Vozidlá MHD sa naďalej intenzívne dezinfikujú

Všetky vozidlá boli ošetrené aj účinnejšou polymérovou dezinfekciou.

Dopravný podnik Bratislava reaguje na druhú vlnu pandémie koronavírusu ďalšou formou dezinfekcie vozidiel bratislavskej MHD. Vozidlá sú po novom ošetrované aj polymérovou dezinfekciou, ktorá má podľa DPB dlhotrvajúci a intenzívnejší účinok než bežné prostriedky. Túto formu už počas prvej vlny využíval napríklad dopravca Slovak Lines vo svojich regionálnych autobusoch.

Zdravie cestujúcich je pre nás prioritou. Vzhľadom na aktuálny vývoj epidemiologickej situácie, sme v DPB pristúpili aj k špeciálnej forme dezinfekcie, k tzv. polymérovej dezinfekcii. Jej účinok je výraznejší oproti bežným dezinfekčným prostriedkom a metódam a je dlhotrvajúci,“ uviedol predseda predstavenstva DPB Ing. Martin Rybanský. Polymérová dezinfekcia eliminuje široké spektrum mikroorganizmov, má baktericídne, virucídne, mykobaktericídne a algicídne účinky. Dôležité je, že nie je zdraviu škodlivá. V súlade s odporúčaniami výrobcu budú dvakrát mesačne všetky vozidlá touto metódou ošetrené.

Okrem toho sú vozidlá každodenne dezinfikované štandardným spôsobom po návrate z premávky. Pri tomto čistení sa realizuje dezinfekcia všetkých dotykových plôch, ako sú madlá, tlačidlá, označovače, rámy okien, ale aj podlaha a prieduchy klimatizácie. DPB od začiatku septembra opäť vypravuje špeciálnu električku, ktorej posádka na konečných zastávkach zabezpečuje dezinfekciu električiek počas premávky. Vodiči sú naviac vybavení dezinfekčnými prostriedkami, ktorými môžu vozidlo priebežne dezinfikovať aj počas dňa.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: kecho #22:
Prosím, skús si pri svojej najbližšej návšteve Košíc odsledovať fungovanie "pravidla o nástupe prednými dverami" na vybraných zastávkach. Je možné, že by si zmenil názor...
Reakcia na: kecho #22:
Okrem bezdomovcov by po 1-2 mesiacoch prestali MHD používať aj platiaci zákazníci. Nechcem si predstaviť tie meškania, čo by mala. To už by ma do autobusu v Bratislave nedostali, ani keby mi platili.
Reakcia na: Urbanway 2423 #23:
Tak tam nech nasadia ku kazdym dveram jedneho z administativy a ten to moze selektovat ihned pri vstupe.
Reakcia na: kecho #22:
Ty si bol niekedy v 61, ak áno, tak nesranduj s nástupom iba prednými dverami (ak by bol iba na Fafrunách, tak by to veľmi nepomohlo, lebo by nastúpili inde). Okrem toho ak by si to zaviedol iba na 1-2 mesiace, tak by sa Ti tam aj tak po 2 mesiacoch opäť vrátili.
Reakcia na: 3pa3ck3 #21:
Miesas dve rozne veci - nastup bezdakov logicky najjednoduchsie eliminujes pri pouziti jednych dveri. Keby si toto zaviedol na 1-2 mesacne obdobie a aj verejne zdovodnil preco, tak sa to medzi asocialmi velmi rychlo roznesie a prestanu vyuzivat vykureny taxik v hodnote x-tisic eur zadarmo.
Ale kedze firme ako takej je uplne jedno, ci asociali budu obtazovat platiacich zalaznikov, ktorych je coraz menej, ved aj tak “mesto stratu zaplati” (z nasich dani), tak nevidim dovod na to, aby sa privilegovala cast vozidla a v dalsej casti sa museli tlacit cestujuci na mensej ploche ako by to bolo v pripade spristupnenia plnej plochy vozidla.
Reakcia na: kecho #19:
Niektorí tu nadávate na to, že sa nemôžu používať jedny dverez troch až piatich (podľa typu vozidla). A zrazu Vám nevadí, že by sa nástup zredukoval na jedny dvere?
Reakcia na: kecho #19:
skor zapadnu do kategorie #nikdysatotaknerobilo
Reakcia na: Urbanway 2423 #18:
Obnovime nastup prednymi dverami a bude to. Aha, neda sa, lebo DPB panika. 🙂
Reakcia na: kecho #17:
Lepšie by bolo, keby to nečistili vôbec alebo o čo Ti ide? Takto je to aspoň chvíľu čisté, podľa toho kedy si tam bezďák sadne. Bezďákov je ťažko vyhnať z autobusov a tomu, že si tam sadnú (aj keď ich o chvíľu vyženieš, smrad zostane) zabrániš asi len tým, že by v každom voze bola hliadka.
Reakcia na: gejza #16:
To som nikde netvrdil. Len som skonstatoval, ze to chudaci robia zbytocne, ale zase nie zadarmo 🙂 lebo tam ochvilu zasadne niekto taky a bude to ako predtym... Co je ale chyba mestskeho podniku a nie cisticov.
Reakcia na: kecho #8:
tak dezinfekčná čata nemôže za to, že sa z bezďákov vyrába chránený druh 😕
Reakcia na: NOKS #14:
Pozri si diskusiu k oznacnikom a zistis, ze to je najdolezitejsi problem DPB. 😃
Reakcia na: kecho #12:
to akože pri čakaní na spoj sa tak nadchnem novým označníkom že mi to nadšenie vydrží aj na cestu v buse a prehlianem arómu ? 😁 tak to by som doporučoval prvé označníky na zástavky Fatruny a AVION-IKEA 😂
inak by bolo dobrym zvykom videa dpb aj titulkovat podobne ako to zacina byt zauzivanym standardom v mnohych samospravach/insituciach, obzvlast ak maju osoby prekryte usta ruskom a neda sa odozierat z pier, pripadne hovori hlas v pozadi
schvalne si skuste vypnut zvuk, okrem vizualnej prezentacie mhd ako smrtonosnej pasce, nemate sancu dozvediet sa nieco navyse
Reakcia na: NOKS #11:
Ale to si nemusis vobec vsimat, lebo budu pekne nove oznacniky na zastavkach. 😃
Reakcia na: S499.1023 #10:
Aj močovú arómu ktorá sa vytrie do tých poťahov sedačiek to asi neodstráni 😬
Reakcia na: kecho #8:
Je to zvláštne, ale pri ošetrení nanohmlou (netvrdím, že to je to, čo sa robí v Bratislave) virucidný a baktericidný účinok pretrváva aj po usadení bezďáka. Filcka nie je baktéria ani vírus 😂 .
Reakcia na: gejza #3:
Ďakujeme pekne za pochvalu ❤
Reakcia na: gejza #3:
A pri prvej jazde si tam sadne bezdak a sme tam kde sme boli. 😃
Zaujímalo by ma, či je možné rovnako odprezentovať čistotu vozidiel, ktorých upratovanie vykonáva vysúťažená firma Cata Real.