Bezplatná MHD a regionálna doprava s Bratislava Card

Karta platí vo všetkých tarifných zónach IDS BK.

Bratislavská organizácia cestovného ruchu (BTB) opäť ponúka od 15. júla 2020 turistom a návštevníkom Bratislavy kartu zliav nazvanú Bratislava Card s platnosťou 24 až 72 hodín, ktorá im umožňuje využiť zľavy do 50 %, prípadne až do 100 %, napríklad v múzeách, galériách, reštauráciách, športoviskách, obchodoch, doprave a pri prehliadkach mesta a okolia.

Držiteľ Bratislava Card má zároveň nárok na bezplatné využívanie mestskej hromadnej dopravy a regionálnej dopravy (prímestské autobusy a vlaky) v rámci všetkých tarifných zón a u dopravcov zapojených do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (DPB, Slovak Lines, ZSSK) počas dňa i noci po dobu 24, 48 alebo 72 hodín od dátumu a času vystavenia. V rámci karty zahrnutá aj bezplatná preprava jednej batožiny a jedného dieťaťa do 16 rokov v sprievode rodiča - držiteľa karty.

Kartu nie je možné využiť na bezplatnú prepravu na cezhraničnej linke 801 do Rajky.

Pri kontrole vo vozidle je okrem Bratislava Card potrebné predložiť aj doklad totožnosti. Vo vozidlách MHD nie je potrebné ukazovať kartu vodičovi, iba revízorovi v prípade kontroly.

Kartu je možné zakúpiť v Turistickom informačnom centre BTB v Starom Meste na Klobučníckej ulici, v Zákazníckych centrách Železničnej spoločnosti Slovensko (Hlavná stanica, Hodžovo nám., Trnavské mýto) a Slovak Lines (Autobusová stanica Mlynské nivy), v predajni DPB v podchode na Hodžovom námestí a u zmluvných partnerov BTB (hotely). Zakúpiť sa dá aj cez internet na stránke BTB.

Ceny Bratislava Card pre rok 2020 (platné do 31. marca 2021) sú uvedené v nasledujúcej tabuľke.

Platnosť karty Cena
24 hodín 20 €
48 hodín 25 €
72 hodín 28 €

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.