Bezplatná MHD a regionálna doprava s Bratislava Card (1.4.2019 - 15.3.2020)

Karta platí vo všetkých tarifných zónach IDS BK.

Bratislavská organizácia cestovného ruchu (BTB) ponúka turistom a návštevníkom Bratislavy inovovanú kartu zliav nazvanú Bratislava Card s platnosťou 24 až 78 hodín, ktorá im umožňuje využiť zľavy do 50 %, prípadne 100 %, napríklad v múzeách, galériách, reštauráciách, športoviskách, obchodoch, doprave a pri prehliadkach mesta a okolia.

Držiteľ Bratislava Card má zároveň nárok na bezplatné využívanie mestskej hromadnej dopravy a regionálnej dopravy (prímestské autobusy a vlaky) v rámci všetkých tarifných zón Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja počas dňa i noci po dobu 24, 48 alebo 72 hodín od dátumu a času vystavenia. V rámci karty zahrnutá aj bezplatná preprava jednej batožiny a jedného dieťaťa do 16 rokov.

Kartu nie je možné využiť na bezplatnú prepravu na cezhraničnej linke 801 do Rajky.

Pri kontrole vo vozidle je okrem Bratislava Card potrebné predložiť aj doklad totožnosti. Vo vozidlách MHD nie je potrebné ukazovať kartu vodičovi, iba revízorovi v prípade kontroly.

Kartu je možné zakúpiť v Turistickom informačnom centre BTB v Starom Meste na Klobučníckej ulici, v Zákazníckych centrách Železničnej spoločnosti Slovensko (Hlavná stanica, Hodžovo nám., Trnavské mýto) a Slovak Lines (Autobusová stanica Mlynské nivy), v predajni DPB v podchode na Hodžovom námestí, v stánku RegioJet pod Mostom SNP, v prístave Twin City Liner a u zmluvných partnerov BTB (hotely). Zakúpiť sa dá aj cez internet na stránke BTB.

Ceny Bratislava Card pre rok 2019 (platné od 1.4.2019 do 31.3.2020) sú uvedené v nasledujúcej tabuľke.

Platnosť kartyCena v €
24 hodín
18,-
48 hodín
22,-
72 hodín
25,-