Výluka MHD v uzle Blumentál a na Americkom námestí (od 7.9.2020)

Pre opravu električkovej trate budú linky 3, 7, 9, 31, 39, 94, N55 premávať po obchádzkových trasách.

Od 7. septembra 2020 bude prebiehať rekonštrukcia električkovej trate v úseku Blumentál - Americké námestie. Z tohto dôvodu budú na obchádzkové trasy presmerované linky 3 7 9 31 39 94 a N55.

Namiesto neobsluhovanej integrovanej zastávky Blumentál budú cestujúcim k dispozícii zastávky Blumentál na Vazovovej (pri gymnáziu) pre linky 31 39 94 N55 a Vazovova (zastávka električiek na Vazovovej) pre linky 3 7 31 94.

 • Linka 3 bude premávať po trase Rača, Komisárky - Račianska - Račianske mýto - Vazovova - Krížna - Americké nám. - Špitálska - Kamenné nám. - Petržalka, Jungmannova.
  • Namiesto neobsluhovaných zastávok Blumentál a Americké nám. obslúži zastávky Vazovova a Americké nám. (ako linka 4).
 • Linka 7 bude premávať po trase Rača, Komisárky/ŽST Vinohrady - Račianske mýto - Vazovova - Krížna - Trnavské mýto - Vajnorská - ŽST Nové Mesto.
  • Na trase zastaví na všetkých zastávkach.
  • Pri ceste z Račianskej na Hlavnú stanicu odporúčame vykonať prestup na Račianskom mýte na linky 61 74 201.
 • Linka 9 bude premávať obojsmerne medzi Krížnou a Kapucínskou cez Americké nám., Špitálsku, Kamenné nám. a Námestie SNP.
  • Neobslúži zastávky Blumentál, STU, Vysoká-Tchibo outlet a Poštová-Martinus.
  • Namiesto neobsluhovaných zastávok na Radlinského a Obchodnej odporúčame využiť zastávky na Americkom nám., Špitálskej a Nám. SNP.
 • Linky 31 a 94 budú mať priebežnú konečnú Blumentál na bývalej zastávke pred gymnáziom na Vazovovej ulici.
  • V smere k Cintorínu Slávičie údolie, resp. do Petržalky pôjdu ďalej cez Vazovovu, Krížnu, Americké nám., Mickiewiczovu, Kollárovo nám. a od zastávky Kollárovo nám. na Námestí 1. mája sa napoja na svoje stále trasy.
  • Na obchádzke zastavia na zastávkach Vazovova (spoločne s linkami 3 a 7), Americké nám. (ako trolejbusy, možný prestup z/na linky 4 9), Kollárovo nám. (ako trolejbusy).
  • Zastávka STU nebude linkami 31 a 94 obsluhovaná.
 • Linky 39 a N55 budú v smere na Ostredky, resp. do Rače obsluhovať zastávku Blumentál na Vazovovej ulici pri gymnáziu. V opačnom smere sa trasy nemenia.

Po obchádzkových trasách cez Vazovovu, resp. Špitálsku pôjdu aj výjazdové a dojazdové spoje liniek 1 4 9, ktoré bežne premávajú cez zastávku Blumentál.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: birch #123:
Papier znesie vela... 🙂
V 7402 je už nová schéma s otvoreným Blumentálom a naďalej uzavretým Americkým nám. (L3 cez Vazovovu) s uvedenou platnosťou od 9.11.2020
Reakcia na: ramzi #118:
Ono sa mozno posunie uplne nezavisle od tohto.
Reakcia na: Urbanway 2423 #120:
Netreba zabudnúť že ešte povolenie od BSK na TT treba, tak ako v KV 🙂
Reakcia na: Ma178rek #119:
Dnes som išiel okolo a už tam toho veľa nechýba. Z cesty odpratávali hlinu, maľovali posledné pruhy, montovali výhybky a kríženia na trolejovom vedení, robili terénne úpravy v stredovom páse
a na označníkoch už boli namontované len aktuálne tabuľky. Ak nebude nejaký administratívny problém (neviem v akom je to momentálne stave), tak samotná cesta by sa do toho 9.11. mohla spustiť.
Reakcia na: ramzi #118:
Neviem dajak neverím že toho 9.11 sa otvoria...
Ale asi by bolo lepšie nech sa otvoria 16.11 nech sú 2 muchy naraz 🙂
Reakcia na: Ma178rek #115:
Uvidíme či sa spolu s tým posunie aj otvorenie Mlynských nív.
Reakcia na: lumbert #116:
Neboj, povedia, ze termin bol v decembri a teraz su este v predstihu. 🙂
Reakcia na: Ma178rek #115:
Toto je zrejme prvýkrát v histórii dopravných stavieb na Slovensku, keď sa nedodrží termín! 😮 😮 😮 😮
Irony off. 😃
Takže cez Blumentál už je posun a od 16.11 by mali... podľa mapy 🙂
Reakcia na: 3pa3ck3 #108:
Je to subjektívne, ale pre mňa bude do smrti "pôvodná trasa" L9 pekne cez Obchodnú. Tak to jazdilo možno desaťročia, a hlavne v čase keď som sa začal o MHD viac zaujímať. Trasa L9 cez Špitálsku je pre mňa stále niečo nesprávne 😁
Reakcia na: Brano2633 #112:
Veď podľa mapy bude na Vazovovej zastavovať aj L9.
Reakcia na: Jak44 #104:
Je otázne, či potom dočasne nenechať zastavovať linku 9 na zastávke Vazovova kvôli prestupu na linku 3, kým 3 nebude presmerovaná späť cez Blumentál.
Reakcia na: si #110:
Vďaka za ozrejmenie, predpokladal som, že trať pôjde do predčasného užívania a to som myslel, že bude vybavené rýchlo. Kolaudácia viem, že zvykne trvať dosť dlho, ale myslel som si, že to skolaudujú dodatočne.
Reakcia na: Urbanway 2423 #109:
to je este celkom rychle... vidim ze si nic sukromne nestaval....
moja skusenost je taka, ze ked som oznamil ukoncenie stavby, tak na miestnom urade mi povedali co vsetko musim ku kolaudacnemu konaniu dodat, stanovili termin (cca o mesiac od oznamenia), na konani som im dodal vsetko co chceli, ziadne pripomienky ani som nemusel nic doplnat.... kolaudacne rozhodnutie urad vydal kusok pred uplynutim roku od oznamenia o ukonceni stavby.... proste ich je tam na to malo a roboty maju vela... (a ty ako stavebnik zaplatis este dalsi rok vyssiu dan z nehnutelnosti, kedze mas formalne stale rozostavanu stavbu) takze 2.5 tyzdna, to je velmi super rychle ked ma na tom cely urad zaujem 😛
Reakcia na: pinhead #106:
To trvá až 2,5 týždňa? Myslel som, že týždeň na to stačí, ale ok.
Reakcia na: lumbert #107:
Nostalgici budú mať aspoň možnosť povoziť sa v pôvodnej trase L9 😉
Reakcia na: pinhead #106:
Výborne, takže L9 sa bude meniť 26.10 a následne 9.11.? 😀 L9 sa ozaj mení každý mesiac. 😀
Reakcia na: Urbanway 2423 #105:
Administratíva? Kolaudácia ? Tech. skúšky ?
Reakcia na: Jak44 #104:
Čo tam chcú robiť až do 9.11.?