DPB ide zvyšovať bezpečnosť vo vozidlách MHD

Kamerovým systémom budú vybavené aj staršie električky a autobusy.

Bratislavský dopravný podnik začiatkom novembra 2019 vyhlásil verejnú súťaž na dodávku a montáž kamerového systému do električiek a autobusov bratislavskej MHD. Pôjde o montáž dohľadového kamerového systému do starších vozidiel zakúpených pred rokom 2014, keďže všetky novšie vozidlá sú už štandardne dodávané aj s kamerovým systémom.

Do autobusov (140 vozidiel) sa plánuje montáž štyroch vnútorných kamier na snímanie priestoru dverí a interiéru a troch vonkajších kamier snímajúcich priestor pred vozidlom a po bokoch vozidla. Súpravy električiek (49 súprav) majú byť vybavené trojicou kamier v každom vozni a jednou kamerou snímajúcou priestor pred vozidlom. Kamerový systém bude vybavený aj záznamovým zariadením a možnosťou online prenosu videosignálu na dispečing.

Pre autobusy má byť zakúpený kamerový systém za maximálne 720-tisíc €, do električiek za maximálne 245-tisíc € bez DPH. Kamerový systém by mal byť dodaný do štyroch mesiacov od uzavretia zmluvy s víťazným uchádzačom.

V súčasnosti sú interiérovým a exteriérovým kamerovým systémom vybavené takmer všetky bratislavské trolejbusy (s výnimkou niekoľkých starších vozidiel), všetky nízkopodlažné električky a približne dve stovky novších autobusov.


5.11.2019
-mhd-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

marek19785.11.2019 15:45 #3 Re:
Reakcia na #2 od Mopy:
Maju kamery, ale nezaznamenavaju
Mopy5.11.2019 11:16 #2 Re:
Zaujimave.. Ale CapaCity maju uz kamerovy system predsa.. Ci sa mylim?
Petto5.11.2019 10:45  +2#1 Re:
To dostanu aj take Citelisy vari ? Ci len Capacity a stare NB18 ?