Zmeny v cestovných poriadkoch regionálnych autobusov (od 13.12.2020)

Na vybraných linkách budú v prestupných uzloch zavedené večerné garantované nadväznosti medzi spojmi.

Od 13. decembra 2020 vstupujú do platnosti nové cestovné poriadky regionálnych autobusov Slovak Lines v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji. Novinkou je zavedenie garantovaných nadväzností pri prestupe z vlaku na autobus, resp. medzi autobusmi vo večerných hodinách (po 20. hodine) v prestupných uzloch pri železničných staniciach Zohor, Plavecký Štvrtok, Malacky, Veľké Leváre, Pezinok, Šenkvice, Cífer a Senec a tiež na autobusových staniciach Rohožník a Stupava. Nadväznosti budú pri vybraných spojoch označených špeciálnou značkou v linkových cestovných poriadkoch.

Cestujúcim by tak nadväzný autobus nemal ujsť ani v prípade, ak vlak, resp. autobus bude mať určité meškanie. Doba čakania nadväzného spoja bude uvedená v cestovnom poriadku jednotlivých liniek, pričom bude v závislosti od konkrétneho spoja od 3 až do 25 minút.

Od 13. decembra sa tiež rozširuje obsluha niektorých zastávok:

  • v Dunajskej Lužnej budú autobusy liniek 715 a 725 zastavovať v smere do Hamuliakova a Bratislavy aj na novej zastávke Dunajská Lužná, Malinová ul.,
  • zastávka Ivanka pri Dunaji, METRO bude obsluhovaná aj linkami 610 620 622 a 630,
  • zastávka Bernolákovo, Školská ul., ZŠ bude obsluhovaná aj linkami 645 a 659,
  • zastávka Bernolákovo, Dukelská ul. bude obsluhovaná aj linkou 632.

Okrem nových názvov zastávok od 13. decembra, ktoré sú spoločné pre MHD Bratislava a autobusy Slovak Lines, budú premenované aj tieto ďalšie zastávky regionálnych autobusov:

  • Pod. Biskupice, Trafostanica na Hydinárska,
  • Zálesie, RD na Zálesie, Korzo.

Detailný popis zmien na jednotlivých linkách je uvedený na stránke IDS BK.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: samkoh #7:
To ťažko, to by skôr platilo o akejkoľvek noci v týždni. Ide o to že ide o noc medzi dvomi víkendovými DŇAMI, takže sa ľahšie robia rôzne návozy súprav a celkovo je menšia potreba robiť rôzne výnimky.

Napríklad pri nižšie navrhovanej zmene od soboty by sa to robilo v piatok kedy jazdí všetko čo má kolesá.
Reakcia na: Urbanway 2423 #6:
noc zo soboty na nedeľu je v regionálnej doprave najmenej frekventovaná.
Inak, prečo sa všetky CP menia od nedele a nie od soboty? Nebolo by to tak prehľadnejšie?
Posledná 526 je posunutá z 23:55 na 0:00, ale v novom CP jej zabudli dať poznámku "ide od 14.12.", takže teoreticky by dnes večer mala ísť dva krát - 23:55 podľa starého CP a 0:00 podľa nového CP, tak by ma celkom zaujímalo ako to reálne vypravia 😃
Reakcia na: Joyki #3:
Áno vďaka, už som našiel v nových CP dátum platnosti 10.12.2021. 🙂
Reakcia na: Urbanway 2423 #2:
V novej zmluve to ma byt.
Viem, že je teraz korona, ale neplánovali sa tuším od novembra nočné regionálne linky (299, 598, 599, 699, 798, 799), počíta sa ešte s nimi po skončení korony alebo je to naviazané na výber nového regionálneho dopravcu a zavedú sa až s jeho príchodom?
a Báhoň smer Kaplna je od macochy?😐