Vybrali ste najlepšiu fotku bratislavskej MHD roku 2019

Tretí ročník ankety v bratislavskej sekcii už našiel svojho víťaza.

Aj rok 2019 bol z hľadiska počtu i kvality fotografií nahratých na bratislavskú sekciu iMHD.sk mimoriadny. Fotografi, stáli spolupracovníci, občasní prispievatelia, ale aj navštevníci diskusií poslali celkovo 4168 fotografií, ktoré sa uchádzali o titul najlepšej fotky bratislavskej MHD roku 2019. Spomedzi nich bol webmastermi sekcie vytvorený výber 116-tich, z ktorých hlasovaním nášho tímu vzišlo finálnych 10.

Návštevníci stránky imhd.sk v dňoch 20. až 31. januára 2020 poslali dohromady 706 hlasov a jednoznačne rozhodli.

3. miesto


Autor fotografie: NightOwl

Táto nočná fotografia zachytáva električku Škoda 30T, v úvraťovom obratisku Jungmannova, s doslova idylickým sídliskovým petržalským pozadím. Autor zhodnotil svoje skúsenosti s nočným fotografovaním. Dlhý expozičný čas, a vysoká clona rozžiarili pouličné lampy ako by boli hviezdy z kresleného filmu na nočnej oblohe. Zaujímavú atmosféru dodáva fotke obloha, ktorá je priam záhadne osvetlená mesiacom vykúkajúcim spoza oblakov.

Výsledok zaujal 15 percent hlasujúcich, čím sa táto fotografia umiestnila na bronzovej priečke.

2. miesto


Autor fotografie: Honza Tran

Aj táto fotografia bola vyhotovená za mesačného svitu. Zachytáva dva trolejbusy výrobcu Škoda počas fotojazdy, ktorú zorganizovali fanúšikovia z projektu Dopravní fotoakce v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava. Ide o najkrajšiu fotozastávku z tejto akcie, čím si fotografia vyslúžila druhé miesto v ankete a ziskala 23 percentam hlasov.

1. miesto – víťaz ankety Fotka roka 2019 


Autor fotografie: Matej Kotuľa

Záber vianočnej električky odchádzajúcej zo zastávky Kapucínska získal najvyšší percentuálny podiel hlasov a tým aj prvé miesto v ankete. Vyobrazuje električku ČKD Tatra T6A5 #7901 s vianočnou výzdobou na Kapucínskej ulici. Aj v roku 2019 bola električka osvetlená množstvom svetielok, ktoré v pohybe na fotografii s dlhou expozíciou vytvorili dychberúci efekt s hadom svetielok miznúcim v diaľke.

Aj preto sa víťazom ankety Fotka roka 2019 v bratislavskej sekcii s 31 percentami hlasov stáva práve táto fotografia. Gratulujeme!

Máte krajšiu fotografiu?

Neváhajte Vaše krásne zábery pridať do diskusného fóra alebo poslať emailom na adresu imhd@imhd.sk. O rok sa na stupňoch víťazov môže objaviť práve Vaša fotografia!

Viac k téme

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.