DPB vyhlásil opakovanú súťaž na opravu električkovej trate na Americkom námestí

Rekonštrukcia sa očakáva v prvých mesiacoch budúceho roka.

Bratislavský dopravný podnik začiatkom decembra znovu vyhlásil verejnú súťaž na zhotoviteľa rekonštrukcie električkovej trate na Americkom námestí. Pôvodnú súťaž dopravný podnik koncom leta zrušil, keďže ponuky uchádzačov prevyšovali odhadovanú cenu zákazky o približne pol milióna eur.

V aktuálnej súťaži DPB zvýšil oproti pôvodnej súťaži odhadovanú cenu zákazky o 50 tisíc € na hodnotu 2 850 000 € bez DPH. Jediným kritériom na vyhodnotenie ponúk bude cena, pričom na vyhodnotenie sa použije elektronická aukcia.

Rekonštrukcia trate na Americkom námestí mala pôvodne prebehnúť počas jesene tohto roka. DPB podľa súťažných podkladov odhaduje, že rekonštrukcia trate prebehne do 1. marca 2020, teda pred začiatkom druhej veľkej výluky električiek v Karlovej Vsi.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: lupask #1:
Ako by mala vyzerať o 2 roky?
Reakcia na: lupask #1:
Ako si na to do pekla prišiel? Však navrhni, ako by to malo vyzerať podľa teba.
Reakcia na: lupask #1:
Ty si to predstavuješ tak že zadaním zakázky je "nejako nám to opravte"?

Kvalitatívne parametre tej rekonštrukcie sú predsa stanovené už v opise predmetu zakázky, resp. projektovej dokumentácií. To ako bude tá trať vyzerať o dva roky závisí od toho čo si obstarávateľ objednal. O kvalite je teda už dávno rozhodnuté, teraz sa vyberá kto to v tej požadovanej kvalite dodá - a tam nie je dôvod mať iný parameter cenu.
preco do pekla nedavaju do tych kriterii na obstaravanie aj nieco kvalitativne? to fakt potrebujeme ist len po najnizsej existujucej cene bez ohladu na to ako ta trat bude vyzerat o 2 roky??