Sci-fi: DP(Bio)hazard! - alebo cestovanie a testovanie v réžii Opravného podniku

iMHD ako prvé odhalilo výsledok tajného rokovania premiérov v Čiernobielej nad Tisou: Novú ruskú vakcínu dovezú do Autoslavy metrom! Upozornenie pre čítajúcich cestujúcich: nejedná sa o hoax, ale o prvý apríl! Takže rýchlo čítajte, kým to druhého zmažú. 

Aktualizácia: Podľa najnovšie získaných informácií plán na dovoz ruskej vakcíny Spätnik späť napriek dohode s ruskou stranou napokon nečakane zlyhal po zistení, že širokorozchodná trať napriek v minulosti medializovaným informáciám nevedie až do Bratislavy a Viedne. Ďalším šokom bolo zistenie predstaviteľov vlády, že v Bratislave nemáme ani samotné metro. To, že toto zistenie naše politické špičky prekvapilo poukazuje na fakt, že politici evidentne nemajú dobrý prehľad a že nevyužívajú služieb MHD. Ďalej údajne nasledovali obvinenia ministra dopravy z nekompetentnosti, ktoré vzápätí prerástli v politické hádky a vyvrcholili až vládnou krízou.
 
Autoslava:
Nápravný podnik ako zvyčajne v rámci zlepšovania imidžu (naprávanie chýb z minulosti) opäť poskytne svoje vozidlá na testovanie. V rámci testovania a čakania na vírus COBID 19-21 a jeho mutácie (vrátane nebezpečnej Brazílskej, Juhoafrickej a Záhoráckej) bude po novom možné si priamo na mieste zakúpiť cestovné lístky a predĺžiť život električenky. Počas čakania na autobus budú mať ľudia možnosť prečítať si prepravný poriadok alebo informácie o plánovaných zmenách v MHD. Cestujúcich by potom nemal prekvapiť ani vírus, ani zákerné zmeny v linkovom vedení.
  
Novinkou bude, že v rámci optimalizácie výkonov po vyhodnotení predchádzajúcich celoplošných a celovozidlových testovaní nevyčlení na tento účel podnik samostatné vozidlá, ale testovanie bude prebiehať priamo v premávkových vozidlách vypravených na bežných linkách MHD. Opravný podnik týmto spôsobom vychádza v ústrety svojim zákazníkom, ktorí tak už nebudú musieť cestovať za testovaním, ale budú testovaní cestovaním.
 
Napríklad cestujúci na linke 32 cestou z Hlavnej stanice budú zaregistrovaní niekde Pod stanicou až Sokolskou, otestovaní počas jazdy hore Pražskou a pokým autobus príde k nemocnici Krám-na-áre, budú vedieť, či majú s ohľadom na svoj zdravotný stav vystúpiť už tu, alebo či ešte stíhajú návštevu Zoo, Botanickej záhrady, prípadne exotickú dovolenku na Riviére, alebo aspoň nákup najnutnejších surovín v Lidli cestou do domácej karantény na 10 dní dlhých dieloch - vymenováva výhody mobilného linkového testovania hovorkyňa podniku. Zároveň ubezpečuje, že cestovanie linkou 32 je po poľutovaniahodnom medializovanom silvestrovskom incidente opäť bezpečné - dopravca dal skontrolovať technický stav Solarisov Turbino a prisľúbil, že vozidlá s poruchou tachometra, prípadne brzdového systému už nebude vypravovať na kopcovitú linku 32. Zároveň informuje, že vodičovi autobusu smrti bolo dohovorené, aby sa ukľudnil, jazdil normálne a dodržiaval predpisy, a to aj pri preprave cestujúcich a smrtiacich vírusov. Zároveň mu boli za spomínaný incident krátené prémie. 
 
Testovanie bude prebiehať vo vybraných spojoch na nasledujúcich linkách: 1, 4, 20, 21 - 99. S výnimkou liniek 27 35 44 a 147, ktoré majú príliš kľukatú a hrboľatú trasu. Mestská časť Petržlenka navyše po dohode s dopravcom umožní testovanie svojich obyvateľov aj v nočných hodinách na linke N99.
  • Testovanie bude prebiehať výhradne v medzizastávkových úsekoch na rovnej ceste bez zákrut. 
  • Cena testovania bude 0,90 € za 30 minút.
  • Dôchodci nad 70 rokov zemaveku majú testovanie, čipovanie aj miesto na sedenie zdarma.
  • Doklady o testovaní budú následne vo vozidlách kontrolovať milí a priateľskí revízori ozdravného podniku.
Opravný podnik v blízkej budúcnosti plánuje realizovať aj očkovanie cestujúcich, na tento úkon však po konzultáciách s odborníkmi z krízového štábu vzhľadom na náročnosť úkonu využije iba svoje električky, jazdiace hladko po moderných zrekonštruovaných tratiach. Konkrétne plánuje využiť rovnú trať na Vajnorskej smerom na Zlaté piesky, Petržlenskú radiálu a trať na Pribinovej ulici (dopravca ráta s tým, že kým sa naši odborníci a politici dohodnú na pravidlách, obe spomínané trate budú už hotové).
 
Koronakríza pripravila nejedno prekvapenie. Na rôzne prekvapenia v doprave sme už vďaka opravnému podniku zvyknutí, tentoraz sa však jedná o aktualitu zo sveta Slovenskej kultúrnej scény. Pre pokles príjmov a chýbajúce financie sa vedenie SND (Slovutné Naivné Divadlo) rozhodlo pre prekvapivý krok - ponúklo mestu na predaj pozemok pred budovou ich kultúrneho stánku (alias Kulturfabrik), avšak pod podmienkou, že mesto v spolupráci s developerom zóny Eurveľa tu za veľa eur vybuduje novú električkovú trať. Tento krok sa zároveň rozhodlo využiť a prezentovať širokej verejnosti reklamnou kampaňou "Električkou do divadla".

Škoda transportejšn bude novým partnerom Slovenského národného divadla

› Škoda transportejšn sa spája so Slovenským národným divadlom
› električky Škoda-tramvaje budú SND pomáhať pri každodennom fungovaní divadla
› električky Škoda-tramvaje budú dopravovať bratislavčanov i návštevníkov metropoly na divadelné predstavenia

Bratislava 1. apríl 2021 – Najlepší v Čechách a na Slovensku sa spájajú. SND vstupuje do novej divadelnej predsezóny s novým partnerom, ktorým je Škoda transportejšn. Okrem unikátnej pozície obe spoločnosti spája aj neuveriteľne bohatá história. K aktivitám značky Škoda-tramvaje patrí neodmysliteľne podpora kultúry cestovania a mobility, a preto vzájomná spolupráca s SND bola prirodzeným krokom. Po otvorení električkovej trate do nového centra Bratislavy môžete nechať auto doma a za kultúrou, zábavou, nákupmi a zážitkami prísť rýchlo a bez čakania v kolónach modernými pohodlnými električkami značky Škoda-tramvaje. Kľudne aj v teplákoch. Bez starostí si môžete dopriať drink, domov vás odvezie električka.

Aj pre skvalitnenie umeleckej tvorby a na podporu ďalších aktivít hľadáme partnerov, ktorí majú vzťah k umeniu a kultúre. Preto si vážime, že do novej divadelnej sezóny vstupuje hlavné mesto s jeho novou električkovou traťou. Som nesmierne rada, že medzi našich partnerov pribudol opravný podnik, pretože "máme spoločný cieľ" - podporovať kultúru, cestovanie a cestovanie za kultúrou. Kultúra a cestovanie prechádzajú v súčasnosti veľmi ťažkým obdobím, preto si veľmi vážime každú jednu spoločnosť, ktorá si nájde v dnešnej dobe (dopravné) prostriedky, aby podporila kultúru, pretože investícia do nej je jednoducho múdre rozhodnutie,“ dodáva ministerka kultúry Milana Natálová počas pózovania pri modernej električke Škoda-tramvaje pred budovou nového SND.

Vedenie Slovenského národného divadla privítalo novú električkovú trať. Počty návštevníkov od jej otvorenia stúpli, áut v okolí naopak výrazne ubudlo. Zo súčasnej situácie profitujú všetky strany.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Vtipné, píšte, píšte
Reakcia na: Max #2:
Max, aj ja som sa veľmi pobavil. 😂 😂 😂 Vymýšľanie takéhoto textu bolo asi ťažké. Patrí Ti môj obdiv a určite máš zmysel pre humor.👍 🙂
Upozorňujeme čítajúcich, že obsah článku je čiastočne fiktívny a nijako nesúvisí s aktivitami žiadnych známych alebo neznámych opravných podnikov. Prípadná podobnosť s aktivitami iných objektov a subjektov je taktiež čisto náhodná 😉
https://www.skoda-auto.sk/news/news-detail/skoda-auto-slovensko-je-novym-partnerom-slovenskeho-narodneho-divadla
Za mňa veľmi dobré sci-fi, poriadne som sa zasmial😂 😂 😂