Niektoré vady na električkových zastávkach v Dúbravke boli opravené

Kedy však začnú električky premávať až do Dúbravky je nateraz stále otázne.

V závere minulého roka boli na električkovej trati v Dúbravke v úseku od Hanulovej po konečnú Pri kríži opravené niektoré dlhodobé vady, na ktoré sme upozorňovali ešte na jar 2019. Ide o úsek trate zrekonštruovaný v roku 2014. Konkrétne ide o opravu dlažby, ktorá bola takmer na všetkých nástupištiach v mieste nástupu do predných dverí električky prepadnutá. Taktiež prišlo k oprave rozpadávajúcich sa hrán na koncoch nástupíšť. Niektoré menšie nedostatky ešte stále čakajú na odstránenie.

"Ohľadom reklamácie električkovej trate Dúbravka sme Metrostav opakovane písomne upozorňovali na nedostatky, takisto sa dvakrát konalo stretnutie  spojené s obhliadkou závad. Nedostatky mali byť podľa písomného prísľubu spoločnosti Metrostav odstránené do 11/2019 a po ich odstránení mal Metrostav nás aj DPB písomne vyzvať k ich prebratiu. Do dneška sa však tak nestalo a závady neboli odstránené. Situáciou sa naďalej zaoberáme," uviedol včera hovorca hlavného mesta Peter Bubla.

Počas podbíjania aktuálne zmodernizovanej trate prišlo v priebehu decembra aj k úprave geometrickej polohy koľají v úseku Hanulova - Pri kríži. Zároveň prišlo na viacerých miestach aj k doplneniu štrku do koľajovej trate. Kedy budú môcť električky využívať zmodernizovanú a opravenú trať v Dúbravke zatiaľ stále nie je známe. Problémom podľa mesta naďalej zostáva nevyriešený prístup k meniarni Dolné Krčace.

"Dráha od obratiska po zastávku Záluhy je dokončená a električka by na nej mohla dnes premávať. Jej prevádzke momentálne bráni spor so zástupcami vlastníkov pozemkov pod meniarňou v Dolných Krčacoch. Prístup do meniarne potrebujeme, pretože z nej je napájané trakčné vedenie električky a bez neho nedokážeme prevádzkovať električkovú trať do Dúbravky. Robíme všetky potrebné kroky k tomu, aby sme sa do meniarne dostali v čo možno najkratšom čase," uvádza sa v stanovisku hlavného mesta.

V súčasnosti tiež nie sú známe žiadne konkrétne termíny na dokončenie nedorobkov na prvých dvoch zmodernizovaných častiach Karlovesko-dúbravskej radiály. Momentálne prebiehajú práce na dokončovaní cestnej svetelnej signalizácie, ktorá by podľa vyjadrenia magistrátu mala začať fungovať v priebehu januára. Na zrekonštruovaných neriadených priecestiach už medzitým prišlo k niekoľkým kolíziám medzi električkou a autom. Ďalej sa dokončujú priestory okolo nástupíšť zastávok, pracuje sa v podchode Borská a na schodisku k zastávke Nad lúčkami. Ďalšie práce zrejme čakajú na priaznivejšie počasie. Mesto naďalej očakáva, že celá stavba, vrátane modernizácie úseku Tunel - Molecova, bude kompletne dokončená do polovice septembra 2020.

Doplnené: Hlavné mesto si dňa 15.1.2020 najalo na zastupovanie v spore o meniareň advokátsku kanceláriu TaylorWessing e/n/w/c advokáti s. r. o., ktorá bude okrem zastupovania na súde poskytovať mestu právne poradensvo v tejto záležitosti. Podľa uzavretej zmluvy v spore o meniareň prebieha súdne konanie na Okresnom súde Bratislava IV a je náznak a vysoká pravdepodobnosť, že meniareň alebo električková trať do Dúbravky sa stane predmetom ďalších súdnych či podobných konaní. Hlavné mesto bude za tieto služby platiť 180 €/h bez DPH + administratívny paušál 2,5 %.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
180 EUR za hodinu? Kokos riadne drahé zastupovanie! Veď to je takmer 3x tarifa!
podľa mňa ten September je veľmi nereálny..