Dočasné zrušenie linky 130 (15.3. - 13.6.2021)

Po troch mesiacoch bude premávka autobusu opäť obnovená.

Pre rekonštrukciu plynovodu na ulici Pod Zečákom bude od pondelka 15. marca 2021 dočasne zrušená linka 130.

Cestujúcim odporúčame ako náhradu použiť medzi Patrónkou, Segnármi a Lamačom linku 30, pri ceste do Krematória z Patrónky a Lamača linku 37 po zastávku Pri krematóriu.

Zastávky OC Patrónka, Pod Zečákom a Krematórium nebudú obsluhované žiadnou linkou.

Aktualizácia: Od 14. júna 2021 bude premávka linky 130 obnovená po jej riadnej trase.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Tak som (sme) sa dočkal(i). 🙂
Stále trvá tá rekonštrukcia plynovodu alebo to už je iný dôvod na nepremávanie linky 130. Ak je 130 obmedzená kvôli korone, DPB by mohol už pomaličky obnoviť aj linky 130 a 208, nenahneval by som sa. 🙂
Reakcia na: Petto #5:
nuž uvidíme ozaj ako ďalej s touto linkou 130, či sa zruší alebo sa spraví aj naozaj využiteľnou...
Reakcia na: Urbanway 2423 #6:
Napríklad ako je v Poprade Karsan Jest+?
Reakcia na: Petto #5:
Nebolo by lepšie kúpiť namiesto 4 FCLEI nejaké kratšie minibusy, pretože na 145 a 147 musia FCLEI aj po úpravách jazdiť o dosť pomalšie ako staré Rošerá?
Reakcia na: diky #2:
Realne asi ked dojdu dalsie 4ks Rosera, SU8,6 by bol na knap skrz auta.
Reakcia na: Urbanway 2423 #3:
áno, presne tam ako si dal link by sa v pohode vytočila, len niekedy tam nadivoko parkujú autá, čo idú do prírody, takže by bola nutnosť označenia. Ten druhý smer Rajtákova/Rozálska /Lediny asi prejazdné len pre SU 8,6. No ozaj by tieto dve zachádzky výrazne pomohli obsluhe kopcovitej časti Lamača. Súčasná trasa linky 130 je taký mačkopes, ani ani.
Reakcia na: diky #2:
Tú 130 by si na Klanci točil na tejto križovatke,
( https://goo.gl/maps/VN2ASroAz1e2Zquh6 ) alebo kde (výhoda je, že sa tu otočí aj SU 8,6, možno aj SU 10)? Čo sa tej zachádzky na Rajtákovu týka, tak by to určite pomohlo a v smere do Lamača by sa dala viesť zachádzkou na križovatku Rajtákova/Rozálska/Lediny, ak by to bolo nutné. S týmito úpravami by sa trasa predĺžila v oboch smeroch o cca 2 minúty, takže jeden voz by mal aj naďalej stačiť.
Reakcia na: HORVI #1:
áno a aj nie. Linka 130 je adept na prekopanie jej trasy v Lamači. Aspoň v jednom smere by mala jazdiť po ulici Rajtákova (zbytočne ako vymeták ide po Hodonínskej a pri výluke sa Rajtáková osvedčila), nakoľko celá ta kopcovitá oblasť je pre starších ľudí dosť odrezaná od mhd. Zároveň by stačil menší bus a zišlo by sa ju poslať aj hore na Klanec...
Viditeľne náhradná trasa L130 v minulosti bola nevyužitá. Súhlasím s týmto rozhodnutím DPB. L130 sa dokáže ľahko nahradiť.