Bratislava sa tiež zapája do Európskeho týždňa mobility (16. - 22.9.2020)

Bezplatná MHD, alebo zľavy na ročné lístky tento rok nebudú.

Do Európskeho týždňa mobility 2020, ktorý prebieha od 16. do 22. septembra, sa zapojilo aj mesto Bratislava a jeho dopravný podnik. Z minulých rokov známe bezplatné cestovanie MHD s vodičským preukazom, alebo zľavy na ročné električenky však mesto tento rok neponúka. "Na základe pozitívneho ohlasu počas minuloročnej akcie v rámci Týždňa mobility pripravujeme trvalé riešenie na zníženie ceny za ročný predplatný lístok. Aj preto nie je možné ponúknuť jednorazovú zľavu na celoročný predplatný lístok počas Týždňa mobility. Proces trvalej zmeny cenníka bol poznamenaný situáciou súvisiacou s COVID-19 a aktuálne je schvaľovanie takejto zmeny ovplyvnené aj rozhodnutím vlády o sociálnom balíčku," uvádza magistrát hlavného mesta.

Namiesto toho môžu cestujúci pri kúpe ročného predplatného cestovného lístka IDS BK v predajniach DPB získať vstupenku do Historického múzea SNM v Bratislave (Bratislavský hrad). Pre deti pripravil Dopravný podnik Bratislava súťaž MHD bingo o tri 90-dňové električenky. Postup na zapojenie sa do súťaže uvádza magistrát mesta nasledovne: "Odfoťte sa s trolejbusmi a električkami aspoň na 14 linkách. Svoje selfie z dopravných vozidiel (môžu byť z interiéru aj exteriéru) treba zasielať, kľudne postupne či naraz, do správ na Messenger alebo Instagram Dopravného podniku Bratislava."

Dopravný podnik Bratislava počas víkendu 19. a 20. septembra 2020 predstaví svoje elektrobusy na bezplatnej linke M premávajúcej v čase od 10.30 do 18.00 v intervale 15 minút po trase Jesenského – Nám. SNP – Štefánikova – Hlavná stanica – Šancová – Račianske mýto – Legionárska – Dostojevského rad – Vajanského nábrežie – Mostová – SND.

Na poli cyklodopravy hlavné mesto pripravilo pre záujemcov cyklodoktora, ktorý záujemcom opraví bicykle (v pondelok 21. septembra na Primaciálnom námestí a v utorok 22. septembra na Dvořákovom nábreží, vždy od 17:00 do 19:00). Na Dvořákovom nábreží a na Starom moste mesto v utorok 22. septembra nainštaluje sčítače cyklistov. "Sčítače budú v podobe vizuálnych LED panelov, ktoré budú v reálnom čase ukazovať počet cyklistov za ten ktorý deň, ako i za celý rok, okrem toho informovať aj o prašnosti ovzdušia", priblížil magistrát. Zároveň sa v tomto období rozširujú aj systémy zdieľaných bicyklov v hlavnom meste. Tradičná hromadná cyklojazda sa z dôvodu pandémie konať tento rok nebude.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: zdenko.vrastiak #8:
Navrhujem vam trasu autom po Karlovej Vsi, mozno si doplnite slovnik aj nejakymi novymi vyrazmi. 🙂
Reakcia na: Urbanway 2423 #6:
Pred rokom tym nasr...dili pravidelne platiacich zakaznikov a teraz aj tych spekulativnych, ktori cakali do septembra. 😃 Holt, marketing ako vysity. 😃
Toto je presne to, ked sa do systemu zacnu vnasat vynimky-ked je jedna (kratkodobe zlacnenie pcl), tak potom chcz dalsie a dalsie, lebo “ved uz vtedy a vtedy to bolo”...
Reakcia na: moulen #5:
Stále by tu boli tí, čo si ročný PCL kúpili v auguste, júli, ... a možnosť kúpy zvýhodneného PCL by ich obišla.
Ja som písal aj na adresu hovorca@dpb.sk či niečo plánujú, ale zatiaľ bez reakcie, až tu čítam, že čo vlastne tento rok DPB poskytne... Myslím si, že minulý rok bola možnosť kúpy zvýhodneného ročného PCL dobrá akcia, chápem ale aj to, že voči iným, čo si vtedy nemohli kúpiť ten ročný lístok to nebolo celkom spravodlivé... možno nájsť nejaké riešenie, napr. v týždni ETM by si mohli výlučne 365-dňový zvýhodnený PCL kúpiť všetci, nielen tí čo majú 30 dní pred platnosťou...tak ale toto už nebude, tak uvidíme, s čím nakoniec prídu...
"Odfoťte sa s trolejbusmi a električkami aspoň na 14 linkách"

????

Tak neviem, ci ide o sutaz situ na mieru ratolestiam zamestnancov DPB (ale ktovie, ci to vobec potrebuju), lebo teda neviem, kto bezne vyuziva taky pocet liniek, no hlavne, tahat male koronatka po vozidlach kvoli fotkam a roznasat virus je take... uvedomele, alebo si niekto len robi paradnu srandu.

Okrem toho to obmedzenie, ze musi ist o elektricku alebo trolejbus, je tiez vymyslene velmi zakerne, kedze statisticky je najviac autobusovych liniek a v absolutnych cislach aj odvezu najviac ludi (Pozdravujem Jasovsku a okolie). Navyse Karlovka s Dubravkou su aktualne mimo (20% elektrickovej "siete"?, trolejbusy odstavene), okolo Niv tiez trolejbusy nehrozia, takze ak by tie deti zacali takuto sutaz brat vazne, to by sme mali vidiet nebyvale presuny niekedy medzi 12:00 a 15:00 pocas pracovnych dni.
Reakcia na: si #2:
Meterorologicky casopis 01/2020, vydany SHMU.
"Analýza denného priebehu koncentrácií NOX a NO2
na dopravných staniciach ukázala, že výrazný pokles koncentrácií v období po zavedení opatrení nastal hlavne
v časoch medzi 6. a 20. hodinou, pričom maximálne poklesy
(až na úrovni –52 % pre NO2 a –64 % pre NOx na stanici
Trnavské mýto v porovnaní s 10-ročným priemerom) boli
zaznamenané práve v hodinách dopravnej špičky. Koncentrácie oboch látok sa približujú k desaťročnému priemeru počas nočnej premávky."
Pokial ide o rychlost, pri nizsich rychlostiach su vyssie emisie NOx, ale zase sa menej rozviruju prachove castice (a ich koncentracie sa v BA vacsinou viacej blizia k zdravotnym limitom).
nuz ten zeleny letak ma asi mierne ine zdroje dat ako si pamatam ja, inac by netvrdili ze doprava v meste ma taky vplyv na kvalitu ovzdusia (aj v case najvacsiehu utlmu individualnej dopravy v mestach nebolo vidno markantnu zmenu v znecisteni; ta sa znatelnejsie prejavila az ked sa obmedzila letecka doprava....
a spomalenim dopravy v meste (bod 4) sa minimalne zvysia exhalaty z dopravy kedze vsetcia (ktori by to dodrzovali) budu jazdit na nizsich prevodovych stupnoch... to je skor "riesenie" typu ked nevieme zrychlit verejnu dopravu, tak podme spomalit tu individualnu, aby nebol taky priepastny rozdiel v cestovnych casoch....
Ten lístok do múzea, to je akože vtip? Historické múzeum neposkytuje ani len zľavy držiteľom BMK. Aha a ešte ste zabudli spomenúť hlásenia zastávok pri prezidentskom paláci Zuzanou Čaputovou. Absurdita nevídaných rozmerov.