Dočasná zmena trasy linky 57 (od 27.11.2019)

Autobus premáva medzi Zlatými pieskami a Žabím majerom.

Pre uzavretie mosta na Bojnickej ulici kvôli jeho havarijnému stavu prišlo v stredu 27. novembra 2019 v ranných hodinách k zmene trasy linky 57. Linka dočasne premáva po trase:

  • Zlaté piesky - Kalné jazero - Staviteľská - Pribylinská - Mokraď - Žabí majer.

Na zastávke Zlaté piesky bude možný prestup medzi linkami 4 53 56 65 a linkou 57. Nástupište a výstupište Zlaté piesky pre linku 57 je zriadené pri obratisku električiek.

Počas výluky linka 57 nebude obsluhovať zastávky Vozovňa Jurajov dvor, Jurajov dvor, Pri nadjazde, Stará Vajnorská, ZIPP, Shopping Palace.

Dočasný zastávkový cestovný poriadok linky 57 je k dispozícii aj na našich stránkach a zmena je zapracovaná v Plánovači cesty.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: lumbert #30:
Vraj bude od zajtra (20. novembra) most opäť otvorený – aj keď len v obmedzenom režime, kedy sa bude premávať vždy iba jedným smerom a jazda bude možná iba v jednom pruhu uprostred mosta a plus sú tam nejaké hmotnostné obmedzenia.

Čiže teoreticky by sa už mohla aj linka 57 vrátiť späť na svoju pôvodnú trasu.

https://www.facebook.com/michal.drotovan/posts/3719329788124939
Ako sa meria “dočasnosť”/“trvalosť”? Táto “dočasná” zmena bude mať už rok. 😀
To bude ako “dočasná” konečná električiek Jungmannova. 😀
Reakcia na: Technopol #28:
Do obratiska vchádza a vychádza cez miesto, kde boli stĺpiky. Obrat urobí po pojazdnej ploche obratiska medzi električkami.
Reakcia na: TomJ #27:
Videl som ju vyliezať odtiaľto, ale stĺpiky tam už nie sú: https://goo.gl/maps/rrz5Ke495J6giVCK7
Reakcia na: Jadran #25:
A kade sa do toho obratiska dostane? Veď je oplotené - alebo už nie? A mimo obratiska je otvorená dráha, tam už na koľaje vojsť nemôže.
Reakcia na: Jadran #25:
Tak to potom ide kade?
Reakcia na: vetesnik #24:
Nie, obrat je v priestore obratiska električiek.
Nastup aj vystup je na konci elektrickovej zastavky smer centrum.
Predpokladam, ze obrat je cez tento vstup na parkovisko.
https://maps.app.goo.gl/RqruFDVwC2754KDS6
Prečo sa v nadpise článku píše o "dočasnej" zmene? Takto zdôraznené to znie ako keby to bolo len na pár dní, maximálne týždňov. Pritom musí byť každému jasné, že opraviť most ponad železnicu, navyše neplánovane uzavretý, nie je žiadna maličkosť. Na stránke DPB sa píše, že výluka má trvať do 1.12.2020 (https://dpb.sk/sk/zmeny-a-obmedzenia/presmerovanie-autobusovej-linky-57-cestovne-poriadky), teda celý rok a nie je vôbec isté, že sa to dovtedy podarí. Navrhujem upraviť nadpis tohto článku, vynechať z neho slovo "Dočasná". Akonáhle nie je známy termín ukončenia výluky a návratu do normálneho stavu, alebo tento termín je až o rok, nie je to nič dočasné. Uzavretie Mlynských nív tiež nikto nepovažuje za dočasné, naopak, je to uvedené medzi dlhodobými informáciami.
No dnes z prace okolo 14.00 hod som isla 57 po novej trase. Na zlatych pieskoch sa pri zakrute trochu zhustila premavka vytvorila sa menšia kolona. Autobus zrazu začal vychadzat na obrubu chodnika cez pruh čim chvilku blokoval premavku. Trochu ma to prekvapilo 🙂.
Tak uvidime ako sa to utrasie.
Reakcia na: Ike #20:
Tak ale tí vodiči podľa niečoho predsa jazdia. To je taký mega problém z toho papiera podľa ktorého jazdia oni spracovať info na web, aspoň v rozsahu odchodov z konečných? Lebo na webe DPB (ani imhd) neni doteraz nič, cestujúci môže ísť na zastávku a niekedy do pol hodiny to príde.

Ak nižšie píšeš že CP na zastávkach sú, o to je zarážajúcejšie že ich DPB nikde na internete nemá, keďže to už očividne nie je ani vecou nespracovania ale toho že v tej firme je problém dať na web jedno blbé PDF (keď už nič iné). Sorry, ale to je proste lajdáctvo.
Reakcia na: 810zssk #13:
S tým rozdielom, že uzávierka mala začať 2.12. 😉
Reakcia na: Ike #18:
Ešte keby tak vyseli aj na internetoch (na stránke DPB či už v sekcii cestovné poriadky, alebo priamo pri správe o výluke)...

Ale rozumiem, zohnať vylepovača, vytlačiť CP a vytlačené CP vylepiť na internety trvá nejaký ten čas. Ešte keď ich nemajú ani v nijakej elektronickej podobe, iba asi na písacom stroji napísané...

Hlavne, že majú mapku. Na Fejsbúkoch. Nie, v správe o výluke by ste ju hľadali márne. Načo má vôbec 'opravný podnik nejakú stránku, keď dáta a správy sú tam naj-neaktuálnejšie a ešte ich aj mažú úplne po skončení čiže sa staré nedajú vôbec dohľadať?

Reakcia na: Jadran #15:
Dopravný príkaz bol vydaný 9:03 ráno a CP už momentálne visia.
Reakcia na: Jadran #15:
Nechýba, dnes ráno bol poslaný.
Reakcia na: Jadran #14:
tak niekedy tesne potom uz chodili obchadzkou cez staru vajnoracku.
Reakcia na: 810zssk #13:
Čo tam po CP, ale chýba ja dopravný príkaz tentokrát...
Reakcia na: TeBeCe #5:
Kedy to stihli zavrieť? Okolo siedmej som pozeral mapu a vozy chodili klasicky po moste.
Reakcia na: Trolley #11:
CP? Čo by si ešte nechcel, veď povolenie uzávierky most je "len" päť dní staré, za tú dobu sa jedna dvojvozová linka predsa urobiť nedá 😂 😂 😂
A mňa by tiež zaujímalo, či pri ceste na Stavivá treba ísť zachádzkou cez Žabí majer alebo to zastavuje na Staviteľskej ulici obojsmerne.
Kde sa to otáča na Zlatých pieskoch a je niekde aj CP?
Reakcia na: Mike #9:
To zostalo aj pri L95.
Reakcia na: Jadran #2:
Už keď sme pri tom, v sedle je interval násobok 8 minút, čo je asi pozostatok od doby kedy mala 4ka interval 8 minút. To už neplatí.
Reakcia na: Romanka #6:
Áno, ale nestíhal by vyjazdiť všetky odchody, takže by byť vykonávaná iba polovica spojov. To by sa asi cestujúci nepotešili.
A navyše, väčšina ľudí prestupovala pri vozovni medzi57 a 4kou, resp. medzi 65kou, čo sa dá aj na Zlatých.
Reakcia na: TeBeCe #5:
Este rano tam bolo nieco ine...
Dobrý deň,
a prečo BUS 57 nemôže obsluhovať Vozovňu Jurajov dvor, Jurajov dvor, Shopping palace, ZIPP, Stará Vajnorská?
Však ja som myslela že sa bude môcť točiť autobus po takej tej pôvodnej trase ako aj v niektorých časoch chodila 57 že od pribylinskej cez jazerá prejazd na zlaté piesky a potom cestou popri šopingu a vyšiel na Jurajovom dvore tam sa môže otočiť klasicky na vozovni či?
Akurát odstrihli bytovky od obsluhy pri zastávke "Pri nadjazde". Výluka tam určite nebude krátkodobá.
Ináč, kde sa bude točiť na Zlatých ?
Reakcia na: MatejBA #1:
Mozno aj ano, ale je to zbytocne. Prestup je urcite pohodlnejsi na Zlatych pieskoch, tam je to skoro na hrane, ako na JD. Mna skor zaujima kde ju tam chcu tocit.
Reakcia na: MatejBA #1:
Nie. V sedle je to dosť kolotoč.
To by asi nestihali vyjazdit Vozovna J.D. - Zlate Piesky - Zabi majer a spat, co?