Autobusy #2213 a 2242 boli opravené

DPB vysúťažil aj nových dodávateľov náhradných dielov pre autobusy.

V polovici mája sa po oprave v Trnave vrátil do Bratislavy autobus SOR NB 18 City #2242, ktorý bol v apríli minulého roka vážne poškodený po náraze trolejbusu Škoda 31 Tr SOR #6809 do jeho zadného čela na Šancovej ulici. Uvedený trolejbus bol už tiež opravený a do premávky sa vrátil koncom apríla tohto roka.

Rovnako sa v najbližších dňoch po dlhom čase vráti do premávky aj autobus SOR NB 18 City #2213, ktorý bol pre poruchu motora nepojazdný od novembra 2018.

Rýchlejšiemu návratu pokazených autobusov do premávky by mal pomôcť nový konsignačný sklad náhradných dielov pre autobusy značky SOR, ktorý bude v najbližšom čase zriadený v areáli vozovne na Trnávke. Víťazom verejnej súťaže na zriadenie tohto skladu sa stala česká spoločnosť Zliner zo Zlína. Dopravný podnik plánoval zriadiť konsignačné sklady náhradných dielov pre autobusy už v roku 2016, ale dve verejné súťaže boli napokon zrušené. Pri obstarávaní nových autobusov od roku 2019 už dopravný podnik požaduje od dodávateľov zároveň aj zriadenie konsignačných skladov náhradných dielov.

Spoločnosť Zliner sa stala aj úspešným uchádzačom v súťaži na dodávku náhradných dielov pre autobusy Iveco. Dodávku náhradných dielov pre autobusy Mercedes-Benz si rozdelia spoločnosti Zliner Zlín, Inter Cars Slovenská republika a Motor-Car Bratislava. Diely pre autobusy Solaris bude dodávať spoločnosť Inter Cars Slovenská republika.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Faktická poznámka - 6809 sa vrátil na zopár kôl 27.4.2020, odvtedy je znovu odstavený...