Zmeny na linke X5 (od 8.7.2019)

Zmenené sú skrátené spoje po Borskú a pribudla zastávka Jurigovo námestie.

Od pondelka 8. júla 2019 prišlo k nasledujúcim zmenám na linke náhradnej dopravy X5 v Karlovej Vsi:

 • Skrátené spoje linky X5 po Borskú sa počas rekonštrukcie podchodu Borská otáčajú na dočasnej otočke pri križovatke Karloveskej a Borskej.
  • Náhradné nástupište a výstupište Borská pre tieto skrátené spoje je zriadené za dočasnou otočkou (na ceste do centra pod križovatkou Karloveskej a Levárskej ulice). Na tejto zastávke zastavujú aj spoje idúce z Dúbravky na Molecovu (t.j. okrem riadnej zastávky Borská (teraz v náhradnej polohe na opačnej strane vozovky) obslúžia aj novú dočasnú zastávku Borská).
  • Skrátené spoje nebudú obsluhovať riadnu zastávku Borská. V prípade, ak cestujúci pokračuje ďalším spojom do Dúbravky, musí prestúpiť najneskôr na zastávke MiÚ Karlova Ves.
  • Pre cestujúcich z Borskej na Molecovu bude v pracovných dňoch výhodnejšie použiť dočasnú zastávku pod otočkou, ktorú bude obsluhovať dvojnásobný počet spojov.
  • Vzhľadom na komplikovaný peší presun počas uzavretia podchodu odporúčame pre cestujúcich z Molecovej do zastávky Borská využiť:
   • spoje do Dúbravky pre cestujúcich do oblasti Pustej a Púpavovej ulice,
   • spoje po Borskú pre cestujúcich do oblasti Levárskej, Brodskej a Silvánskej.
 • Autobusy linky X5 budú zastavovať v smere Borská / Pri kríži aj na novej zastávke Jurigovo námestie za vyústením Líščieho údolia.
  • Z novej zastávky budú mať jednoduchší prístup najmä návštevníci karloveskej polikliniky.
  • V smere do centra bude naďalej potrebné využiť najbližšie zastávky Molecova alebo Segnerova.

Hoci išlo na Borskej o pripravovanú zmenu, magistrát ani dopravný podnik o nej vopred neinformovali.Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Dnes ráno lepenie oranžového dopravného značenia v križovatke Harmincová - povolené otáčanie vozidiel, predpokladám že sa zjednosmerní úsek od Iuwenty smer kvôli obratisku Karlova Ves
Reakcia na: MatejBA #2:
Mozno keby to nejake minutky meskalo, bolo by to pre cestujucich aj lepsie, aspon by bol dosiahnuty slubovany interval z Borskej na Molecovu. Teraz takmer stale idu zdvojene spoje naraz a potom dlho nic.

Dnesna uprava DZ
Reakcia na: Evka89 #1:
Bolo by fajn napísať to kompetentným orgánom a nie na web, ktorý s tým nemá nič spoločné.
Kedy v DPB objavia caro vozoveho rozhlasu? Je sice pekne, ze vodic z kabiny nieco zahuci do voza, ale cez hluk turbofenov (klimatizacie) a ruchu stavby to v celom voze velmi nepocut...
A nebolo by lahsie tie busy nechat ako su a po normalnej Borskej ich otocit pri Iuvente? To priecestie tusim este nerozobrali a zozerie to maximalne kolko, 2-3 minuty?
Dobrý deň,

vzhľadom k tomu, že v smere z Dúbravky na Molecovu je jeden jazdný pruh presmerovaný na obchádzkovou trasu cez sídlisko, nebolo by zlé tú obchádzku na sídlisku aj vyznačiť dopravným značením. Vodič pred touto obchádzkou nie je žiadnou dopravnou značkou informovaný o odklonení jazdného pruhu a následne žiadnou značkou informovaný o trase obchádzky. Ďakujem