Slovak Lines zavádza v regionálnych autobusoch bezkontaktné platby za lístky

Platobnou kartou a mobilom je možné zaplatiť v prvých 50 autobusoch.

Dopravca Slovak Lines začal v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) umožňovať platbu za cestovné lístky v autobusoch prostredníctvom bezkontaktnej platby platobnou kartou. Systémom umožňujúcim používať platobné karty, vrátane mobilných platforiem Google Pay a Apple Pay, bolo vybavených prvých 50 nízkopodlažných červených regionálnych autobusov. Postupne majú byť novinkou vybavené všetky regionálne autobusy Slovak Lines.

Dopravca si od novinky sľubuje zrýchlenie vybavovania cestujúcich na zastávkach a tiež vyššiu bezpečnosť vodiča a cestujúcich, keďže sa minimalizuje potreba narábania s hotovosťou. “V Slovak Lines pracujeme na tom, aby sme našim zákazníkom cestovanie čo najviac zjednodušili, a preto neustále zlepšujeme naše služby. Možnosť platiť bezkontaktne kartou či mobilom je dnes bežným štandardom, ktorý vie regionálnu dopravu nielen zrýchliť, ale ju
spraviť aj bezpečnejšou,” uviedol Pavol Labant, generálny riaditeľ Slovak Lines.

Bezkontaktné platby za lístky plánuje v dohľadnom čase vo vozidlách MHD zaviesť aj Dopravný podnik Bratislava, ktorý službu aktuálne testuje. Termín jej spustenia pre verejnosť zatiaľ nebol oznámený.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Peon #8:
Párkrát som to využil, ale to máš vidieť tie výrazy tváre vodičov; raz sa ma dokonca v 650-ke v Cíferi vodič neúspešne pokúšal presvedčiť, že si nemôžem označiť integrovaný lístok, lebo už nie som v BASK. Pritom na bus som šiel schválne kvôli tomu, aby som si mal kde cvaknúť lístok, inak by som to mal rýchlejšie na stanicu pešo.
Reakcia na: Peon #6:
A tie červené označovače papierových CL pri vodičovi v busoch SL aj niekto využíva?

Umožňujú aspoň predĺžiť SeniorPas či aj to dokáže iba strojček pri vodičovi?

Naďalej iba v BA umožňujú kúpiť eCL (a pozrieť "INFO" o BČK) A v regióne namiesto toho iba / aspoň zobrazujú súčasnú a niekoľko nasledujúcich zastávok?
Reakcia na: Sor23 #5:
A preto si vzdy kupujem listok cez aplikaciu. Lebo toto zonglovanie s mincami je na hlavu. Inac, bavi ma tvrdenie, ze "Možnosť platiť bezkontaktne kartou či mobilom je dnes bežným štandardom, ktorý vie regionálnu dopravu nielen zrýchliť, ale ju spraviť aj bezpečnejšou". Vitaj v 21. storoci, Slovak Lines, meskas minimalne 5 rokov 🙂
Platba platobnou kartou (na rozdiel od dopravnej [BČK]) je za tarifu ako v hotovosti, a teda nie je tam tá 10% zľava pre každého?

A keď má niekto na BČK napr. PCL pre zóny 100+101, ale nemá tam kredit, tak bezkontaktná platba za zvyšný úsek ani nebude umožnená (iba v hotovosti)? Vôbec by ma neprekvapilo takéto technické obmedzenie..
Tie čítačky platobných kariet, ktoré sú v 50 autobusoch už posledné 2 roky, by sa patrilo aj rozšíriť, pretože spoliehať sa pri sadistoch na to, že mi príde práve Crossway LE, je nezmysel, nakoľko u nich je aj v dňoch pracovného pokoja bežné, že miesto nízkopodlažného (garantovaného) autobusu mi príde buď C 954E alebo SOR C12, kde ešte stále fičia staré emtresty. Takéto veci majú zmysel vtedy, keď sme na to dospelí a pripravení a nie táto nespoľahlivá lotéria, kde musí cestujúci počítať s mincami, lebo keby niečo..
U DPB si síce bezkontaktný lístok čoskoro kúpite, len vám nikde mimo DPB platiť nebude 😀 Integrovaná doprava jak lusk.

Skúšal to už niekto u SL? Ako rýchlo zbehne platba, je to online alebo offline?
Nadpis je trochu zavádzajúci. Bezkontaktné platby sú možné už dobrých 20 rokov. Ale doteraz iba s kartou dopravcu...
Reakcia na: ramzi #1:
SW aj HW vybavenie môže byť súčasťou aj nových autobusov, keď Slovak Lines zostane. Taktiež v rámci IDS BK do novembra 2021 bude spsutená bezkontaktná platba bez ohľadu na dopravcu v regionálnej autobusovej doprave.
"Postupne majú byť novinkou vybavené všetky regionálne autobusy Slovak Lines."

Takže to chcú všetko stihnúť ešte pred novembrom 2021?