Dopravca Slovak Lines sa pripravuje na nápor študentov na začiatku školského roka

Regionálne autobusy začnú po niekoľkých mesiacoch opäť premávať v režime školského vyučovania.

Spoločnosť Slovak Lines zabezpečuje dopravu školákom a študentom z celého Bratislavského samosprávneho kraja vrátane Bratislavy.  Začiatok školského roka je spojený s nárastom vybavovania dopravných kariet. Dopravné karty Slovak Lines slúžia na nákup predplatných časových cestovných lístkov („električenky“) na integrovanú dopravu v bratislavskom regióne vrátane spojov mestskej hromadnej dopravy či ako elektronická peňaženka pri nákupe jednorazových cestovných lístkov. Vybavenie novej Dopravnej karty online je možné cez formulár na stránke www.slovaklines.sk.

Predĺženie platnosti študentskej zľavy na existujúcej karte, ktorá je vo výške 50 %, pri cestujúcich do 16 rokov nabehne automaticky. Študenti od 16 do 26 rokov si musia o zľavu požiadať osobne na Autobusovej stanici Nivy alebo na Autobusovej stanici v Malackách. Stačí si priniesť čipovú kartu a predložiť potvrdenie o návšteve školy, ktoré nesmie byť staršie ako 30 dní.

Aktuálne predĺžené otváracie hodiny sú:

  • na Autobusovej stanici Nivy od pondelka do piatku v čase 06:30 - 18:30 a cez víkendy v čase 06:30 - 12:30 a 13:00 - 18:00,
  • na Autobusovej stanici v Malackách v pondelok 12:00 - 17:00, v stredu 12:00 - 16:00 a v piatok 12:00 - 14:00, pričom od 2. do 4. septembra 2020 budú otváracie hodiny predĺžené:
    • 2. septembra: 12:00 - 18:00,
    • 3. a 4. septembra: 12:00 - 16:00.

Nezabudnite na aktuálne podmienky a pravidlá pre cestujúcich

Cestujúci sú naďalej povinní v rámci preventívnych opatrení v autobusoch nosiť ochranné rúška. Pri nástupe do autobusu vodič kontroluje, či ich cestujúci majú a v prípade nedodržiavania tohto pravidla ich na to upozorňuje. V prípade neuposlúchnutia môže vodič takéhoto cestujúceho vylúčiť z prepravy v zmysle platného prepravného poriadku. Okrem toho sa v autobusoch počas jazdy púšťa zvukové upozornenie, že rúško je povinné.

Priamo na AS Nivy sa nachádza ‘rúškomat‘, ktorý bol jedným z prvých na Slovensku. Cestujúci si v prípade potreby môžu rúška zakúpiť aj v pokladniach na AS Nivy aj na AS v Malackách.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Cestujúci by to zneužili.
Reakcia na: 810zssk #1:
Možnože práve to je skutočným zámerom - zarábať na vydavaní nových kariet. 😁
Stále ma fascinuje že DPB a SL sú schopní akceptovať potvrdenie online pri novej karte, ale ani za svet nie pri predlžovaní zľavy. Kamarát to svojho času riešil kúpou novej karty každý rok, lebo to bolo jednoduhšie ako stáť v tej megašóre.