Bezplatná MHD a regionálna doprava s Bratislava Card (1.4.2019 - 31.3.2020)

Karta platí vo všetkých tarifných zónach IDS BK.

Bratislavská organizácia cestovného ruchu (BTB) ponúka turistom a návštevníkom Bratislavy inovovanú kartu zliav nazvanú Bratislava Card s platnosťou 24 až 78 hodín, ktorá im umožňuje využiť zľavy do 50 %, prípadne 100 %, napríklad v múzeách, galériách, reštauráciách, športoviskách, obchodoch, doprave a pri prehliadkach mesta a okolia.

Držiteľ Bratislava Card má zároveň nárok na bezplatné využívanie mestskej hromadnej dopravy a regionálnej dopravy (prímestské autobusy a vlaky) v rámci všetkých tarifných zón Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja počas dňa i noci po dobu 24, 48 alebo 72 hodín od dátumu a času vystavenia. V rámci karty zahrnutá aj bezplatná preprava jednej batožiny a jedného dieťaťa do 16 rokov.

Kartu nie je možné využiť na bezplatnú prepravu na cezhraničných linkách 801 a 901 do Rajky a Hainburgu.

Pri kontrole vo vozidle je okrem Bratislava Card potrebné predložiť aj doklad totožnosti. Vo vozidlách MHD nie je potrebné ukazovať kartu vodičovi, iba revízorovi v prípade kontroly.

Kartu je možné zakúpiť v Turistickom informačnom centre BTB v Starom Meste na Klobučníckej ulici, v Zákazníckych centrách Železničnej spoločnosti Slovensko (Hlavná stanica, Hodžovo nám., Trnavské mýto) a Slovak Lines (Autobusová stanica Mlynské nivy), v predajni DPB v podchode na Hodžovom námestí, v stánku RegioJet pod Mostom SNP, v prístave Twin City Liner a u zmluvných partnerov BTB (hotely). Zakúpiť sa dá aj cez internet na stránke BTB.

Ceny Bratislava Card pre rok 2019 (platné od 1.4.2019 do 31.3.2020) sú uvedené v nasledujúcej tabuľke.

Platnosť kartyCena v €
24 hodín
18,-
48 hodín
22,-
72 hodín
25,-

4.4.2019
-mhd-