Krátkodobé zrušenie zastávky Avion, Ikea (28. - 29.3.2020)

Zastávka nebude obsluhovaná smerom ku Galvaniho ulici.

© CePo

Počas víkendu 28. a 29. marca 2020 bude pre stavebné práce dočasne zrušená zastávka Avion, Ikea pre linky 61 69 96 a N61 v smere jazdy od Letiska ku Galvaniho ulici.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: ramzi #28:
Ďalší, čo nevie čítať s pochopením.
Reakcia na: Melange #27:
Lokality, kde by mali bezdomovci menej negatívny vplyv na okolie. Tým, že namiesto relácie Fafruny - centrum budú MHD využívať na trase Ketelec - centrum či Žabí majer - centrum sa úroveň cestovania ani ich sociálna situácia nijak nezlepší.
Reakcia na: ramzi #26:
Tie možné lokality som písal v #10.
Reakcia na: Melange #24:
"Myslím, že si dobre rozmyslia, či ešte navštívia Bratislavu. Tým, že to škodí menu mesta a krajiny, v konečnom dôsledku mesto (a krajina) prichádza o peniaze"
Sorry, ale toto je argument úplne od veci. Prvý dojem je dôležitý, ale žiadny normálny turista nebude posudzovať krajinu/mesto iba na základe osadenstva či zápachu v MHD. A už tobôž to neovplyvní pravdepodobnosť jeho opätovnej návštevy.

V každom prípade, zaujímalo by ma čo sú tie vhodnejšie lokality, kde by ľudia bez domova menej negatívne ovplyvňovali svoje okolie (pretože presunutie na miesto, kam nejazdí letisková ale iba "normálna" linka JE potemkináda).
Reakcia na: tbus #23:
Naozaj neviem, čo s touto témou majú túlavé psy. Zažil som svorku túlavých psov v jednom meste v Bosne a naozaj to nie je nič príjemné. Že to nemáme v Bratislave či iných mestách na Slovensku, je vďaka biedne plateným zamestnancom a často aj dobrovoľníkom rôznych občianskych združení, žijúcich hlavne z darov, dvoch percent a podobných príspevkov.
Reakcia na: Viko #19:
Myslím, že ani ty si nepochopil, čo som sa tu snažil povedať. Ani nehovorím o lepení si oči pred problémom, ani o potemkinovskej dedine. Ani nehovorím, že presunutie nocľahárne vyrieši problém bezdomovectva ako takého.

Ešte raz. Niekde tá nocľaháreň musí byť. Ale nie každé miesto je na to rovnako vhodné. Nemala by asi byť v centre mesta, zrejme by ani nemala byť blízko obývanej oblasti. Takisto by nemala byť ani v susedstve brány do mesta (a aj do krajiny), akou je letisko. Nejde len o turistov, veď to letisko využívajú aj Bratislavčania a Slováci z celej krajiny. Pre mnohých ľudí to však môže byť jediná návšteva Bratislavy. Aký prvý dojem to v nich zanechá? V Bratislave je plno bezdomovcov a mestská hromadná doprava smrdí. Myslím, že si dobre rozmyslia, či ešte navštívia Bratislavu. Tým, že to škodí menu mesta a krajiny, v konečnom dôsledku mesto (a krajina) prichádza o peniaze - ktoré by sa dali napríklad použiť aj na ďalšie opatrenia pre bezdomovcov.

Prosím, keď riešime konkrétny problém bezdomovcov na nejakom exponovanom mieste, nezavrhujme všetky riešenia len preto, že nie sú riešeniami na bezdomovectvo na celej planéte, neriešia globálnu chudobu a neprinášajú svetový mier. Existujú lokality v meste, kde by nocľaháreň bola vhodnejšia, menej by negatívne ovplyvňovala svoje okolie a neoberala mesto o možný príjem.
Reakcia na: Melange #18:
veru je to vizitka Slovenska, kde majú túlavé psy viac pozornosti ako ľudia čo prišli o strechu nad hlavou a stali sa z nich postupne somráci bez šance na návrat
Reakcia na: gejza #21:
To je aká právna norma?
Reakcia na: S499.1023 #20:
A vieš, že ja ja ? Pokiaľ mestskí alebo štátni policajti nemajú dostatok kapacít asistovať vodičom pri uplatňovaní Prepravného poriadku (článok A.7) tak predpokladám, že vodičovi môžu pri takejto aktivite pomôcť cestujúci, ktorými by (zhodou okolností) mohli byť aj príslušníci klubu úpolových športov.
Reakcia na: gejza #9:
Mal som na mysli legálne a civilizované riešenie.
Reakcia na: Melange #18:
Lenže povedzme si pravdu, kým sa nebudú robiť kroky, aby sa počet ľudí (aktuálne odhadovaný v tisíckach) odkázaných na takéto ubytovne znížil, tak to niekde špatiť bude vždy. Preto zďaleka nesúhlasím s tým, že nocľaháreň stačí presunúť. Bratislava nie sú Potemkinove ani holywoodske kulisy, toto je mesto na život. To, že turisti (a čudujsasvete, aj domáci) nestretnú bezdomovca v autobuse nijako nepomôže, kým šanca stretnúť ho bude rovnako veľká - len na iných linkách. Lepiť si oči pred problémom tým, že ho len presťahujeme, je stokrát zlyhaná taktika.
"Bežní" cestujúci majú rovnaké právo na kvalitné služby ako klientela letiska... A vidíme vo svete, že tam, kde sa koncentrovali len na turistov, prichádza dosť veľká vzájomná nevraživosť domácich voči ostatným (Benátky, Dubrovník, Č. Krumlov...) - a to nám podľa mňa netreba.
Reakcia na: tbus #15:
Ako som písal v #12, nevyrieši to problém bezdomovectva v celom vesmíre, ani na celom Slovensku, dokonca ani v celej Bratislave. Ale vyrieši to problém bezdomovectva v príletovej hale na letisku, resp. v linkách 61 a 96, ktorými cestujú aj mnohí turisti. Zásadne odmietam akékoľvek mlátenie alebo tábory, iba hovorím, že nocľaháreň by sa mala presunúť tam, kde to menej kričí a nerobí to zlé meno Bratislave pred turistami. Hlavná stanica je jednou vstupnou bránou, ktorá je plná bezdomovcov, letisko je ďalšou takou. Veľmi zlá vizitka Bratislavy (resp. Slovenska ako takého).
Reakcia na: tbus #15:
Nevyrieši, keďže veľa bezdomovcov nemá ani chuť pracovať, lebo sú leniví a život s fľašou na ulici im vyhovuje.
Reakcia na: Melange #10:
Tento problem nevyrieši. Riešenia sú nákladné, zložité a dlhodobé... Jasné že tupohlavám stačia jednoduché riešenia, mlátenie alebo odsun do "táborov", to už sme v histórii videli. Bezdomovectvo môže naozaj vyriešiť napr. dostupné bývanie. To ti šofér na linke nevyrieši.
Vykupnut cez Dunaj a je po probleme 😃
Reakcia na: Melange #10:
preboha, Ketelec nie .... okolo je prírodná rezervácia, žije tam lesná zver, rastú chránené rastliny ....
Reakcia na: Joyki #11:
To isté by mal a má vyžadovať aj vodič pri nástupe do vozidla a tiež sa to nedodržiava. S tým veľa nespravíš a ani s bezdomovcami. Oni sú a budú, smrdia a budú smrdieť. Opatrenia ako napr. predelenia lavičiek, aby sa na nich nedalo ležať, neriešia problém bezdomovcov, ale riešia problém ležania na lavičkách. Svojho času ma dojímalo, ako to podaktorí kritizovali, lebo to vraj nerieši problém bezdomovcov. Ani presťahovanie nocľahárne by nevyriešilo problém bezdomovcov, ale presunulo by ho tam, kde to menej vadí a kde to nie je zlá vizitka mesta pred návštevníkmi.
Reakcia na: Melange #10:
Problém je s nimi hlavne pre zápach, infekcie a znečisťovanie MHD, takže nocľaháreň by mala vyžadovať od svojich bezdomovcov o čistotu či už na príchode, alebo na odchode. Ale zrejme sa to nevyžaduje a nedodržuje, keď vidím, že tak isto posratý ide bezďák ráno na 61, ako z neho večer vystúpil.
Tento problém vyrieši jedine presťahovanie Nocľahárne sv. Vincenta de Paul na iné miesto. Súčasné miesto pri letisku je nevhodné, lebo to nie je dobrá vizitka pre turistov. Kam ich presťahovať - to nie je jednoduché. Ktosi tu nedávno spomínal Ketelec, možno by do úvahy pripadal aj Žabí majer, prípadne niekde medzi Vlčím hrdlom a Prievozom. Každopádne, prítomnosť bezdomovcov v MHD to nezmení, iba sa presunú na iné linky.