BID pripravuje predĺženie platnosti niektorých predplatných lístkov IDS BK

Bonusové dni získajú cestujúci až po zakúpení nového predplatného lístka. Termín ešte nebol stanovený.

Spoločnosť Bratislavská integrovaná doprava (BID) informuje, že po dohode s objednávateľmi dopravy v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji získajú držitelia vybraných typov predplatných cestovných lístkov IDS BK (tzv. "električeniek") kompenzáciu za obmedzenú možnosť ich využívania počas prebiehajúcej pandémie choroby COVID-19.

Podľa zverejnených infomácií kompenzáciu v podobe predĺženia platnosti získajú držitelia predplatných cestovných lístkov (PCL), ktoré boli platné v období od 16. marca do 14. apríla 2020, nasledovne:

  • pri 90-dňových PCL o 30 dní,
  • pri 365-dňových PCL o 60 dní,
  • pri žiackych (ZŠ a SŠ) 365-dňových PCL o 90 dní.

Kompenzácia sa nebude týkať držiteľov 7-dňových a 30-dňových PCL. Podľa BID však nepôjde o automatické predĺženie platnosti vydaných lístkov, ale uvedené bonusové dni budú pripočítané až k novozakúpenému PCL po skončení platnosti aktuálneho PCL. Termín, od ktorého bude možné získať uvedenú kompenzáciu, zatiaľ nebol stanovený.

"Bratislavská integrovaná doprava, a.s. v týchto dňoch s partnermi pripravuje technické a softvérové riešenia, ktoré umožnia predĺžiť platnosť PCL. Podrobnosti, forma a spôsob predlžovania platnosti budú následne zverejnené prostredníctvom tlačovej správy, sociálnych sietí a správy v mobilnej aplikácii IDS BK," uvádza sa v tlačovej správe BID.

Kompenzáciu získajú držitelia PCL vydaných všetkými dopravcami zapojenými do IDS BK, teda Dopravným podnikom Bratislava, Slovak Lines, Železničnou spoločnosťou Slovensko a RegioJet.

 

 

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: 810zssk #55:
Samozrejme. V tomto prípade ide ale aj o to, že ako jeden produkt, tak druhý je tak strašne lacný, že ho ľudia kupovať neprestanú. Ale predpokladám, že s nejakou kompenzáciou prídu.
Reakcia na: S499.1023 #54:
Požadovať by to nenapadlo ani mne, ale ak máš biznis postavený na dlhodobom predplatnom, tak je takýto krok dobrý. Inak riskuješ, že sa ľudia budú - poučení skúsenosťou - v budúcnosti vyhýbať takému produktu, pamätajúc si ako im "prepadli peniaze" keď ho využiješ.

Je to podobné ako napr. aerolinky alebo hotely, ktoré umožňujú zákazníkom prebookovanie aj keď mali neflexibilnú tarifu / rate. Jednoducho je to dobré pre biznis.
Vlastním ročnú pražskú električenku v cene 3.650,- CZK ročne a ročný sieťový lístok do prvej triedy ČD v hodnote 25.000,- CZK ročne. Ten prvý som nevyužil asi dva a pol mesiaca vôbec, na ten druhý som absolvoval v poslednej fáze uvoľňovania jednu 2 km jazdu šukafónom. Napriek tomu mi ani nenapadlo, aby som od úbohých podnikov, zmietaných koronakrízou, požadoval ešte nejaké predĺženie platnosti. Veď tá doprava jazdila, len ja som ju nevyužíval.
Pritom by som na tom mohol vyražovať kopu peňazí, keďže deti majú všepásmové električenky po troch tisíckach (Babiškorupcia) a manželka rovnakú výbavu, ako ja.
Reakcia na: Valec #52:
Dakujem za upresnenie.
Reakcia na: kecho #51:
Stredoškoláci majú do 31.8., vysokoškoláci do 30.9. Ak si budú kupovať nový PCL na konci prázdnin, už budú potrebovať predĺženie zľavy a bonusové dni by s tým nemali mať žiaden konflikt. A ak sa nemýlim, koniec platnosti zľavy má vplyv len na blokáciu predaja, nie použitia. Toto predĺženie kontrolu platnosti zľavy vie obísť.

Posúvaniu niekedy do roku 2022 by sme sa radi vyvarovali aj my.
Reakcia na: Valec #49:
Jasne, ze je to len nazor. Islo len o zdovodnenie, ze ak by sa pojde do neskorsich terminov, tak by sa to posuvali stale dalej a aj do 2022. Teda ak by to bolo podla povodnej info (bonus k pcl zakupenemu po vyhlaseni).
Tak uvidime, ako to dinalne dopadne.

Ozaj - rocny studentsky pcl ma nejake obmedzenie platnosti “do” (napr max 30.9. dalsieho roka alebo podobne)? Lebo tam by potom zas mohli zahucat dalsi, ked im to napriklad bonusom rozbije nadvaznost 1.9-31.8.

Reakcia na: martinah #45:
Platiť to bude vtedy, keď sa povie niečo v zmysle "počnúc zajtrajškom začíname s pripisovaním bonusovej platnosti PCL pre všetkých ktorí na to majú nárok a kúpia si nový PCL."
Reakcia na: kecho #46:
Čítaj poriadne:
1. Je to môj názor, na výsledok bude mať vpylv aj názor ostatných.
2. Ale ak začne niekto chodiť napríklad do školy budúci týždeň a kúpi si na ten účel mesačný PCL, tak bonusové dni dostane na prázdniny kedy ich nepotrebuje.
3. K 1.6. ešte to riešenie ani nebude naprogramované.
4. Ročným PCL zakúpeným v roku 2020 budú bonusové dni pripísané na konci platnosti tohto PCL.
Reakcia na: martinah #47:
Mozno by uplne najjednoduhsie bolo proste vydat ludom s PCL nejaky voucher na nakup prislusneho typu PCL (resp. PCL v danej hodnote) ktory by si uplatnili kedykolvek budu chciet (povedzme do 12/2021).
Reakcia na: kecho #46:
odsunutie terminu o par mesiacov vyvola dalsiu vlnu nevole, nie je to vobec stastne odkomunikovane, aj preto, ze miesto toho, aby si ludia sami zvolili moznost, kedy si kupia pcl, vyvola odsun akurat len dalsie otazky, ci vobec budu mat narok na zlavu
uprimne, ak takto vyzera odprezentovanie/uplatnovanie zlavy, tak sa do toho bid pustat ani nemal, vyzera to nezvladnute a ospravedlnujem sa val(e)covi, ale takto keby na trh uvadzala sukromna firma produkt, ku ktoremu ani nema odskusane riesenie, tak si len tak akurat znici kredit a strati klientov
Reakcia na: Valec #44:
Ved bonusove dni predsa maju byt k novemu pcl, cize zavisi od cloveka, kedy si kupi novy. Ked jazdi cez prazdniny, tak nech ich pouzije hoci aj vtedy. Cize taketo odkladanie terminov nie je uplne najstastnejsie. Nic predsa nebrani terminu 1.6. a nikto nenuti cestujuceho si kupovat pcl hned. Ak si niekto kupuje rocny, tak si kupi 1.6., nedostane nan nic extra a 1.6.2021 si kupi dalsi rocny a pripisu sa mu az v 2022, comu sa predsa chcete vyhnut.
Reakcia na: Valec #44:
cize ak si niekto kupi rocnu pcl pred 01/08, resp. pred spustenim, nema narok na bonus?
ked bude platit toto?
"O výhodu predĺženia nik nepríde, tie bonusové dni dostane k električenke zakúpenej po dni vyhlásenia... aj keby to bolo až niekedy v septembri a vy si medzičasom kúpite 4 ďalšie."
nie je vlastne jasne, co je myslene pod vyhlasenim, prve vyhlasenie bolo, samotne oznamenie o tejto zlave, druhe vyhlasenie bude s presnym terminom spustenia zlavy, tym padom rocnych pcl zakupenych pred 01/08 alebo 01/09 sa tie zlavy tykat nebudu, ci?

inak vela ludi nahnevanych na fb dpb, ten sa uz distancuje od toho a vsetko sype na hlavu bid
Reakcia na: kecho #43:
Tento týždeň k tomu bude stretnutie všetkých zainteresovaných, kde sa (dúfam) o všetkom rozhodne.

Za seba môžem povedať, že mnou preferovaný termín je 1.8. Môže sa to zdať neskoro, ale bonusové dní nikto nedostane počas letných prázdnin, kedy by ich možno nechcel/nevedel využiť, ale až v septembri, kedy sa snáď už všetko dostane naspäť do normálu.
Reakcia na: Valec #41:
Dakujem za info. A uz je aj nejaky termin, kedy to zacne platit?
Reakcia na: jaja9 #39:
K ročným PCL zakúpený v roku 2020 bude predĺženie pridané k termínu konca ich platnosti... aby sa bonusové dní nepripisovali až v roku 2022.
Reakcia na: kecho #40:
Je to komplikovanejšie, ako to na prvý pohľad vyzeralo. Príprava návrhu riešenia trvala o tri týždne dlhšie, ako sme pôvodne plánovali.
Reakcia na: Valec #32:
😖 Kupujem si ročnú električenku, takže budem na kompenzáciu čakať až keď si zakúpim električenku v r. 2021? ❓
A kompetentní ohľadom predlžovania opäť mlčia a mlčia a mlčia. Kupujem si ročnú električenku a neverím že niekto bude na mňa pamätať o rok. život sa pomaly vracia do normálu ... a čo BID?
Reakcia na: kecho #35:
Tiež by ma to zaujimalo? Podľa mňa je to termín do týždňa...pre niekoho je najbližší čas asi rok 😞