Zmena zastávky Lúčna (od 21.11.2020)

V smere z Vlčieho hrdla autobusy zastavia už pri Novom Ružinove.

Od 21. novembra 2020 bude z dôvodu realizácie preložky vodovodu a prestavby komunikácie na Bajkalskej ulici zastávka Lúčna pre linky 70 74 87 N74 v smere do centra/Petržalky presunutá o cca 300 metrov pred jej doterajšiu polohu k svetelnej križovatke pri Novom Ružinove.

Do začiatku stavebných prác v okolí pôvodnej zastávky však autobusy obslúžia aj pôvodnú zastávku. Peší presun medzi pôvodnou a presunutou zastávkou v súčasnosti nie je možný.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Melange #5:
Problém je, že ten druhý úsek Lúčnej je zakreslený aj v oficiálnom mestskom GISe, ktorý je na podklade z ÚGKK (viď mapy.bratislava.sk ), čiže by to malo byť relevantné.

Keďže urbanizovaná časť pôvodnej Lúčnej zanikla kvôli výstavbe nájazdov na Prístavný most a zvyšok v podobe cestičky k Malému Pálenisku zmizol teraz pri výstavbe R7, asi to treba brať tak, že názov sa v nejakom období presťahoval 😃 Lebo firmy naviazané na prekladisko doložiteľne majú posledných 20 rokov adresu Lúčna 2...
Reakcia na: MARAD #3:
Skutočná poloha Lúčnej je pre mňa osobne záhadou, v OSM je zakreslená tak, ako je v niektorých mapách, ale zrejme je to zle a možno Lúčna už ani neexistuje.

Ružinov nové ulice už roky nepomenúva, aj preto existuje bordel v okolí Galvaniho či výbežok Bajkalskej v Novom Ružinove, ktorý onedlho ani len nebude spojený s Bajkalskou, nemá vlastný názov.
Inak ten Nový Ružinov bude mať po otvorení R7 nakoniec nejakú zastávku v blízkosti alebo nie?
Pri veľkých zmenách v názvoch zastávok, sa na túto zastávku zrejme pozabudlo, pretože, Lúčna ul. v pôvodnej polohe, pred cca 1 – 2 rokmi zanikla, resp. ju nahradila "predĺžená" Prístavná ulica. Lúčna ulica síce existuje o dve zastávky ďalej v smere na Vlčie hrdlo. Vychádza z nového kruhového objazdu pred zastávkou Terminál. V tomto prípade sa asi jedná o novo pomenovanú ulicu.
https://www.openstreetmap.org/#map=17/48.13783/17.15634
Snáď vie o tom niekto niečo viac. 🙂
Reakcia na: Denda #1:
Toto nie je stránka DPB, nikto z tohto webu tú zástavku nevie posunúť (jedine, že by sme prišli a fyzicky ten označník posunuli, ale asi by sa im to nepáčilo).
Dobrý večer.A čo zastávka Lúčna v smere na Vlčie hrdlo? Bývam v Novom Ružinove a keď vystúpim na zastávke Lúčna ,musím prebiehať na druhu stranu... nie je tam ani nadchod,ani priechod pre chodcov.Neviete toto nejako vyriešiť? Napr.aj tuto zastávku v opačnom smere posunúť ?
Zuzana