výnimkou je linka 58, ktorá premáva ako počas školského vyučovania.

Na linku 9 budú od pondelka v pracovných dňoch nasadené kapacitnejšie električkové súpravy namiesto starých kĺbových električiek.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: FFF13 #25:
Toľkoto ľudí čaká na električku do Petržalky hocikedy...
Reakcia na: FFF13 #25:
L3 bola dnes preplnená už po 12. hod pred Peknou cestou, to isté L1 - tiež plná
Reakcia na: Urbanway 2423 #22:
3 by som jednoznačne posilnil avšak aj 1,4,9 nech sa zachovajú nejaké prestupne väzby
Reakcia na: Urbanway 2423 #22:
Tak keď by sa posilňovala 3, by sa automaticky mala posilniť aj 4 a 9, aby mali nosné linky jednotný interval. A keďže to sa podniku veľmi nechce, tak posilnením doplnkovej sedmičky by to ísť snáď mohlo.
Reakcia na: Trammat #21:
A čo tak skúsiť predĺžiť v tomto dvojnásobnom intervale poobede do Rače?
Reakcia na: Trammat #21:
Nebolo by už lepšie posilniť 3, aby sa zvýšila kapacita aj v Petržalke? Samozrejme by však mala ísť 7 do Rače aj poobede.
Reakcia na: Pajo #20:
Tak ona by hneď jazdila plnšia, keby jazdila popoludní až do Rače a zároveň bola v preklade s L3 (takže by nemala ten nezmyselný interval 12 minút). Takto je to poobede úplne zbytočná linka.
Linku 7 treba zrušiť. V súčasnom móde prepravuje 3-10 ľudí v popoludňajšej špičke, čo mi príde ako brutálne plytvanie kilometrami.

Skôr kedy konečne skončí nehorázny interval 6 minút v špičkách pracovných dní na iných linkách..?
Reakcia na: Trammat #18:
Súhlasím. L7 s poobedným intervalom 12 min a len po Vinohrady je podľa mňa fakt nepoužitelná
Reakcia na: david1 #13:
Prípadne potiahnuť 7 poobede až do Rače. Keď budú od pondelka na 9 súpravy, tak Rača bude jediná, kde ten interval fakt nestačí.
Reakcia na: Kubo03 #8:
Nie že by som sa tešil s preplnených spojov, ale moje dieťa chodí do školy autobusom a paradoxne v prázdninovom CP má jeho ranný spoj lepšiu časovú polohu ako v CP pre šk. rok. Takže za mňa nech to len naďalej zostane 😈 😇
Reakcia na: david1 #13:
Bolo by príliš drahé, ak by sa tie dve prázdne hodiny jazdilo s normálnym večerným intervalom? A osobne dávam zákazu vychádzania tak týždeň ešte
Reakcia na: Kubo03 #11:
No a po letnych prazdninach ho zavedu znova, kedze pride 3. vlna.
Reakcia na: david1 #13:
Áno ale tých 15minut je nonsens tiež...
Reakcia na: Ma178rek #12:
10 min.int. zase rozbiješ prestupy , kde je väčšinou večer 15 alebo 30 min. L 51, 52,53,56,65,67..
To už potom pôvodný 7,5 min.
No teraz je však skôr plnka poobede a podvečer , kde je 6 min.málo. To treba riešiť.
Po 21 je mesto stále vymreté.
Električky by hlavne potrebovali dát medzi 20-21 aspoň na 10 minút keď nie inakšie ... Tých 15min je blbosť
DPB v komentári na fb píše, že minimálne v ďalších týždňoch naďalej počítajú s prázdninovým CP. Ja som teda zvedavý, ako veľmi budú preplnené nie len električky.

EDIT: prázdninový režim pravdepodobne do skončenia letných prázdnin
Reakcia na: Erasmus #9:
Ja si myslím, že tvoj odhad je mylný. Ja napríklad neprispejem k preplnenej MHD. Vďaka ich podpore a premysleným krokom idem kúpiť druhé auto do rodiny.
Možno majú mesto a DPB v úmysle vziať si cestujúcich ako "rukojemníkov" sporu s vládou o (ne)poskytnutí finančnej pomoci mestským dopravným podnikom zo strany štátu. Obávam sa, že na sťažnosti na preplnené spoje MHD bude DPB budúci týždeň reagovať tak, že žiaľ momentálne nemajú peniaze na posilnenie a preto sa bude jazdiť, akoby boli prázdniny.
Budem rád, ak sa ukáže, že tento odhad je mylný a MHD sa vráti do režimu premávky školský rok.
DPB v komentári na fb píše, že minimálne v ďalších týždňoch naďalej počítajú s prázdninovým CP. Ja som teda zvedavý, ako veľmi budú preplnené nie len električky.