Obnovenie štandardného režimu regionálnych vlakov (od 10.5.2020)

Osobné vlaky opäť premávajú aj do Petržalky.

Od 10. mája 2020 obnovuje Železničná spoločnosť Slovensko regionálnu vlakovú dopravu podľa štandardného grafikonu vlakovej dopravy pre obdobie 2019/2020. Cezhraničná doprava je však naďalej prerušená.

V rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji bude v pracovných dňoch opäť premávať aj vlaková linka S55 Bratislava, Nové Mesto - Bratislava, Rača - Trnava a linka S65 Bratislava, Petržalka - Bratislava, Nové Mesto - Senec. Štandardný režim sa obnovuje aj na linkách S20 S50 S60 a S70.

Linka S8 Bratislava, Petržalka - Rusovce vzhľadom na prerušenú cezhraničnú premávku do Maďarska nepremáva. Takisto nepremávajú ani viedenské vlaky na linke S20.

Naďalej je potrebné pri cestovaní dodržiavať všetky platné preventívne opatrenia. Cestujúci musia mať počas celej cesty vlakom nepretržite zakrytý nos aj ústa rúškom alebo aspoň šálom či šatkou.

Pripomíname, že od 1. apríla 2020 je dočasne zrušená bezplatná preprava žiakov a študentov vo vlakoch. Deti, žiaci a študenti môžu cestovať za polovičné cestovné.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.