Električky do Karlovej Vsi a Dúbravky začnú jazdiť od 26. októbra

Zlá dopravná situácia popri modernizovanej trati sa má zlepšiť na začiatku školského roka.

Magistrát hlavného mesta dňa 21. augusta 2020 informoval, že električková doprava do Karlovej Vsi a Dúbravky bude po ukončení modernizácie radiály spustená 26. októbra 2020. Práce na modernizácii radiály sa totiž predĺžia o jeden mesiac a tak až 15. októbra 2020 má byť stavba pripravená k preberaniu (pôvodný termín bol 11. septembra). K 26. októbru by mali byť hotové všetky dôležité objekty stavby potrebné pre prevádzku električiek, na dokončenie nedorobkov však mesto dáva zhotoviteľovi čas až do 15. novembra. Dôvody predĺženia sú podľa mesta viaceré, od koronavírusu cez zmenu technológie výstavby až po nepredvídané práce naviac.

Magistrát tiež prisľúbil zlepšenie katastrofálnej dopravnej situácie v Karlovej Vsi a na nábreží do začiatku školského roka. Od 2. septembra by mali byť sprejazdnené priecestie pri Riviére a križovatka Karloveská-Molecova, pričom by tiež malo prísť k odstráneniu viacerých dopravných obmedzení pozdĺž rekonštruovanej trate. Začiatkom augusta pri uzavretí odbočky do Devína magistrát informoval, že možnosť otáčania vozidiel smerom do Devína bude umožnená na križovatke Karloveská-Molecova od 20. augusta, no zatiaľ prestavba križovatky až tak ďaleko pokročiť nestihla a tak vozidlá smerujúce na Dlhé diely a do Devína musia naďalej využívať otočku na Jurigovom námestí. Či od septembra príde zároveň aj k posilneniu a preferencii náhradnej autobusovej dopravy už magistrát neuviedol. Súčasný 7,5-minútový interval linky X5 v Karlovej Vsi po začatí školského roka už zrejme postačovať nebude.

Mesto súčasne informovalo, že pokusné úpravy trate v centrálnej časti Karlovej Vsi a zároveň kvalitné prebrúsenie trate podľa predbežných výsledkov meraní znížili nepríjemné dunenie električiek. Definitívnu správu však mesto ešte k dispozícii nemá, rovnako zatiaľ nie je jasné, aký bude ďalší postup pri prípadnej úprave zvyšného úseku prvej etapy, keďže rozrezanie nosných dosiek na menšie segmenty bolo realizované zatiaľ len na veľmi krátkom úseku.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Lepšie by bolo "Električky do Karlovej Vsi a Dúbravky (raz) začnú jazdiť" 😃
Reakcia na: lostrail #7:
Neboj, este najdu nejakeho zleho vlastnika pozemku, na ktoreho sa v novembri vyhovoria. 🙂
Jasne, 26. oktobra. A teraz ten o kvalitnej modernizacii.
Reakcia na: Urbanway 2423 #4:
Hocičo je lepšie, než ako je to teraz. Kým prídem z Prievozskej na Dlhė Diely (linkami 70 + x33), tak kolegyňa za rovnaký čas prīde do Trnavy! (za použitia linky 201 + vlak). Týka sa to poobednej špičky, možno v ostatných časoch to nie je až tak zlé. Inak 32ka zo stanice teraz už nie je rýchlejšia. Kúsok za zoo sa tiež dostane do zápchy.
Reakcia na: MatejBA #1:
Zabudol si uviesť rok. 😁

edit: Aha, pochopil som, nie k 14. decembru, ale 14 decembrov ubehne a potom by to malo byť hotové, keďže si nedal bodku za číslo 14. 😃
Reakcia na: Mischo1 #2:
Hádam nechceš Dlhodielčanom zobrať celodennú 133? 😂
Tak ako to za Nesrovnala katastrofálne navrhli, tak tó za Valla ešte horšie realizujú . . .
Zabudli tam spomenúť obnovenie trolejbusovej dopravy na DD, či to bude ešte neskoršie? 😂
Takze k 14 Decembru by to mohlo byt hotove, dobre vediet 🙂