Triangel pri tuneli bol úspešne preskúšaný

DPB očakáva obnovenie premávky električiek na nábreží na začiatku letných prázdnin.

V závere uplynulého týždňa prebehli skúšky zmodernizovanej časti koľajového triangla na nábreží pri tuneli. Skúšky boli vykonané meracou električkou T3, rovnako aj súpravou T6A5 a električkou Škoda 29T. Podľa Mateja Michlíka z Dopravného podniku Bratislava skúšobné jazdy prebehli v poriadku. Obnovenie premávky električiek liniek 4 a 9 cez tunel a po nábreží však bude ešte závisieť od priebehu administratívnych procesov. "Očakávame spustenie do premávky 1.7.2020, avšak bude to záležať od vydania potrebných rozhodnutí KDI a BSK," uviedol Matej Michlík, vedúci odboru komunikácie a marketingu DPB.

V rámci modernizácie triangla boli zrekonštruované výhybky pri zastávke Chatam Sófer a rovnako aj na výjazde z tunela. Na výhybkách bol nainštalovaný systém prestavovania pomocou rádiového signálu systémom Vetra, to však nájde uplatnenie až po obnovení premávky električiek do Karlovej Vsi. Dokončená je aj rekonštrukcia zastávky Chatam Sófer. Ukončené boli už aj práce na lokálnych opravách trate na nábreží, kde sa vymieňali koľajové dilatácie a opravoval sa vrchný kryt trate. V súčasnosti sa ešte dokončuje oprava dlažby pri koľajových dilatáciách na moste na Kapucínskej ulici.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Funguje Vetra aj bez príjmu signálu GPS, pričom v tuneli GPS signál nie je? 🤔
Celkom rychlo isla do toho obluku 🙂 Aj ked sa mi zda, ze trochu dunela...