Modernizácia Karlovesko-dúbravskej radiály má byť ukončená až v roku 2026

Mesto požiadalo o predĺženie termínu výstavby.

Hlavné mesto SR Bratislava požiadalo v januári 2021 Bratislavský samosprávny kraj o zmenu stavby pred dokončením pre projekt modernizácie Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály. Dôvodom žiadosti je predĺženie lehoty výstavby do 30. júna 2026. Pôvodný, už predĺžený, termín výstavby bol pritom do 13. júna 2021, do ktorého boli zatiaľ predĺžené aj predčasné povolenia na užívanie zmodernizovanej radiály.

Mesto zdôvodňuje svoju žiadosť potrebou majetkoprávneho vysporiadania v podobe zriaďovania vecných bremien a tiež dôsledným splnením podmienok uložených stavebným povolením. Žiadosť však nešpecifikuje, o ktoré konkrétne podmienky ide.

Hoci je už samostná električková trať nejaký čas v prevádzke, mnohé objekty stavby stále nie sú dokončené. Ich dokončenie sa očakáva v prvej polovici tohto roka.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Max #12:
Júnové termíny moc magistrát nestíha. Lepšie mu idú konce novembra a potom ešte február. Blbo si to nastavili v tej Karlovke.

Ale zasa s ohľadom na to, že voľby primátora budú november 2026 tak veľmi rozumne 😃
Snád už viacerí pochopili, že kritizovať roky druhých je ľahko. Ale oveľa náročnejšie je niečo urobiť, a to lepšie ako tí pred ním.

Nejeden starosta rok po nastúpení priznal, že keby vedel do čoho ide, v živote sa tam netlačí...
Reakcia na: lostrail #2:
Vedenie mesta bohužiaľ už len potichu vyčkáva do konca svojho obdobia a radšej nič nerobí...
Alebo sa pripravujú na najhorší variant keďže "dunenie" nebolo odstránené a že každý rok cez letné prázdniny budú v úseku Kútiky - Molecova rozbíjať resp. rezať betónové dosky
To mozu zacat rovno po dokonceni opravovat a rekonstruovat, ci vymienat, lebo uz budu niektore veci vypouzivane a aj po zivotnosti 😂 😂 😂 🤔 Teraz sa moze Vallo team vyhovarat x rokov na pandemiu a vsetko na nu zvalit.🤪
Reakcia na: Urbanway 2423 #11:
Predpokladám, že to ani oficiálne komunikované nebolo, len autor našiel oznámenie na úradnej tabuli BSK a chcel o tom informovať miestnu komunitu
Reakcia na: Urbanway 2423 #11:
otazne je, ci sa tato sprava bude velmi medializovat a dostane sa aj k beznemu laikovi, ako PR spravu si ju, tipujem, odpustia na svojich strankach dpb, magistrat aj vallo
A isto to stihnú do toho 30. júna? Nepotrvá to nakoniec do septembra alebo až do októbra? 🤔
Reakcia na: N/A #3:
Ak sa jedná hlavne o vysporiadanie pozemkov (ako je to aj v texte spomenuté), tak by sa to určite nemalo komunikovať takto, pretože takto to pre laika pôsobí, že práve tie výťahy, nadchody a zastávky sa budú robiť ešte 5 rokov. Bežného laika asi koniec-koncov ani nezaujíma, na koho pozemku meniareň stojí a ako/dokedy sa to bude vybavovať, toho len zaujíma, či mu pôjde alebo nepôjde električka, takže si myslím, že by sa to malo komunikovať trochu iným spôsobom.
“Ako dlho chcete, aby prebiehala táto rekonštrukcia?”
“Áno.”
😆
Reakcia na: MatejBA #1:
A drahé, štedro platené !!!
Lol toto je nejaké skôr vydané sci-fi? Haló kolegovia, 1. apríl ešte nie je. 😃 ale nie, týmto som opustil všetky očakávania a nádeje vo vzťahu k tomuto mestu. Posledný zhasnite. Ďakujem.
Katastrofa. Radsej by som mlcal, ako taketo spravy daval von.
V r. 2026 má byť už trať na Bora-Bora (Bory) s odbočkami na Hrvatsko Novo Selo (Devínska) a na smer Prešporská Bystrica (Záhorská)... alebo to už bolo v r. 2076....? Bisťu 300 hrmených, opasky vybíjané, pupky holé, hlavy fujarou prebité....🙂
Reakcia na: N/A #3:
To je dalsia vec, ze nie je jednoznacne urcene, o co ide. Mesto by to malo jednoznacne komunikovat. rozne PR videjka, plagatiky, ci koliky, to im ide, tak teda cakam, co bude k tomuto.
Neviem, ale ja tomu rozumiem tak, že rekonštrukcia nadchodov, autobusových zastávok, chodníkov a pod. by mala byť hotová ešte tento rok a do (najneskôr) 2026 sa budú doťahovať už iba formality ako vysporiadanie meniarne na Krčacoch.
Pozrel som na datum... Ale nie, nie je 1. april. Toto uz nie je ani trapne, ani smutne, ani vtipne. Predpokladam, ze vedenie mesta sa uz kompletne opustilo.
A preco nie rovno 3026? Vsak mame najlepsie vedenie mesta v historii 🤡