Posilové autobusy z Dúbravky

V rannej špičke premávajú mimoriadne spoje z Dúbravky na Patrónku.

Na zvýšenie prepravnej kapacity z Dúbravky zabezpečil dopravný podnik od minulého týždňa v rannej špičke premávku dvoch posilových autobusov. Mimoriadne autobusy premávajú jednosmerne z Dúbravky cez Harmincovu na Patrónku. V uvedenom úseku zastavujú na zastávkach linky 84. Cieľom posilových autobusov je odbremeniť preťažené linky 83 a 84 počas modernizácie električkovej trate v Dúbravke.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Michal111 #4:
Neviem či sa mi to zdá, ale pred rokom cez víkendy aj dva roky dozadu napr. na 123 jazdili kĺbové autobusy cez víkendy ako posila počas predvianočného obdobia.
Reakcia na: Mike #5:
Aj to letne posilnenie je pekny bullshit, lebo zacina az 1.7. To ze tam chodia rovnake masy ludi ked je teplo aj v aprili, nikoho evidentne uz roky netrapi.
Reakcia na: Michal111 #4:
V lete tam chodia aj cez víkend kĺbaky, možno to je riešenie aj na teraz. Zahustenie intervalu neviem či je reálne, nakoľko by si vyžadovalo vozokilometre naviac. A navyše, vďaka intervalu 20 min. sa po celý deň 91 stretáva pod Mostom SNP s 37 a 70, kde príchody majú krátko pred 00, 20 a 40 a odchody vždy v túto minútu a vďaka tomu sa medzi týmito linkami po celý deň dá elegantne prestupovať - čo aj cestujúci hojne využívajú.
DPB by sa trošku mohol zamerať aj na predvianočný zhon počas víkendov, ktorý sa bude stupňovať. Napr. uplynulý víkend L91 vďaka vianočným trhom už z mesta kapacitne vôbec nestačila. Pri 20 min intervale a sólo vozidlách to bola katastrofa. Už len z dôvodu masívneho pribúdania obyvateľov na juhu Petržalky by sa po "100 rokoch" na L91 mohol cez víkend buď zahustiť interval alebo na trvalo pridať kapacitné vozidlá.
Reakcia na: MatejBA #1:
Posledne dni uz v Dubravke aspon od siedmej nepozorujem, cestujem z Dubravky na Molecovu vacsinou max s 1min meskanim.
Ma to aj nejaky cestovny poriadok? Ci jazdia tak, ako sa stihaju otacat?
A uz sa podarilo vyriesit problem so zapchami a meskaniami X5 v KV, ci po ere rozmaznavania KV od Zahradnika je teraz tato cast ako od macochy? 😃