Zmena zastávok linky 78 pri ŽST P. Biskupice (od 20.11.2020)

Od 20. novembra 2020 po 8:00 bude zmenená poloha výstupnej a nástupnej zastávky linky 78 na konečnej ŽST P. Biskupice.

  • Výstupište bude situované na Dvojkrížnej ulici na zastávke linky 79 smerom do Lieskovca.
  • Nástupište bude situované na parkovisku vedľa nástupnej zastávky linky 70 (bližšie k železničnej trati).

Spoje linky 78 idúce z/do vozovne môžu v prípade zaplnenia obratiska obslúžiť nástupnú zastávku linky 70.

Dôvodom zmeny je obmedzenie využívania pozemku Železníc slovenskej republiky, ktorý slúži na otáčanie autobusov.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: samkoh #51:
Fakt žiaľ, doprava po tej 22-ej nie je zrovna najlepšia, pritom by väčšinou mohla rýchlosťou (ak by sme odstránili dlhé čakanie) konkurovať autám.
Reakcia na: Urbanway 2423 #41:
žiaľ, neodchádzajú.
Reakcia na: johnnyjanko #48:
Podľa mňa áno, pretože niektorí vodiči zvykli stávať aj mimo žltej čiary.
Reakcia na: Urbanway 2423 #47:
A autobus by sa nevytočil bez "narušenia" žltej čiary?
Reakcia na: johnnyjanko #46:
Pred zmenou stáli autobusy až za žltou čiarou, teraz je to nástupište asi 3 metre od nej (aj autobusy stoja trochu ďalej od trate), takže je to zlepšenie, čo sa vzdialenosti od trate týka.
Chápe niekto, s čím má vlastne ŽSR problém? Nové nástupište L78 je tak blízko trate, že to až kole oči a dá sa považovať za "prestup na hrane", ale otáčať sa tam autobus nesmie. WTF?
Reakcia na: Urbanway 2423 #30:
Určite áno, linka 67 nie je žiadna posilová a mala byť mať aj v sedle civilizovaný interval.
Reakcia na: kecho #43:
Pochybujem, že sa toto (položenie BKV panelov s označníkom) považuje za stavbu, resp. že na to bolo vydané nejaké stavebné povolenie...
Reakcia na: Urbanway 2423 #42:
Nie je nahodou nejaka norma, ze x metrov od kolaji sa nema nic stavat?
Nástupište ŽST PB pre 78 je už urobené z BKV panelov, ktoré sú umiestnené asi 3-4 metre od koľají. Označník je priskrutkovaný k nim, takže ten prenosný označník bol iba provizórium.
Reakcia na: samkoh #40:
Rozumiem, čo chceš povedať, ale tu by bolo skôr lepšie posunúť odchody 32 (celkovo by sa mohlo myslieť u takýchto liniek na ukončenie smien o 22:00) tak, aby nadväzovali na vlaky (odchádzajú vôbec tie vlaky v cca jednom čase?), vďaka tomu by sme nepotrebovali ani ďalší voz a cestujúci by stihli svoj vlak.
Reakcia na: Urbanway 2423 #39:
zase dám príklad: ako agentúrny dokladač sa občas dostanem aj na tesco majerníkova. Poobedná mi skončí cca. 3/4 prípadov 22:00. Keď ju robím v sobotu(v nedeľu zo zásady nerobím), tak pri troche snahy stíham vlak 22:28 z hlavnej do cífera. Keď ju robím v X, tak nejaký čas som chodil 33 na molecku a odtiaľ dúfal, že to 5-ka na vinohrady stihne. Ale keďže 5-ka už nejaký ten čas nechodí, môžem sa rovno ponúknuť na nadčas do 22:30, lebo aj tak stihnem rovnaký vlak, im pomôžem, ja nemusím čakať vo "vyberanej" spoločnosti na hlavnej stanici a ešte aj dostanem trochu viac peňazí.
Reakcia na: 3pa3ck3 #38:
A navyše 32 nie jedinou linkou pre DD (narozdiel od 67). DD ešte majú aj 33 s 10/15-minútovým intervalom, čo Ti dáva pre DD cca 7,5/10-minútový interval.
Reakcia na: samkoh #37:
Lenže pri 32 to má logiku, keďže v nedele sa ňou preváža množstvo ľudí z vlakov. A keďže nemáme samostatný CP na soboty a nedele, musí sa to riešiť takto.
Reakcia na: Urbanway 2423 #30:
32 k takým patrí... cez víkendy večer 15 min., v x 30 min.
Reakcia na: Valec #34:
kvoli integrovanej doprave (ktoru obsluhovala spol. regiojet) bola 78 presmerovana na zst p biskipce
Neviem ci je velky rozdiel tocit sa okolo zastavky vpravo alebo vlavo. No nove vystupiste je neprakticke.. vela ludi uteka na vlak a musi cez priechod...
Reakcia na: Solider #29:
Presmerovanie L78 k ŽST PB bolo z dôvodu nadväznosti na linku S70 z/do Biskupíc, Vrakune a Ružinova. MČ s tým nemala nič spoločné.