DPB patrí medzi najlepších zamestnávateľov v doprave za rok 2020

V ankete Najzamestnávateľ 2020 dosiahol DPB doteraz najlepšie umiestnenie.

Dopravný podnik Bratislava, akciová spoločnosť (DPB) sa v prestížnej ankete Najzamestnávateľ 2020 v kategórii Doprava a logistika dostal spomedzi 24 uchádzačov do top 5. Pre DPB je to najvyššie umiestnenie v 9-ročnej histórii ankety.

DPB je najväčší mestský podnik – zamestnáva viac ako 2800 ľudí, väčšina z nich sú vodiči a vodičky MHD, ktorí sú od začiatku pandémie v prvej línii a aj napriek náročnej situácii dennodenne odvezú tisícky ľudí. Bezpečnosť je prvoradá, a tak dopravca investoval do ochranných a dezinfekčných prostriedkov pre zamestnancov od marca stovky tisíc eur, a zamestnanci ich majú neustále k dispozícii. Aj napriek zvýšeným výdavkom sa oproti predchádzajúcim rokom darí DPB šetriť milióny eur, ktoré investuje práve do zamestnancov a skvalitňovania ich pracovného prostredia. Aj vďaka tomu sa podnik vyhol hromadnému prepúšťaniu, ktoré počas pandémie postihlo mnohé firmy.

Veľmi nás teší, že DPB sa v ankete Najzamestnávateľ dostal medzi 5 najlepších, a to aj napriek silnej konkurencii súkromných spoločností so silným menom a značkou. Ďakujem všetkým, ktorí hlasovali a som rád, že našu tvrdú prácu týmto spôsobom ocenili. Veľké ďakujem patrí našim 2800 kolegom v DPB, ktorí sú nadšenci pre MHD, a práca je pre nich zároveň aj koníčkom. Ďakujeme za podporu aj primátorovi hlavného mesta, s ktorým sa výborne spolupracuje a pre ktorého je doprava v našom hlavnom meste prioritou. Na čele DPB som rok a pol a dovolím si povedať, že sme prešli obrovský kus cesty a teším sa, čo nás ešte čaká,“ povedal predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský.

DPB aj naďalej rekonštruuje nielen trate a zastávky, ale aj priestory vo vozovniach (oprava komunikácií, striech, okien, brán, chodníkov a sociálnych zariadení, výmena osvetlenia), nakúpil kvalitné technické vybavenie dielní aj nový autobus autoškoly pre výcvik vodičov. Výsledok v ankete berie ako záväzok do budúcna a ďalšiu motiváciu napredovať.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Vladimír #11:
Neviem, či som Ti to už rozprával:
Jednoho času nám mizli v Hamburgu z mašín mikrovlnky a rýchlovarky. Tie najlanejšie, mirkovlnky za 1.299,- CZK, rýchlovarky za 299,- CZK, spotrebný materiál.
Keď som hovoril nemeckému kolegovi, že to hádam chodia kradnúť bezdomovci, že predsa nemecký rušňovodič nie je odkázaný na ukradnutú najlacnejšiu mikrovlnku, tak sa len trpko zasmial a odpovedal: Vieš, my tu máme také príslovie: Vec, ktorá by sa nehodila rušňovodičovi domov, neexistuje.
Takisto v našej krásnej, reprezentatívnej novej budove sme museli začať dávať na záchody šmirgľový hajzliak, keďže trojvrstvový papier zamestnanci vytáčali zo zásobníkov a odnášali domov.
Reakcia na: Urbanway 2423 #16:
ono by to chcelo oboje (aj stavebne zabezpecene aby to neodrazila prva upratovacka metlou) aj si ukladat zaznamy na bezpecne miesto a sledovat vstup....
uz tymto by si okruh potencialnych vinnikov celkom dobre zuzil a pokial je tento problem opakovany (a robi ho jeden-dvaja ludia) tak po par pripadoch by si spolocneho menovatela nasiel....
PS: kamera vie byt aj pri vstupe/vo vestibule, tam by si videl aj toho co by sa tam presmykol tak ze ho pusti niekto druhy....
Reakcia na: si #15:
Ked niekto chce, pozna slepe miesto. Pravda, na zaklade zaznamu sa okruh da zuzit (napr. podla casu), ale ziadne riesenie nie je stopercentne. Jedine moralny kompas.
Reakcia na: si #15:
A čo ak by do nejakej väčšej sociálky vošli dnu viacerí, príp. jeden vodič by vychádzal a pustil druhého (ktorý by si dvere neotvoril elektronicky a tým sa neprihlásil do systému), akoby si potom zabezpečil, aby si neobvinil niekoho nevinného? Najlepšie by bolo kameru zabezpečiť tak, ako píše lostrail v #13.
Reakcia na: lostrail #13:
pokial by ta kamera zaznam ukladala priebezne dakam na vzdialeny server, tak aj v pripade zeby ju niekto zlikvidoval/zobral, tak ak bola umiestnena rozumne tak dotycneho zachyti... (+ ak by bol vstup do priestorov kodovany elektronicky a zaznamenavalo sa kto a kedy otvoril, tak mas celkom presne zistenie kto tam prave bol v case ked kamera prestala odpovedat.... takze jedinca robiaceho taketo problemy by si vcelku rychlo nasiel....
Reakcia na: S499.1023 #10:
Toto je podla mojho nazoru jeden z najefektivnejsich systemov vobec. U nas v panelaku je este zopar starych struktur a tie maju prehlad doslova o vsetkom. Pripominam, ze sa bavime o Bratislave, kde mladych susedov nepoznam takmer vobec (a zrejme ani nebudem), pricom sa bavim prave s tymi starsimi ludmi (dokonca aj z vedlajsieho vchodu). Tu keby operoval nejaky zlodej, tak tito ludia o nom definitivne vedia.
Teraz je zasa uzasne zeleny trend v podobe tvorby komunit, lenze nejde o nic nove. Kym neboli internety, tieto komunity realne fungovali. Teraz je to bolestive, lebo clovek sa musi chciet porozpravat so susedom namiesto zabijania casu online (sypuc si popol na hlavu ;-P).
Reakcia na: Vladimír #11:
Blbe na tom je, ze aj ked ide o malu mensinu, ta ruzica na sprche je len jedna, chladnicka a kanvica su tiez len po jednej, takze prisne vzate, staci jeden taky jedinec. A medzi vodicmi su rozne zivly.
Problem s kamerou vidim v tom, ze este aj ta by dostala nohy, cize idealne ju zapracovat do integrovaneho podhladu, ak sa da, aby bolo co najkomplikovanejsie sa k nej dostat a potencialneho zaujemcu to odradilo.

Druha vec je, ze davat kamery na WC a do sprchy uz zavana celkom inymi motivmi a tam to asi velmi mozne nebude.
Reakcia na: Vladimír #11:
Viem si predstaviť, že to niekto mohol napríklad urobiť ako malú pomstu za v minulosti krátené prémie za nejaký nie príliš opodstatnený prehrešok. Aj keď asi to väčšinou bude mať naozaj len nejaký čisto "mentálny" dôvod.
Reakcia na: Sor23 #9:
Nikdy ma neprestane fascinovať, čo motivuje zamestnanca so štvorciferným priemerným mesačným príjmom, aby si na WC-ku nadávkoval všetko tekuté mydlo do fľaštičky, ktorú si následne odnesie domov.
Toto nie je o chudobe, toto je o mentalite. Je mi z toho smutno, aj keď úprimne verím, že dnes už takéto jedince tvoria v kolektíve menšinu.
Reakcia na: Sor23 #9:
Kedysi bývali na tých sociálkach "živé kamery" v podobe babiek/dedkov, prevažne vyslúžilých vodičov a dispečerov, či na iné nepoužiteľných exotov (zdravím Valériu N. H. 😆 ). Babky si k minimálnej mzde privyrobili verením kávy pre vodičov, myslím, že aj dnes by pár kúskov za minimálnu mzdu zohnali a nejakým zásadným spôsobom by to ekonomiku sociálky nenabúralo.
Reakcia na: Minko #8:
Áno, kľúče k nim majú vodiči, kamerový systém by možno aj pomohol...to čo som mal možnosť vidieť a zažiť na niektorých socialkach, je asi rovnaké ako v Leopoldove, v base. Nehovoriac o rôznych drobných krádežiach medzi vozidlami, keď si delenkári kuchali vozy zo 4+2, len aby ich voz bol najlepší.... Ale tieto časy sú už asi preč, je to podstatne lepšie od príchodu Euro6 vozidiel, keďže majú kamery, ale čo kamera nevidí, to srdce nebolí...
Reakcia na: Sor23 #7:
ale veď tie sociálky sú prístupné len pre vodičov (resp. zamestnancov DPB) nie? dnes by už kľudné "za pár bubákov" dokázali do nich šupnúť kamery (samozrejme nie na WC ani sprchu) aby zabránili napríklad krádeži inventáru 🙂 či?
Reakcia na: lostrail #6:
Pred piatimi-šiestimi rokmi pravidelne na konečnej Na hriadkach býval plný záchod hov1en a vytláčalo to žumpu späť, raz bola tým celá sociálka vytopená. Nehovoriac o reťaziach na kanviciach ako hovoríš, alebo chýbajúci toaletný papier, záchodová doska a vlastne všetko, čo by našlo využitie aj doma. Ako čerešnička na torte, párkrát bola možnosť sa stať nechceným svedkom pohlavného styku na tejto a iných odľahlých sociálkach, napr. Vajnory. Neviem ako je to dnes, ale vtedy bežná prax, to bolo všetko ako 70. roky v unimo bunke.
Reakcia na: ikarus31 #4:
Videl som tie socialky aj zvnutra a mozem zodpovedne vyhlasit, ze u tych starsich by bolo super, keby mali aspon uroven 90. rokov... Ale tam hraju ulohu aj pribehy, ktore sa clovek dozvie, ako napr. preco musia byt chladnicky pripevnene retazou alebo na sprche nie je ruzica...
Reakcia na: gejza #3:
Pod novou sociálkou myslím vybudovanie sociálky (budova/unimo, nie jedna toi toika) na mieste, kde doposiaľ buď nebola žiadna sociálka, alebo sa chodilo do nejakej cudzej budovy s obmedzenými otváracími hodinami.
Reakcia na: Urbanway 2423 #2:
V prvom rade by sa mali starať o sociálky ktoré majú teraz aby nevyzerali ako z 90tych rokov.Poslednou dobou sa viacero zrkonštruovalo (iba interiér) napríklad v Dúbravke.

Pár rokov dozadu sa niečo o výsatavbe nových sociálok hovorilo ale nakoniec z toho asi nič nebolo.
Reakcia na: Urbanway 2423 #2:
neviem, čo máš na mysli pod pojmom "nová sociálka", ale tuším minulý rok dotrepali akúsi búdku na Mliekarenskú 🤔
Ja hlavne dúfam, že budú vznikať aj nové sociálky, tam kde zatiaľ nie sú. Vznikla niekde v 2019 a 2020 úplne nová sociálka, čiže nie rekonštrukcia?
Nie je všetko ružové, ale som rád, že po rokoch totálnej stagnácie sa čosi hýbe dopredu.