Dočasná zmena trasy linky 57 (27.11.2019 - 9.12.2020)

Od 13. decembra 2020 sa linka 57 vráti na pôvodnú trasu.

Aktualizácia: Od 13. decembra 2020 bude linka 57 opäť premávať po pôvodných trasách od vozovne (depa) Jurajov dvor na Žabí majer, resp. k Stavivám. Dočasná konečná zastávka na Zlatých pieskoch sa ruší, prestup na linku 57 od električiek linky 4 bude opäť možný na zastávke Jurajov dvor/Depo Jurajov dvor.

 

Pre uzavretie mosta na Bojnickej ulici kvôli jeho havarijnému stavu prišlo v stredu 27. novembra 2019 v ranných hodinách k zmene trasy linky 57. Linka dočasne premáva po trase:

  • Zlaté piesky - Kalné jazero - Staviteľská - Pribylinská - Mokraď - Žabí majer.

Na zastávke Zlaté piesky bude možný prestup medzi linkami 4 53 56 65 a linkou 57. Nástupište a výstupište Zlaté piesky pre linku 57 je zriadené pri obratisku električiek.

Počas výluky linka 57 nebude obsluhovať zastávky Vozovňa Jurajov dvor, Jurajov dvor, Pri nadjazde, Stará Vajnorská, ZIPP, Shopping Palace.

 

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: johnnyjanko #32:
Most vraj odlahčili obrúsením starých vrstiev asfaltu a prechod je dovolený iba stredom mosta. Oprava je zahrnutá v bud.roku ak sa nájdu na to €.
Reakcia na: david1 #38:
Aha, tak potom je to asi jedno. Vedel by mi niekto povedať, ktorá trasa bola cestujúcimi obľúbenejšia?
Reakcia na: Urbanway 2423 #36:
Meškania budú podobné ako , keď stál hlavne v špičke na rampách..
Reakcia na: johnnyjanko #35:
Riešenie tej situácie je samozrejme tragické.
Nebude ten semafor spôsobovať meškania? Nebolo by lepšie do postavenia nového mosta nechať 57 v obchádzkovej trase?
Reakcia na: S499.1023 #34:
V poriadku, len rok nič nerobiť mi príde hrozné. Buď mali dať už pred rokom semafor, alebo to mali za ten rok aspoň zbúrať. Jedno alebo druhé. Komu vlastne ten most patrí, vie niekto?
Reakcia na: johnnyjanko #32:
Tam nie je čo opravovať, ten most sa musí zbúrať a postaviť znova, mostné provizórium by musel zobrať asi Zmätovič do vlastých rúk a semafor je len zúfalý pokus o aspoň nejakú elimináciu obchádzky.
Reakcia na: johnnyjanko #32:
Mozno to beru ako kosti v tele - po roku sa to samotne zrastlo. 🙂
Reakcia na: yellowcaptcha #31:
Čiže rok to bolo zatvorené, za celý ten čas nikto nič neopravil, a po roku to otvoria so semaforom, ktorý bude púšťať dopravu kyvadlovo?
Reakcia na: N/A #30:
Vraj bude od zajtra (20. novembra) most opäť otvorený – aj keď len v obmedzenom režime, kedy sa bude premávať vždy iba jedným smerom a jazda bude možná iba v jednom pruhu uprostred mosta a plus sú tam nejaké hmotnostné obmedzenia.

Čiže teoreticky by sa už mohla aj linka 57 vrátiť späť na svoju pôvodnú trasu.

https://www.facebook.com/michal.drotovan/posts/3719329788124939
Ako sa meria “dočasnosť”/“trvalosť”? Táto “dočasná” zmena bude mať už rok. 😀
To bude ako “dočasná” konečná električiek Jungmannova. 😀
Reakcia na: Technopol #28:
Do obratiska vchádza a vychádza cez miesto, kde boli stĺpiky. Obrat urobí po pojazdnej ploche obratiska medzi električkami.
Reakcia na: TomJ #27:
Videl som ju vyliezať odtiaľto, ale stĺpiky tam už nie sú: https://goo.gl/maps/rrz5Ke495J6giVCK7
Reakcia na: Jadran #25:
A kade sa do toho obratiska dostane? Veď je oplotené - alebo už nie? A mimo obratiska je otvorená dráha, tam už na koľaje vojsť nemôže.
Reakcia na: Jadran #25:
Tak to potom ide kade?
Reakcia na: vetesnik #24:
Nie, obrat je v priestore obratiska električiek.
Nastup aj vystup je na konci elektrickovej zastavky smer centrum.
Predpokladam, ze obrat je cez tento vstup na parkovisko.
https://maps.app.goo.gl/RqruFDVwC2754KDS6
Prečo sa v nadpise článku píše o "dočasnej" zmene? Takto zdôraznené to znie ako keby to bolo len na pár dní, maximálne týždňov. Pritom musí byť každému jasné, že opraviť most ponad železnicu, navyše neplánovane uzavretý, nie je žiadna maličkosť. Na stránke DPB sa píše, že výluka má trvať do 1.12.2020 (https://dpb.sk/sk/zmeny-a-obmedzenia/presmerovanie-autobusovej-linky-57-cestovne-poriadky), teda celý rok a nie je vôbec isté, že sa to dovtedy podarí. Navrhujem upraviť nadpis tohto článku, vynechať z neho slovo "Dočasná". Akonáhle nie je známy termín ukončenia výluky a návratu do normálneho stavu, alebo tento termín je až o rok, nie je to nič dočasné. Uzavretie Mlynských nív tiež nikto nepovažuje za dočasné, naopak, je to uvedené medzi dlhodobými informáciami.
No dnes z prace okolo 14.00 hod som isla 57 po novej trase. Na zlatych pieskoch sa pri zakrute trochu zhustila premavka vytvorila sa menšia kolona. Autobus zrazu začal vychadzat na obrubu chodnika cez pruh čim chvilku blokoval premavku. Trochu ma to prekvapilo 🙂.
Tak uvidime ako sa to utrasie.
Reakcia na: Ike #20:
Tak ale tí vodiči podľa niečoho predsa jazdia. To je taký mega problém z toho papiera podľa ktorého jazdia oni spracovať info na web, aspoň v rozsahu odchodov z konečných? Lebo na webe DPB (ani imhd) neni doteraz nič, cestujúci môže ísť na zastávku a niekedy do pol hodiny to príde.

Ak nižšie píšeš že CP na zastávkach sú, o to je zarážajúcejšie že ich DPB nikde na internete nemá, keďže to už očividne nie je ani vecou nespracovania ale toho že v tej firme je problém dať na web jedno blbé PDF (keď už nič iné). Sorry, ale to je proste lajdáctvo.