Jednosmerná výluka liniek 96 98 196 na Prístavnom moste (od 15.8.2020)

Autobusy pôjdu v smere z Petržalky cez Most Apollo a Prievozskú.

Od 15. augusta 2020 bude pre stavebné práce dlhodobo uzatvorený zjazd z Prístavného mosta na Bajkalskú ulicu a preto budú linky 96 98 a 196 premávať v smere z Petržalky po obchádzkových trasách cez Most Apollo. V rámci preferencie MHD počas výluky bude na Dolnozemskej a na Moste Apollo zriadený vyhradený pruh pre autobusy.

  • Linky 96 a 196 pôjdu v smere Letisko/ŽST Nové Mesto medzi zastávkami Bosákova a Prievozská cez Most Apollo, Košickú a Prievozskú.
    • Neobslúžia zastávku Prístavný most.
    • Na obchádzke zastavia na zastávke Miletičova (na Prievozskej, ako autobusy a trolejbusy smerom von z mesta).
  • Linka 98 pôjde v smere k OD Slimák medzi zastávkami Ekonomická univerzita a Mliekarenská cez Most Apollo, Košickú, Prievozskú a Bajkalskú.
    • Neobslúži zastávku Prístavný most.
    • Na obchádzke zastaví na zastávkach Miletičova (na Prievozskej, ako autobusy a trolejbusy smerom von z mesta) a Prievozská (na zastávke regionálnych autobusov po odbočení z Prievozskej na Bajkalskú).

Pri ceste z Petržalky na zastávku Prístavný most je možné cestovať linkami 96 98 196 s prestupom na linku 70 (smer ŽST P. Biskupice) na zastávke Miletičova, prípadne je možné využiť peší presun medzi zastávkami Prievozská a Prístavný most.

V smere do Petržalky pôjdu uvedené linky po svojich stálych trasách cez Prístavný most.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Most Apollo mal doteraz to čaro (alebo aspoň zmysel ) že z točky z Einsteinky si skončil v pravom a od EU v ľavom...a keďže maľované čiary majú u nás malú hodnotu tak tam bol ten pevný oddeľovač pruhov s tými lopúchmi 😁 teraz ak som to správne pochopil tak keď som išiel z Einsteinky tak som sa vlial do BUS pruhu od EU....čiže autobus od univerzity neskončí v lavom ale v pravom (neviem isto,od eu som dlho nešiel) ....nuž zaujímavý algoritmus ...btw aj to dačo pomôže? či len alibistické sekundy keďže bus pruh končí ešte na nájazdovej rampe a svetelná križovatka až taká priepustná nieje? už nech otvoria aspoň tie Nivy lebo už to začína byť origoš na psychiku 🙄
Reakcia na: Technopol #77:
Tiež som si to včera všimol (z autobusu) a nevšimol som si presne, čo tam porobili, ale napadlo mi, že to asi fungovalo moc dobre, keď to potrebovali pokaziť.
Reakcia na: Technopol #77:
Dnes cez obed tam boli maliari/nalepovaci.
Ten BUS pruh od zastávky Eko. univerzita smer mesto kedy kreslili ? V utorok som ho tam ešte nevidel. Vyzerá to tak, že Vallo sa rozhodol nasrať aj Petržalčanov. Osekať Dolnozemskú od zastávky EU smer mesto z 2 na 1 pruh 👍. V podstate z jedného kolízneho bodu pri križovaní Dolnozemská-Apollo x Bosákova-Prístavný most sa vytvorilo viacero kolíznych bodov, keďže sa bude musieť krížiť každý s každým 👍. Kým predtým sa väčšina vozidiel zaraďovalo postupne do svojho pruhu už od svetelnej križovatky, teraz to bude na cca 120m. Najlepšie bude keď sa budú blokovať autá Dolnozemská-Apollo (zo stredného do ľaveho) x Bosákova-Prístavný most (z ľavého do stredného pruhu), keďže zo stredného sa nebude dať pokračovať rovno a v strednom budú aj tí čo sa ešte nepreradili do pravého.
A pri tom spájaní pruhov pri zastávke, kde ľavý pruh náhle končí a treba dať prednosť pravému niečo ako na Miletičovej, kde sa pripája BUS pruh https://goo.gl/maps/uTojSm8UYnWxDeWh9 akurát tu to bude pri vyšších rýchlostiach a hustejšej premávke 👍 .

Reakcia na: TomJ #75:
Ak som spravne zaregistroval, niektori usudili, ze budu “monitorovat” bez buspruhu a potom sa uvidi...
Ten vyhradený pruh na Apolle bude? Lebo začiatkom týždňa ešte nebol.
Reakcia na: si #73:
Aký systém potom používaš? Ak Linux, alebo Mac OS, tak tam sa to dá skratkami tiež.
Reakcia na: SuchSoft #72:
a ti co nemaju ? (prastary windows zivym len vo virtualke kvoli specialnym programom na ovladanie roznyho HW....)
Na slovenskej klávesnici:
AltGr + 3 -> ^ (Ô)
AltGr + 5 -> ° (Ů)
AltGr + 0 -> ˝ (Ű)
AltGr + = -> ¨ (Ü)
 
Tí, čo majú Windows, už nemajú výhovorku. 😊
(AltGr - je Alt na pravej strane, dá sá nahradiť aj kombináciou Ctrl+Alt, teda napr.: Ctrl+Alt+3 -> ^)
Reakcia na: Matej_BA #70:
Určite bude jazdiť v nedeľu, bude to chyba.
Zdravím, pozeral som si cestovný poriadok linky 96 po 15.8. a zarazilo ma, že je tam cestovný poriadok na pracovné dni (školské prázdniny) a na sobotu. Vôbec tam nie je cestovný poriadok na "voľné dni" ako pri iných linkách ale iba na sobotu. Znamená to, že linka 96 nebude v nedeľu od 15.8. jazdiť? Alebo ide iba o chybu?
Tak ešte týždeň a potom opäť jeden príspevok ku doprave v Bratislave ktorá je aj bez toho na hrane...a to ešte uvidíme čo sa vyklube z tých "8 mesiacov" ...ono človek rozumie že je potrebná obnova ale bolo by fajn keby sa aspoň harmonogram prác robil tak aby bola aspoň nejaká priepustnosť dopravy...a nie že sa nedokončia tri veci a hop zavrieme štvrtú 🙄
Karlovka jak cez kopirák...nedokončia odbočku na DH a zavrú odbočku na riviéru aj odbočku do mlynskej doliny atď...za chvílu skončia prázdniny a polka mesta bude rozmrdaná 🤮
Reakcia na: Valec #67:
V eurotel sms aréne som naposledy minal kredit v roku 2001. Diki za pripomenutie 🤣
Reakcia na: Ike #66:
Správne má byť "popismenqujes". Vylepšiť to možno už len náhodne rozhádzanými veľkými písmenami a nulou miesto o.
Reakcia na: 810zssk #65:
Ja tiež žasnem nad diskusiou. Na mobile používam SwiftKey, má celkom dobru slovnú zásobu v slovenčine, ale odborné slová nepozná. A toto je fórum zamerané na odbornú problematiku. Preto sú moje príspevky hybridné, niektoré slová s diakritikou a niektoré nie. No nemám problém pochopiť aj text bez diakritiky. Nevšimol som si ze by tu bola debata na štýl "awooj popismenkujes xixi?"
Moj hlavny problem je ze na mobile mi napisat znak s diakritikou trva tak stvornasobne dlhsie ako napisat znak bez diakritiky. Ak pisem nieco oficialne, tak to zmysel ma, ale kvoli nejakej random diskusii fakt nie.
Reakcia na: johnnyjanko #60:
Ty kokso, úroveň fóra sa dnes hodnotí počtom použitých mäkčeňov? Asi je už dlho teplo...

Nechcem byť prehnane nostalgický, ale je mi ľúto za časmi, keď išlo v prvom rade o komunitu a zdieľané informácie, a nie o meranie si, kto má lepší background, írečitejšiu reč a viac trpezlivosti s klávesnicou.
Nepoznam forum, kde by TAK riesili gramatiku ako tu. Ze vas to aj bavi... 🙄
Reakcia na: johnnyjanko #59:
obcas ano
a tvrdenie ze dnes uz vsetko vie diakritiku ti z hladiska logiky zneplatnim cez tzv dokaz sporom a bez problemov ta mozem za taky term co to nevie (ale pritom stranku bez obrazkov, reklam a diakritiky nacita bez problemov) strcit....
Reakcia na: johnnyjanko #59:
obcas ano, mojou beznou (aj browsovacou) vybavou je lynx, telnet, wget, curl a zopar shellovych prikazov cez ktore to viem prepipeovat a ofiltrovat z toho co tam nechcem....
PS: a sukromne maily dodnes citam vyhradne textovymi klientami (obvykle pine) v terminali, a tak nejaky "skodlivy" brajgel rozosielany mailami sa ma nijak nedotkne a kludne si ho aj 'prezriem' alebo 'ulozim' 🙂