Kapacitné posilnenie linky 7 (13.5. - 21.6.2019)

© DuPe

Od pondelka 13. mája 2019 bude linka 7 posilnená mimoriadnymi spojmi po trase ŽST Vinohrady - Námestie SNP, na ktoré bude skúšobne nasadená veľkokapacitná trojvozňová súprava električiek. Tieto spoje budú nasadzované v rannej špičke počas pracovných dní školského roka.

Posilové spoje budú vypravované od ŽST Vinohrady operatívne podľa potreby po príchodoch vlakov. Orientačne pôjde o odchody o cca 6:40 a 7:25 od ŽST Vinohrady. V prípade poruchy trojička premávať nebude.

Pred zaradením do prevádzky bola trojvozňová súprava otestovaná v premávke bez cestujúcich. Pre vyššiu bezpečnosť cestujúcich bol tretí vozeň súpravy vybavený kamerovým dohľadom priestoru dverí. Všetky zastávky na trase boli prispôsobené pre zastavovanie trojvozňovej súpravy.

"Cieľom skúšobnej prevádzky je otestovať prevádzku dlhších električiek, ktoré dokážu prepraviť väčší počet ľudí, nakoľko DPB, a.s. očakáva v budúcnosti ďalší nárast cestujúcich a to najmä v električkovej doprave napríklad aj po zavedení parkovacej politiky, či predĺžení električkovej trate do Petržalky, no zároveň bude skúšobná prevádzka slúžiť aj na prípravu ďalšieho možného nákupu nových električiek," uvádza DPB vo svojej tlačovej správe.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: 3pa3ck3 #18:
Na druhej strane, niekde na webe magoriatu sa tvrdilo ze zo ZST Vinohrady budu zachovane posilove spoje, takze kludne to moze dalej jazdit aspon do zaciatku prazdnin.
Reakcia na: navstevnik9 #17:
Tento článok bol písany v čase, keď zrejme nikto z tímu iMHD netušil, ako dopadne reorganizácia liniek. Čiže tento údaj by som rozhodne nepovažoval za relevantný.
Až do 28.6.2019? Teda aj po reorganizácii električkovej dopravy 22.6.2019?
Pozitívne oceňujem trojičku č. 7 z ZST Vinohrady. Cestujem vlakom od Senca s dvoma školopovinnými deťmi, električky z Rače boli stále preplnené, bežne sa stávalo, že sme sa do električky nedostali. Teraz je cestovanie kultúrnejšie. Zároveň všetci, ktorí chcú nastúpiť sa do električky, sa do nej naozaj aj dostanú. Pozitívny krok od mesta a DPMB.
Zaujímavé, že v TS na webe DPB sú uvádzané pôvodné odchody cca o 06:45 a 07:30.

Btw. Prvý odchod Trojičky je po novom 1 minútu pred bežným spojom L7.
Reakcia na: Jadran #11:
Realita je taka, ze ludia stoja bud pri oznacniku a nastupia do prveho vozna, alebo zozadu dobiehaju, tak nastupia do tretieho. Pocet ludi v druhom a tretom vozni bol podobny.
Reakcia na: Jadran #11:
Tomu never. Substrát nastúpi do čohokoľvek na zastávke čo tam otvorí dvere. Väčšina nerieši ani číslo linky. Na pristavenej autoškole ťukajú do dopytu ako ďatle...
Reakcia na: Jadran #11:
T6XXL?
Hlavne by sa hodilo vylepiť pre substrát nejaké vkusné A4-ky na dvere predného a stredného článku, že ten vozeň vzadu je súčasťou električky, inak si ho nikto nevšimne resp. nikto sa tam neodváži nastúpiť.
Reakcia na: Petto #6:
7949+7950+7956.
Reakcia na: Petto #6:
Na 7928 sa dokončuje VP a bude čakať na 7927, tá by mala byť hotová do dvoch mesiacov...
Reakcia na: si #7:
Kachnu nespojis tak aby komunikovala s dvojickou T6
Reakcia na: Petto #6:
to miesto sola mozu poslat kachnu, v tej je miesta este o kusok viacej...
O aku trojicku pojde ? ta co sa aj testovala ? Bodlo by skor vyuzitie sola 7928 ak je pojazdne.
Lepšie som sa pozrel tu na CP a pribudli tam dva vložené spoje oproti tomu na DPB o 6:45 a 7:30 z Vinohradov. To budú asi tie trojičkové. Z SNP to následne končí na Vinohradoch..
Reakcia na: LUKY 87 #3:
Pokiaľ neupravia CP a išla by v závese za narvatou L3 tak to aj tak nemá zmysel.
Reakcia na: TomJ #2:
Neviem prečo tú trojičku nedajú na niektoré krasňaňské poradie.
Aby to nedopadlo tak ako vždy, že po príchode plného vlaku najprv prejde nejaká električka z Rače, do ktorej sa narve čo sa dá a potom pustia trojvozňovú súpravu, ktorá poberie zvyšok, čo by sa možno pomestil aj do K2S. Navyše, tie súpravy budú späť z mesta voziť vzduch. Keď už experimentujeme s 3xT, mohli to nasadiť aspoň niekam, kde to bude mať väčšie využitie.
To fakt v DPB nevedia kedy prichádza najviac plných vlakov na Vinohrady a Predmestie?
Posila bude spočívať v jednom trojvlaku raz za cca. 50 min.? 😒