Sci-fi: Úpravy vozidiel v súvislosti s koronavírusom

Dopravcovia sa prispôsobili situácii, poľnohospodárska technika zažíva renesanciu.

Vážená cestujúca, verejnosť a Greta!

Dovoľte nám, aby sme vás informovali o aktualitách z dopravy v bratislavskom regióne, ktorý ako ďalší z mnohých, postihol koronavírus.

Za posledné noci sa inžinierom z OPB podarilo nájsť efektívne riešenia tejto situácie, ktoré vyžadovali minimum technického zázemia, t. j.  jedného dielenského pracovníka a kus plastu. Riešenie spočíva v demontovaní predných dverí a ich následnom roztápaní vo vysokej peci v Jurajovom dvore. Pec je poháňaná zemným plynom, keďže o plničku CNG prestal byť záujem a treba ju nejako uživiť. Po roztopení dverí sa plast nalakuje do korporátneho náteru a vytvaruje sa do požadovaných rozmerov bočnice vozidla. Podľa vyjadrenia jedného dielenského pracovníka z nočnej zmeny ide o novinku, ktorú pracovná čata víta, keďže si na nočnej môžu prihriať párky v peci a zapáliť cigaretu bez zapaľovača.

Tento vynález nezostal len za bránami Opravného podniku, ale distribúcia sa rozbehla aj k regionálnemu dopravcovi Slovenské čiary, ktorý tento nápad rovnako víta. Na názor ohľadom noviniek vo vozidlách sa naša redakcia spýtala aj šoféra autobusu Fera (57), ktorý uviedol, že túto zmenu víta, keďže konečne má vpredu v kabíne súkromie a nemusí byť v kontakte s cestujúcou verejnosťou. Tento pocit vraj nezažil od čias vyradenia jeho Ikarusu 415 #4117.

O železničnej doprave vám nevieme priniesť informácie, keďže celý personál ЗССК zostal radšej doma v karanténe, lebo v opačnom prípade by prišli aj o to posledné, čo majú.

Ďalšou dobrou správou v boji proti corone je, že náš dlhodobý partner doteraz prijímajúci platby v korunách, predstavil prototyp autobusu SOM PN 18 Covid. Výrobca sa postavil k celej situácii chlapsky a miesto rušenia predných dverí a v rámci dodržania dlhoročnej viacdverovej tradície, pridal aj ďalšie dvere po vzore Škody 22 Tr, ktorá disponuje dverami aj pred harmonikou, aby sa mal kde zlomiť rám.

Novinkou, ktorou chcú inžinieri zo SOM-ky ohromiť inžinierov z OPB a ochromiť cestujúcich, sú nové, silou mysle ovládané vetračky po bokoch vozidla, ktoré majú aj madlo v prípade núdzovej situácie – ak by predsa len Corona Light či Corona Extra nastúpila, a bolo ju treba vyliať von. My vám prinášame jedinečný záber vyhotovený našim fotografom, ktorý zachytáva SOM PN 18 Covid so zamaskovanými svetlami a poznávacími znakmi, aby im niekto ideu neukradol.

Pre prípad, že by tieto opatrenia nepomohli, majú dopravcovia v zálohe ešte jedno krízové riešenie. Vo vozidlách budú prostredníctvom akustického systému prehrávať celú diskografiu talianskej skupiny Corona, čím zaručene zničia zárodky všetkého živého vo vozidle.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Valec #10:
Keď vidím v akom tempe sa zverejňujú fotky okrem "pár známych", nope....Navyše, moja úroveň vtipu je skôr urážlivá, a nevhodná na takéto miesta.
Reakcia na: Valec #10:
Presne tak, budeme radi za ďalšie vtipné články.
Reakcia na: fanatikmhd #6:
A čo ti bráni niečo vytvoriť a poslať na zverejnenie?
Reakcia na: SuchSoft #7:
Povedal som snáď že ma práca nebaví? hovorím, keď sa nudím....to že robím o čosi rýchlejšie než vačšina geriatrie navôkol ma fakt netrápi..... Aby som odbavil všetku mailovú komunikáciu za 15-20minút, a od iného mi príde potvrdenie o prečítaní mailu pomaly po roku....diky bro....
Aby som sedel na mašine 8 hodín na Sahare/11h na Kaviči a nemal do čoho kopnúť, doslova.....diky bro....
Reakcia na: SuchSoft #7:
Myslim, ze po opatreniach, ktore uz su a ktore este dlho budu, tych ludi, co sa nudia v praci uz prilis vela neostane. Holt, budu sa nudit doma...
Reakcia na: fanatikmhd #6:
Ty by si si mal hlavne nájsť prácu, ktorá Ťa baví. 😁
Alebo ešte lepšie, tvoj zamestnávateľ by si mal nájsť náhradu za teba, teda zamestnanca, ktorý sa nebude nudiť. 😛
Celkom to ujde, Ale úprimne, stráca to na kvalite. Keď si spomeniem na staršie Sci-fi, ktoré pribúdali aj častejšie než 1.4.xxxx, mali omnoho viac snímkov, a dlhší, zábavnejší text. Dodnes sa viem na niektorých dobre zabaviť v práci keď sa nudím. Možno by stálo za to to znovu rozbehnúť. V dnešnej dobe sú fotomontáže ešte podarenejšie a vierohodnejšie, tak why not? 🙂
Tieto novinky z infikovaného dopravného systému ako necestujúci vítam! 😂 👍
Pekné Sci-fi, po dlhšej dobe nejaké fotomontáže vozidiel DPB. 🙂
Priznávam, pôvodne tam malo byť aj toto s popisom: "Do najmenších autobusov sa OPB rozhodol púštať ľudí cez okná."
Velmi vydarene sci-fi. Vtipne by mohli vyzerat aj 2dverove vozidla (SU 8,6 alebo Iveco Daily) alebo nas mikromedak Sprinter. Tam by sa nastupovalo asi zadom cez vyklapacie dvere bez mechaniky. 😁
Za mňa podarené sci-fi 👍 👍 👍