Na imhd.sk nájdete už aj cestovné poriadky regionálnych autobusov

Cestovanie regionálnymi autobusmi bude jednoduchšie.

Portál imhd.sk prichádza v spolupráci s dopravcom Slovak Lines s cestovnými poriadkami regionálnej autobusovej dopravy. Cestovné poriadky sú spracované do podoby, s akou sa doteraz cestujúci mohli stretnúť len v rámci mestskej hromadnej dopravy. Keďže MHD aj regionálna doprava je súčasťou Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji, cestujúci môžu s električenkami a cestovnými lístkami IDS BK využívať aj regionálne spoje.

Cestovné poriadky zahŕňajú všetky trasy danej linky, jednotlivé režimy prevádzky, vyznačené spoje s prepravou bicyklov, nízkopodlažné vozidlá a podobne. Vďaka tomu majú cestujúci komfortný prehľad jednotlivých časov odchodov. 

Okrem toho si môžu cestujúci po rozkliknutí konkrétneho odchodu pozrieť aj presný čas príchodu do ich cieľovej zastávky, resp. si pozrieť, kde sa bude daný spoj v akom čase nachádzať.

Regionálne autobusy obsahuje aj Plánovač cesty, ktorý umožňuje naplánovať trasu nielen v rámci mesta, ale aj do regiónu či v rámci neho. Týmto spôsobom môže napríklad cestujúci zo Stupavy ľahko naplánovať svoju cestu zo Stupavy do Bratislavy a plánovač cesty mu vyhľadá spojenie kombináciou spojov mestskej a regionálnej dopravy. Vďaka tomu nemusí cestujúci používať rôzne zdroje cestovných poriadkov a všetky potrebné informácie ohľadom cesty má na jednom mieste.

Cestovné poriadky sú dostupné aj na virtuálnych zastávkových tabuliach, kde cestujúci uvidia okrem liniek MHD aj linky regionálnych liniek. Samozrejmosťou je vyhľadanie najbližšej zastávky aj v regióne a zobrazenie najbližších odchodov spojov.

Novinka môže zlepšiť využívanie regionálnych autobusov v Bratislave aj mimo nej, keď bude možné získať všetky potrebné informácie priamo na imhd.sk.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Trolley #8:
Nahravat CP rucne mozne je, ved takto stale funguje mnoho sekcii na webe. Vlaky z BA zmizli pre neudrziavanie aktualnych dat. Bolo viacero pokusov a znovu ozivenie, avsak kazdy to vzdal velmi rychlo a teda nemame velmi zaujem novych ludi skolit a vysledok je nula. Pricom toto nie je jednorazova zalezitost, tie CP treba udrziavat a treba sledovat vyluky. Zaroven treba vykonavat mnohe dalsie ukony na pozadi, o ktorych pouzivatelia nevedia, avsak vdaka tomu web funguje ako ma. Sucasni admini su tiez dostatocne utilizovani, takze im pridat dalsiu robotu nie je velmi mozne.

Postup je zverejnit SL a motivovat zeleznicnych dopravcov, idealne ZSR, aby poskytovali kompletne a validne data v hociakom formate. Ak to bude nejaky novy format, to si doprogramujem. Ak sa spolupraca nepodari nadviazat, bude sa uvazovat o rucnom zadavani dat.
Reakcia na: Sor23 #7:
V poriadku. Tych liniek je dohromady tusim 6 v ramci celeho BSK. Ale ked to novy sw neumoznuje, tak ok.
Reakcia na: Sor23 #7:
Veď už tu tie CP rsz boli. Tak na čo vymýšľať vymyslené. Navyše na popradskej sekcii sú CP Tatranských elektrických železníc neodmysliteľnou súčasťou a funguje to. Tak prečo to nejde aj tu? Aj keby sa to muselo zadávať ručne, nahrať 5 tratí nemôže trvať neviem ako dlho.
Reakcia na: kecho #6:
Na odpoveď nie som dostatočne kompetentný, to robí tím cestovných poriadkov, no čo som to konzultoval, tak to nevyzerá aktuálne na ručnú robotu.
Reakcia na: Sor23 #3:
A ako casto sa tie cp S menia? Trasy sa prilis nemaju ako, nove trate nepribudaju denne. Ak je to raz za pol roka/rok, nestalo by to za tu robotu?
Reakcia na: Sor23 #3:
Ale keď sa na popradskej sekcii dokázali spraviť CP Tatranských elektrických železníc, verim, že aj tu pribudnú CP vlakov tak, ako tomu bolo aj v minulosti.
Reakcia na: ramzi #1:
Cestovné poriadky vlakových liniek S momentálne vyžadujú manuálne zapracovanie jednotlivých odchodov, trás a podobne, čo sa od dopravcu nedá automatizovane importovať, ako v prípade Slovak Lines. Táto robota je však mimoriadne časovo náročná, a preto sa v najbližšej dobe s týmto krokom neuvažuje, hoci som ho navrhoval. Ale ako píše henko151, nie je to vylúčené a s tímom urobíme všetko pre to, aby to tu raz bolo. 🙂
Reakcia na: ramzi #1:
Nie je to vylúčené, ale treba na to dáta od dopravcu a následne ich aj spracovať. (Železnice ich majú trocha iné ako SADky)

Povedal by som, že je to vízia budúcnosti.
Neplánuje sa do budúcna znova vrátiť na stránku aj CP S-Bahnu?