Krátkodobá výluka liniek 9091 v Jarovciach (3.4.2021 07:00 – 18:00)

Cestovanie do Jaroviec z Rusoviec a Čunova a tiež z Jaroviec do centra mesta bude možné len s prestupom.

Pre uzavretie cesty medzi Jarovcami a Slnečnicami v sobotu 3. apríla 2021 v čase cca medzi 7:00 a 18:00 bude upravená premávka liniek 90 a 91 cez Jarovce.

Do Jaroviec budú uvedené linky zachádzať len v smere jazdy z centra mesta a to zachádzkou z Rusoviec. Cestujúci z Jaroviec do Petržalky a centra mesta budú môcť využiť linky 90 a 91 v smere Čunovo/Danubiana s prestupom na linky 90 a 91 idúce do centra na zastávke Vývojová.

Cestujúci z Čunova a Rusoviec do Jaroviec budú môcť využiť linky 90 a 91 v smere Nové SND/Most SNP s prestupom na linky 90 a 91 idúce do Jaroviec na zastávke Vývojová.

Zastávky Strelnica a Jarovce, záhrady nebudú počas výluky obsluhované.

 • Linka 90
  • V smere Danubiana/Stn. Rusovce pôjde medzi zastávkami Žltá a Píla obchádzkou po ceste I/2 do Rusoviec, odkiaľ sa vráti cez Jarovce na zastávku Píla a následne bude pokračovať po riadnej trase v smere Danubiana/Stn. Rusovce.
   • V úseku Vývojová až Píla bude obsluhovať zastávky v oboch smeroch.
  • V smere k Novému SND pôjde medzi zastávkami Gerulata a Žltá obchádzkou po ceste I/2 bez zachádzky do Jaroviec. Na obchádzke zastaví na náhradnej zastávke Vývojová, kde bude možné prestúpiť na autobus do Jaroviec, resp. z autobusu z Jaroviec (potrebný bude peší presun medzi náhradnou a riadnou zastávkou Vývojová, resp. naopak, viď obrázok nižšie).
   • Odchody z konečnej Danubiana, resp. Stn. Rusovce budú vykonané o 4 min. neskôr oproti cestovnému poriadku.
 • Linka 91
  • V smere do Čunova pôjde medzi zastávkami Žltá a Píla obchádzkou po ceste I/2 do Rusoviec, odkiaľ sa vráti cez Jarovce na zastávku Píla a následne bude pokračovať po riadnej trase v smere do Čunova.
   • V úseku Vývojová až Píla bude obsluhovať zastávky v oboch smeroch.
  • V smere k Mostu SNP pôjde medzi zastávkami Gerulata a Žltá obchádzkou po ceste I/2 bez zachádzky do Jaroviec. Na obchádzke zastaví na náhradnej zastávke Vývojová, kde bude možné prestúpiť na autobus do Jaroviec, resp. z autobusu z Jaroviec (potrebný bude peší presun medzi náhradnou a riadnou zastávkou Vývojová, resp. naopak, viď obrázok nižšie).
   • Odchody z Čunova budú vykonané o 4 min. neskôr oproti cestovnému poriadku.

Pre aktuálne informácie o dĺžke trvania výluky odporúčame pri cestovaní sledovať informácie na online zastávkovej tabuli.

© DPB, a.s.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: HORVI #5:
A na imhd z teba zjavne tiez na zadok nepadnu.
Reakcia na: irizar #3:
Vymažte ho, z dôvodu odbočenia od témy!
Reakcia na: Urbanway 2423 #2:
Je to cez víkend, nejaký vodič by sa našiel.
Reakcia na: HORVI #1:
"Odkazujem niekomu, kto si to číta z vedenia DPB, nech sa už toto neopakuje."
No uz len z teba na Olejkarskej padnu na zadok.
Reakcia na: HORVI #1:
Náhradná linka si vyžaduje vodiča (možno aj dvoch) navyše, čo by podľa mňa mohol byť v súčasnej situácii problém. Takéto riešenie nestojí nič navyše.
Načo to komplikujú?! Nech to aj teraz spravia spôsobom, že L90 a L91 nebudú obsluhovať MČ Jarovce a pôjdu do Rusoviec cestou 1/2 a LX91 pôjde zo Stn. Rusovce do Jaroviec a späť. Toto ľudí ešte viac pomätie. Áno, je to len na 11 hodín, ale aj tak, cestujúci tam v tom budú mať chaos. Odkazujem niekomu, kto si to číta z vedenia DPB, nech sa už toto neopakuje, zostaňte pri riešení tohto problému tak, ako predtým, ľudia v tom budú mať chaos.